LANGS DE LIJNEN. JEUGDVOETBAL. ONS JEUGD PAASCHPROGRAMMA. WAT HEEFT ONS PAASCHTOURNOOI ONS GELEERD. m//////////////////////^ A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 145 Op 9 April hebben onze junioren a een gelijk spel bevochten tegen D.W.S. a, in den Polder, 33. Simon de Boer en Frans Prokorny waren de fabrikanten van onze doelpunten. Daar ondergeteekende als grens rechter fungeerde, zal Adé hierover nader verslag uitbrengen. Onze adspiranten a ontvingen Z.F.C. a op bezoek. De hoop, in het vorige clubblad uitgesproken, n.l., dat zij voor de in Zaandam geleden nederlaag revan che zouden moeten nemen, is in vervulling gegaan, zij het dan met het kleinst mogelijke verschil 21. De scheidsrechter moet echter niet bijster op dreef zijn geweest, daar onze jongens om de gescoorde twee doelpunten toegekend te krijgen er wel vijf hebben moeten, maken, waarvan er drie om onnaspeurlijke redenen werden afgekeurd. Laat de A.V.B., zooals ik reeds meer schreef, voor de junior- en adspirantenwedstrijden toch behoor lijke scheidsrechters aanwijzen. Voor alle vereeni- gingen moeten toch uit deze afdeelingen de spelers komen, die later voor de eerste elftallen moeten uit komen. Voor a.s. Zondag staan voor de jeugdelftallen de volgende wedstrijden op het programma Spartaan Jun. aAjax Jun. a Ajax Adsp. aA.F.C, Adsp. a Zeeburgia Adsp. bAjax Adsp. b. Neem alle de les van Tric-Trac ter harte, geuit in een gedicht in ons Paaschprogramma. Komt zoo mo gelijk Woensdags trainen, het is goed voor je body en je leert er een heele dosis voetbal. J. K, Dat het bestuur van onze vereeniging niets onbe proefd laat, om jeugdige spelers reeds te laten meten met buitenlandsche jonge voetballers, bewijst wel den op Paasch-Zaterdag gespeelden wedstrijd tegen de Jugendmannschaft Gross Duisburg. Daar in Duitschland de leeftijdsgrens voor junioren verschilt van de onze, had het bestuur een elftal samengesteld, grootendeels uit spelers van de junio ren elftallen van het vorige seizoen n.m. spelers van 19 jaar. Over den wedstrijd het volgende: Na het uitwisselen van een wederzijdsch bewijs van herinnering aan dezen wedstrijd, wordt afge trapt, onder leiding van scheidsrechter Van Gessel. De eerste aanvallen zijn voor Ajax en als de Duis burger doelwachter eens iets te ver uitloopt, is Lou waard er als de kippen bij en scoort ons eerste doel punt. 10. Onze gasten zitten echter ook niet stil. Hun tempo is echter iets te langzaam, waardoor onze verdedi ging gemakkelijk kan ingrijpen. Vooral van Keulen en Kluft zitten er goed in. Van Wijngaarden is de Duitsche achterhoede steeds te vlug af en hij is dan ook uiterst gevaarlijk. Hij speelt echter 'n keer te zacht terug op IJpma, waardoor de keeper deze pass kan onderscheppen. Louwaard pikt hierna den bal in het veld op en geeft goed door naar Aukema, waardoor deze ons tweede doelpunt scoort. 20. De Duisburgers zijn echter taai en bij een corner kopt de linksbinnen Unrath langs Schol. 21. IJpma krijgt nog een kansje, doch zijn schot is te hoog. Stam wil het nog eens alleen probeeren, doch het komt niet verder dan een hoekschop, welke niets oplevert. Hierna is het rusten. Na de thee pakken de Duisburger jongens terdege aan en het spel gaat een tijdlang gelijk op. Het kwam mij voor, dat v. Wijngaarden in deze periode te wei nig ballen kreeg. De Jugendmannschaft komt nog al eens voor ons doel en uit een hunner aanvallen weten zij den stand op 22 te brengen. Even voor het einde krijgt v. Wijngaarden den bal toegespeeld, zwenkt er mee naar binnen en plaatst naar IJpma en deze brengt den stand op 32, waarmede het einde komt van dezen sportleven wedstrijd. Bij onze gasten speelden de backs Berg en Laghu- witz en de linksbuiten Huschke een pittig partijtje, terwijl bij ons v. Wijngaarden, van Keulen en Kluft er zeer goed in waren. De Duisburger jongens verklaarden na afloop, dat zij een zeer prettigen wedstrijd hadden gespeeld, doch dat zij tegen de snelheid van onze spelers niet opgewassen waren. Zondagmorgen heeft ondergeteekende met deze gasten nog een tripje naar de bollenvelden gemaakt, hetwelk buitengewoon in den smaak viel, terwijl 's middags op het Stadion werd doorgebracht. Op Tweeden Paaschdag heeft de Jugendmann schaft Gross Duisburg nog een wedstrijd tegen de Volewijckers gespeeld, welke met 20 door hen werd gewonnen, J. K. Ongetwijfeld is dit tournooi een succes geweest voor onze vereeniging. Ik doel hier dan speciaal op

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5