PAG. 148 - A J A X CLUBNIEUWS CRICKET-AANMELDING, Weet u het adres nog om u aan te melden voor cricket? Het is: F, Dukker, Minahassastraat 52 n, Amsterdam (O,), Doe het nu! CRICKET-SPELREGELS. Dit spel wordt even als bij voetbal met 11 spe lers (in den laatsten tijd ook wel speelsters) ge speeld. Voor den aanvang van den wedstrijd, welke om 11 uur aanvangt, wordt er geloot, welke partij het eerst zal gaan batten. De battende partij gaat dan met haar twee eerste batsman het veld in, ter wijl de andere partij met haar geheele elftal het veld intrekt. In het midden van het veld bevindt zich de mat of wel pitch, waarop zich twee wickets bevinden, ter wijl er eveneens eenige lijnen op getrokken zijn, waarvan de beteekenis u op onderstaand schetsje duidelijk wordt. Op dit schetsje heb ik tegelijkertijd de meest voorkomende opstelling van de spelers tijdens het spel vermeld. Rondom het veld wordt een witte streep getrokken (men gebruikt ook wel houten opstandjes), welke men de „boundary" noemt. Straks zullen we hooren waarvoor deze dient. Het wicket bestaat uit drie paaltjes (stumps), waar op twee ronde stukjes hout passen. Deze worden „bails" genoemd. Wij gaan nu de verrichtingen van de battende partij eens nader beschouwen. De 2 eerste batsman zijn het veld ingegaan, indien één van hen „out" gaat (op welke manier men „out" kan gaan hooren we later), neemt de eerstvolgende batsman zijn plaats in en zoo gaat het voort, totdat alle elf hebben ge bat. Zijn de laatste twee batsman aan de beurt en gaat één van hen out, dan blijft de ander z.g. „not out". Het kan dus voorkomen, dat de eerstingaande batsman „not out" blijft. Het bat is een langwerpig stuk hout met een ronde steel. Het is niet alleen de bedoeling, dat met het bat runs, d.w.z. punten worden gemaakt, maar dient het bat tevens voor het beschermen van het wicket, dus om te voorkomen, dat de stumps of bails worden geraakt. Men zal zijn bat dus steeds recht voor zijn wicket dienen te houden en tijdens het spelen van den bal recht te houden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 8