PAG. 146 - A J A X CLUBNIEUWS het vertoonde spel, en kom dan tot de conclusie,, dat wij hieruit veel hebben kunnen leeren. Ik heb zoo hier en daar eens mijn licht opgestoken over de gevolgde trainings wijze. De door ons in het algemeen gevolgde wijze is zeker goed te noemen, doch er ontbreekt nog een onderdeeltje aan. Over het algemeen wordt in het buitenland, naast onze training, de z.g. indoortraining toegepast. In Duitschland wordt b.v. 's winters, en speciaal door het stadsbestuur daarvoor beschikbaar gestelde Hallen", deze trainingswijze gevolgd. Zooals reeds door mij in een vorig artikel geschreven, komt het mij voor, dat het 's winters bij guur nat weer het alles behalve op een open veld een pretje is. Ook komen bij deze oefenwijze eens wat meer spieren in beweging dan bij onze training, waardoor men soepeler wordt, en beter een stootje kan ver dragen. Zij die zeggen, dat deze oefenwijze geen nut afwerpt, moeten maar eens, indien zij daarvoor in de gelegenheid zijn, zulk een oefenavond gaan mee maken. Ongetwijfeld komen zij dan op hun veron derstelling terug. Ons bestuur dient m.i. voor het komende seizoen dit punt nog eens terdege onder de loupe te nemen. Een proefneming kan nooit schaden. J. K. DE INTERNATIONALE PAASCH-SHOW. Als liefhebber van horse d'oeuvre, ben ik Zaterdag deze voorspijs van het uitgebreide Paasch-voetbal- diner gaan nuttigen in den vorm van Ajax Jeugd Duisburg idem. Het was niet mijn taak om verslag van deze match te maken, maar het moet mij toch even uit de pen, dat ik mij best geamuseerd heb. Wat werd er door onze jongens vaak aardig gecombi neerd, en wat waren onze vleugelspelers snel en handig, dat geeft vertrouwen in de toekomst. Ook bij de Duitschers waren aardige spelertjes, en vooral die kleine, vinnige back, die daar met groote man- nenallures stond te spelen, was de moeite waard. Over groote mannenallures gesproken, bij onze spe lers en reserve's zag ik een paar spelers, waarmede ik al voor eenige jaren in één elftal speelde, zijn dat nu oude jeugdspelers of ben ik een jeugdigen oud-speler? Ik weet het niet, maar wat ik nu wel weet, is, dat wij voortaan meer bij onze jeugdelftallen moeten komen, dat is de beste remedie om zelf jong te blijven. len PaasChdag heb ik Keruleti tegen de Liersche zien spelen. Mooi vond ik het niet, vooral de Honga ren vielen mij tegen, en ik geloof beslist, dat deze heeren in plaats van paprika, hutspot met klaprib gegeten hadden; het ging tenminste tamelijk melig, uitgezonderd natuurlijk de klappen en de ribben, dat ging wederzijdsch nog al goed. De Hongaren kregen een strafschop, en de Belgische back meende zich ineens te herinneren, dat de scheidsrechter jarig was, een stevige handdruk en het was 1—0. Het voorhoofd van Voorhoof zorgde voor den gelijkmaker, In het veld ging men verlengen, iets wat wij niet eens leuk meer vonden. Voor een vlot verloop kreeg de Lier sche gelukkig ook een strafschop, en kon Admira tegen onze jongens het strijdperk betreden. Of de Admiralen goede voetballers zijn, kon ik niet zien, die menschen loopen niet, ze laten alleen loo- pen, gewoon een troep werkgevers in het veld. Nu weet ik ook waarom ik altijd een prutser ben ge bleven, ik ben n.l. te snel. Wat zegt U, idioot, dank U, maar die snuiters dan, die liepen toch niet en toch wonnen ze met 8 doelpunten verschil. Maar als ze niet liepen, hoe kwam het dan, dat ze steeds den bal hadden, en dat iedere speler steeds vrij stond; ik heb ze toch geteld, en het waren er maar elf. Wat is voetbal toch moeilijk, omdat het zoo gemakkelijk is. De linksbuiten van hun schijnt meer gevoetbald te hebben, dat kon je wel zien. Op hun rechter vleugel stond een bejaard persoon, en als hij in het begin een bal kreeg waren wij gerust, wat zal zoo'n veteraan er ook voor gevaarlijks mee kunnen uitrichten, maar dan tilde „the old man" zijn been op en lepelde den bal op den schoen van een medespeler, en kon onze doelman zich weer omdraaien. Hopeloos goed, dat Admira. Den tweeden dag had Ajax paprika gegeten, en de Hongaren griesmeel, resultaat 63. Alles ging veel beter dan den vorigen dag, jammer alleen, dat de scheidsrechter geen oog voor schoons had en onze grensrechter zich moest omkleeden. Hij zag er zoo leuk uit, precies een zakje blauw, nog een strik in zijn haar en hij is om te stelen. Hopelijk blijft dat jasje voor Ajax behouden. De finale viel tegen, de Vlaamsche leeuw beet te fel van zich af, en de Wiener wals stagneerde bij wijlen. Het kwam niet verder dan 62, en Admira kon de Admiraalsvlag in top hijschen. Nog even de prijsuitreiking en wij mochten naar huis gaan, vijf wedstrijden in 21/2 dag, het was ge noeg. Wij hebben gezien de weersomstandigheden op de tribune ook een moeilijke taak gehad, maar er zal wel geen echte voetballiefhebber zijn, die niet volmondig erkent, dat Ajax weer voor een paar bij zondere Paaschdagen heeft zorg gedragen, JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6