PAG. 204 A J A X CLUBNIEUWS KAMPIOENS-IMPRESSIES. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Het zit'm bij U niet in de productie, doch in de distributie, zei eens een haarspecialist tegen iemand met een kalen schedel en een langen baard. Ook bij ons lijkt de verdeeling van het voortge? brachte het zwakke punt. Negen goals in de eerste en 2 in de drie volgende ontmoetingen, de ver? deeling had praktischer kunnen geschieden. Intusschen zitten we er mee en het stukje Zaansche koek van de laatste weken, ligt ons oude Ajax zwaar op de maag en ons rest de moeilijke taak, rustig en objectief de oorzaken uit te zoeken, welke tot het falen van ons elftal in dit gewichtige deel der kampioenscompetitie geleid hebben. Het bespreken van de samenstelling van ons elf? tal is een zaak, waarmee we ons in deze kolommen zelden bezig houden. We weten uit eigen ervaring maar al te goed, hoe moeilijk de taak van een elf? tallen?commissie is en zijn er steeds op bedacht die moeilijkheden niet te vergrooten door meenings? verschillen met de commissie, hier tot uiting te brengen. Toch zullen we voor dezen keer de samenstelling van ons elftal wel bespreken, iets wat we zonder bezwaar doen kunnen, daar we het met de com? missie volkomen eens zijn, ook nu, na de nederlaag. Het zou een goedkoop succes voor ons kunnen zijn, hierover niet, of anders te schrijven. Wat is zoo gewild, als critiek op de elftallen?commissie in tijden van tegenspoed? Doch we aarzelen niet hier de samenstelling van onze voorhoede, v. Wijngaarden?Mulders?v. Ree? nen?Oudendijk?Volkers, als de voor dezen wed? strijd best mogelijke te erkennen. Het eenige wat deze linie ontbrak, was een tikje geluk of minder tegenspoed, zoo men dit wil. Zooals dit quintet voor de rust tegen K.F.C. speelde, had zij meer verdiend dan de 0 die het scoringbord voor ons aanwees. Zij had ondanks den feilen en hardnekkigen tegenstand der Koogers, met uitstekend spel ver? schillende goede kansen weten te scheppen. Véél meer dan de andere voorhoede in den vorigen wedstrijd tegen K.F.C. En daarbij was deze aanval gehandicapt door het feit, dat het de tweede wed? strijd was, die door het gelijke spel van den vorigen tevens het nerveuse idee met zich bracht: ,,Als het nu maar lukken wil, het is onze laatste kans". Een UIT AJAX—K.F.C. Een der felle Ajax-aanvallen waarbij Keeper Veen z'n doel voor doorboring behoedde. psychologisch drukkende factor, die de voorhoede in den eersten wedstrijd miste. Dat er vóór de rust geen doelpunt door hun tot stand werd gebracht, komt naast uitstekend ver? dedigen van het Koogsche elftal en de nerveusiteit, op rekening van de in dezen wedstrijd ons niet gunstig gezinde vrouwe Fortuna. We denken daar? bij onder meer aan den pracht?kopbal van v. Ree? nen, die van den onderkant der lat in het veld terugstuitte. De groote tactische fout van dezen wedstrijd was dan ook het wijzigen na de rust, van deze goed spelende voorhoede, door captain Volkers in het veld bewerkt en die o.i. door niets gemotiveerd werd. Onze aanval was dan ook na de rust geen schijn meer van hetgeen het daarvoor was, óók niet vóór het uitvallen van Wim Anderiesen, dat ons geheele elftal verzwakte. We misten toen Mulders energieke spel als bin? nenspeler, die niet alleen speelt, doch ook de tegen? partij belet te spelen, juist tegen K.F.C. een element van beteekenis. En aan de andere zijde was Volkers als binnenspeler lang zoo nuttig niet als op den vleugel. Neen we hopen, dat in de toekomst onze captain het hoofd koel zal houden, ook bij tijdelijken tegen? slag en ook, dat onze elftallen?commissie zich niet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 2