PAG. 208 - A J AX CLUBNIEUWS mmmm/mmmmmmmmmmmm, LANGS DE LIJNENo JEUGDVOETBAL. In het A.V.B.?Bekertournooi hadden in de eerste ronde de junioren B en C en de adspiranten C ver? loren. In de verliezersronde, welke op 22 April werd verspeeld, wonnen de B junioren met 40 van Germaan, zoodat zij zich voor de tweede ronde klasseerden. De C junioren verloren echter ten tweede male en wel tegen Watergraafsmeer met 31, zoodat dit elftal „uitgebekerd" is, het? geen ons tegenvalt. De adspiranten C stelden dit? maal niet teleur en wonnen van D.V.A.V. adsp. met 61. In de tweede ronde van het Beker? tournooi viel één onzer jeugdelftallen af, n.l. de junioren B, welk elftal tegen Blauw?Wit C met niet minder dan 61 verloor. Dit resultaat is wel zeer slecht. Ondanks het feit dat er veel invallers waren had dit resultaat wel wat beter kunnen zijn. Onze junioren A speelden op het Nieuwe Diep, tegen Blauw?Wit en forceerden daar na een zeer spannenden kamp een gelijk spel 22. Er is in dezen wedstrijd van beide kanten hard gewerkt. Vermelding verdient nog het keurig door Van den Woude uit een vrije schop gemaakte doelpunt. Dat was een „beauty". De wedstrijd van onze adspiranten A, kon wegens terreinafkeuring geen doorgang vinden. De B adsp. kwamen van hun bezoek bij D.W.S. D met een overwinning terug, n.l. met 71. De B van Ajax en de D van D.WJS. zal aan dit resultaat wel niet geheel vreemd zijn. Ook de C adspiranten boekten een flinke overwinning op O.V.V.O. C, n.l. 101, terwijl onze pukken op den goeden weg voortgingen door Amstel met 21 te slaan. Onze adspiranten verdienen een pluim dat zij de eerste ronden van dit groote tournooi zoo flink zijn doorgekomen. Op 6 Mei werden de wedstrijden om den A.V.B. beker vervolgd en onze adspiranten A bereikten de volgende ronde door Z.S.G.O. met 40 te slaan. Bravo, gaat zoo door jongens! De B?adspiranten speelden een ongelukkigen wedstrijd tegen A.G.S. Naar onze zegsman mede? deelde, lag de schuld bij de leiding, die er niet tegen op zag even voor het einde een tweetal penaltys tegen onze jongens te geven. Waarvoor was niet duidelijk, maar het werden twee doelpunten, juist voldoende om de overwinning bij A.G.S. te bren? gen 32. De adspiranten C sloegen aan den Haar? lemmerweg de Rivalen met 31, terwijl de D?ads? piranten een zeer goeden wedstrijd tegen Electra speelden. De Electra?jongens waren echter stuk voor stuk veel grooter dan onze pukken. Het was tenslotte een voor ons zeer goed bevochten gelijk spel n.l. 22. Het is alleen jammer, dat wij daar? door met dit elftal uit het tournooi raakten. Voor de competitie speelden de B?junioren hun laatsten wedstrijd. Gedachtig aan het spreekwoord „eind goed, al goed" wonnen onze jongens met 21 van S.L.T.O. De veteranen speelden de laatste weken geregeld. Een tweetal friendly games resp. tegen D.E.C. en Blauw?Wit veteranen werden gewonnen met 62 en 70. Bij den laatsten wedstrijd stond onze scriba onder de lat en hield er naast eenige goede schoten, ook een dikke vinger van over. Voor de tweede ronde van het Bekertournooi A.V.B. werd j.l. Zaterdag tegen de Brandweer ge? speeld. De uitslag 102 in ons voordeel behoeft zeker geen nadere uitleg. Play up ruïne, laat zien dat je het ook nog kent! Zoo langzamerhand komt aan de voetballerij voor dit seizoen het einde in zicht, en gaan wij den zomer tegemoet, met al naar geneugten van zwem? men, kanosport, fietsen, en „last but not least" honkbal en cricket. Zooals jullie weet, wordt er bij ons veel aan deze sporten gedaan, en wij zouden het buitengewoon op prijs stellen als vele junioren en adspiranten zoo Zaterdagsmiddags ook eens een balletje kwamen slaan en zich bij de leiders Blom? vliet en Dukker opgaven om hetzij voor honkbal, hetzij cricket eens met hen te gaan praten om nadere bijzonderheden over spel en training te vernemen. Jullie moest eens weten hoe fijn het zomers op ons terrein is. Je kunt er zoo vrij een beetje aan sport doen en houdt daardoor je lichaam fit om het komende seizoen weer met goeden moed aan de voetbalsport te beginnen. Denk er eens goed over en spreek desnoods eens met je ouders. Meer spullen heb je niet noodig, enfin, dat spreek je dan wel verder met de honkbal? en cricketleider af. Wij hopen deze zomer vele jongens bij onze zomersporten vertegenwoordigd te zien. Geef je spoedig op, voordat je hoort dat de inschrijving gesloten wordt. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6