fg|TjglWED?r&UD. «ipf VERfLAGEN. AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 209 VAN „HET ZESDE". Ajax VI—B.P.C. II 3—3. Hes Zesde kan er zich op beroemen, dat zij steeds zorgt voor verandering der bovenste plaats in haar afdeeling, door alle eerst geplaatsten één of twee punten afhandig te maken. Jammer, dat het ons in de eerste competitiehelft niet erg mee liep, want zeker hadden we dan een ernstig woordje voor de eerste plaats meegesproken. Ook nu moest B.P.C. in een al zeer emotioneelen wedstrijd ons een punt afstaan, hetwelk haar de eerste plaats koste, en misschien ook wel het kam pioenschap, daar Rodi II, indien zij de haar nog resteerende wedstrijden wint, precies een punt boven hen komt. Emotie vol was de strijd in dien zin, dat ondergeteekende den wed strijd eindigde met een blauw oog. Tien minuten voor tijd was de B.P.C.-aanvoerder zijn zenuwen niet meer meester en lag hij met een flinke zwaai zijn vuist op m'n oog, waarop de scheidsrechter hem natuurlijk dadelijk naar de kleedkamer verwees en ik in onze nationale kleuren, n.l. rood, wit en blauw, verder mocht spelen. Evenwel geloof ik, dat deze aan voerder er ook gekleurd op zal staan, indien hij zich bij het Bondsbestuur te verantwoorden krijgt. Het was al een zeer ongelukkig voorbeeld, welke deze aanvoerder zijn spelers gaf, temeer er den geheelen wedstrijd van iets, dat op een onaan gename verhouding leek, geen sprake was. Zelden heeft het Zesde zoo prachtig enthousiast gespeeld tegen een sterkeren tegenstander als vanmiddag, want tech nisch was B.P.C. beslist de meerdere, maar tegen een zoo groot enthousiasme, waarmee wij de tweede helft aanvingen, bleken zij niet bestand. Voor rust was keeper Schoonderwald beslist de ster van het veld, de onmogelijkste ballen wist hij te keeren. Bravo, Frans! In de eerste helft speelde het backstel, Adriaanse en Donk, ook voor wat zij waard was. Na rust kan ik echter spreken van den wedstrijd van de voorhoede en middenlinie, want toen hadden zij het beste van het spel. Over het spelverloop het volgende: De eerste aanvallen zijn voor B.P.C. en herhaaldelijk moet Schoonderwald ingrijpen. Na ruim 20 minuten doelpunt de B.P.C.-middenvoor onhoudbaar 01. Nu komen ook wij er beter in en moet ook de B.P.C.-achterhoede alle zeilen bij zetten. Een mooie trekbal van Fontaine stelt Timan in staat te doelpunten en de stand is gelijk 11. Tijdens de rust had den we besloten alles op alles te zetten, temeer daar we op het eerste veld speelden en ook het Zesde graag afscheid van ons oude veld wilde nemen met een overwinning. Het gevolg was dat B.P.C. geheel overspeeld werd. Met een prachtigen kopbal geeft Bruintjes ons de leiding 21, terwijl aan den anderen kant Schoonderwald op prachtige wijze stopt. Weer gaat onze voorhoede er van door. De bal gaat van man tot man en het is nogmaals Bruintjes, die met een welgericht schot onzen voorsprong vergroot 31. Het spel der B.P.C-ers wordt nu harder, terwijl juist bij ons een kleine inzinking komt, waarvan zij dadelijk gebruik maken door den achterstand te verkleinen 3—2. Dan maakt de scheidsrechter, die overigens uitstekend leidde zijn eenigste fout door een absoluut buitenspel staan van liefst 2 B.P.C-ers te overzien hetwelk ons op een doelpunt komt te staan, zoodat in betrek kelijk korten tijd de stand weer gelijk is 33. Toch komen de onzen nog weer sterk in den aanval en voorkomt de B.P.C.- keeper een zeker doelpunt door zich boven op den bal en beenen te werpen, waaruit het boven gememoreerde gekleurde incident ontstond. De laatste minuten is slechts een zenuw achtig heen en weer getrap en komt het einde met een ver deeling der punten. Even wil ik nog vermelden dat we voor de bekerwedstrijden van den A.V.B. uitgeschakeld zijn. Dat komt ervan als de Nederlandsche Spoorwegen het je zoo gemakkelijk maken om naar BelgiëNederland te gaan. Schoonderwald, Adriaanse, Fluit, Thuman, de Bruyn alles zat in België. Reeders liet ons voor de zooveelste maal in den steek, gevolg spelen met 8 man en een ongenadig pak slaag krijgen van een sterk Schinkel haven II. Wim van Gelderen speelde een niet onverdienstelijk partijtje spil en back, zoodat er van Schinkelhavenzijde ge mompeld werd; dat die oude nog best mee kon. Dat heb je nu, als je vroeg kaal bent. OPTIMIST. JUNIOMEN "V OETB AL. Blauwwit AAjax A. Onze beste Junioren tegen de Blauwwit dito heeft wat het vertoonde spel betreft mij werkelijk teleurgesteld. Beide elf tallen tellen verschillende stevige knapen, waarbiji de Blauwwit- Junioren over den meesten ausdauer bleken te beschikken. Blauwwit is wel het meest in den aanval geweest, maar daar onze beide backs en doelman Bonneveld uitstekend verdedigd hebben, wisten zij dat niet in een voldoend aantal doelpunten om te zetten, zoodat onze jongens met het gelijk spel (wat genoeg was voor de volgende bekerronde) onze verdediging wel dankbaar mogen zijn. Pokorny die uitstekend gespeeld heeft, moet vooral leeren zoowel links als rechts te trappen. Voetballers, die slechts een been kunnen gebruiken, kunnen nooit het maximum presteeren. De Boer, je spel is mij erg meegevallen, laat je echter nooit uit je humeur brengen. De halflinie als geheel heeft wel zijn best gedaan, taktisch en technisch mankeerde er nog al wat aan. De linkshalf Mopie Beets is technisch niet zoo kwaad, maar tempo en ausdauer laten veel te wenschen over. Een taktische fout was het, dat hij den Blauwwit-rechtsbuiten, die de beste speler in den Zebra-aanval was, niet beter bewaakte. Verburg als spil heeft zich er aardig doorgeslagen, leer echter sneller handelen en pingel nooit een tegenstander onnoodig. Doris v. Leeuwen heeft hard gewerkt, aan zijn plaatsen en positie kiezen moet hij meer zorg aan besteden. De voorhoede als geheel viel tegen. Er werd te weinig met overleg gespeeld, te veel ballen op hoop van zegen afgespeeld. Tracht steeds als je den bal niet hebt je zoo op te stellen, dat je deze gemakkelijk toegespeeld kan krijgen en als je goed afgedekt wordt je door snel positie kiezen hieraan weet te onttrekken. Distelbrink beschikt over een goede body, is vrij snel, moet meer zelfvertrouwen hebben, indien er een schiet kans is niet twijfelen. V. d. Woude valt niet zoo op, doet af en toe aardig werk,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7