A J A X CLUBNIEUWS PAG. 147 ONZE A JUNIOREN. D.W.S. A JUN. - AJAX A JUN. De kleine groep Ajacieden, die zich de moeite ge troost had Zondagmorgen 9 April om 10 uur in ,,De Polder" aanwezig te zijn, zag die moeite beloond met een frisch, pittig partijtje voetbal van de D.W.S. en Ajax a junioren. Er zat wat men noemt van alles in: Spanning; eerst Ajax met 20 de leiding, toen een achterstand van 23 en als slot door den welverdienden gelijkmaker 3—3. Tempo was eveneens rijkelijk aanwezig, van begin tot eind was het een vlotten wedstrijd, geen van de partijen verslapte, hetgeen dan trouwens ook de nederlaag beduid zou hebben. Naast spanning en tempo viel er ook goed voetbal te genieten. De techniek was weliswaar niet zoo superieur als we de laatste jaren van 'n ,,A" junior elftal gewend waren, daar stond echter tegenover, dat wilskracht en fighting spirit zeer sterke eigenschappen van ons team waren, We hebben vroeger meer dan eens onze betere techniek zien te pletter loopen op het élan der D.W.S.'ers, doch nu was het beeld zóó, dat de blauw zwarten periodiek in de minderheid waren tegen de roodwitte geestdriftelingen. Zooals reeds gezegd, we hadden op een gegeven moment met 20 de leiding. Twee goede doelpunten met harde schoten door de Boer en Prokorny ter wereld getrapt. Door het succes overmoedig gewor den, zetten de Ajacieden toen alles op één kaart, n.l. den aanval. Kanthalfs waren ver naar voren en ook onze rechtsback zag er geen ,,Been" in zoo nu en dan achter z'n voorhoede aan te trekken. Dat was ver keerd, jongelui! Bij tegenstanders als de D.W.S,-ers, moet men bij een twee nul voorsprong er meer op bedacht zijn de tegen-score blank te houden, dan de voorsprong te vergrooten. Slaagt de tegenpartij er in den achterstand te verkleinen, dan put zij uit dat succes heel dikwijls de kracht het aspect van den strijd totaal te veranderen. Dat is dan ook gebeurd; D.W.S. verminderde met een fraaien kopbal den achterstand tot 12 en toen waren de Blauw zwarte poppen aan 't dansen. In deze fase van den strijd zat het ons niet mee. Ware het ons gelukt den voorsprong weer op te voeren, dan zouden onze jongens den strijd definitief in ons voor deel hebben kunnen beslissen. Doch het lukte niet. Twee fraaie schoten van De Boer en Prokorny dreun den buiten bereik van den doelman van de lat terug. Aan de andere zijde wilde het beter lukken. Een verren scherpen voorzet van den rechtsbuiten ging over Hermsen's knuisten in ons doel en even later had een dubieuzen vrijen schop 'n gedrang voor ons doel ten gevolge, waaruit ten derde male Hermsen het nakijken had. Toen heeft het er een tijd somber voor ons uitge zien en een paar maal ontkwam ons doel op fantas tische wijze aan verdere doorboringen. Het uitblijven van succes deed de felheid der D.W.S. aanvallen weer wat afnemen en snelle uit vallen onzer voorhoede stichten weer onrust in de D.W.S. verdediging. Circa 10 minuten voor het einde kwam de gelijk maker. Een hooge bal werd door De Boer goed be keken, handig werden de backs misleid en met een mooi hard schot scoorde onze centervoor de zesde en laatste goal van den wedstrijd. Over spel en spelers nog het volgende: Hermsen was nerveus en maakte een paar foutjes, die we anders niet van onzen doelman gewend zijn. Ons backstel was goed, doch Been kan nuttiger voor z'n elftal worden als hij minder risico neemt en het voorbeeld van z'n partner, wat snel wegwerken betreft, volgt. Onze halflinie was verdedigend goed, het steunen van de kanthalfs liet echter te wenschen over. Dit onderdeel was juist bij spil Kluft goed verzorgd. Onze voorhoede is er een van voor Ajax on gewone soort. Gebonden samenspel behoort niet tot haar programma; het binnentrio, vooral De Boer en Prokorny, is echter voor doel zeer gevaarlijk. Twee stevige knapen, die tegen 'n duwtje kunnen en het weten te geven ook! De vleugelspelers waren de zwakke punten, Egeman zou een nuttig speler kun nen zijn, als hij niet alleen z'n beenen doch ook z'n hoofd gebruikte. ADÉ.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7