PAG. 144 A J A X CLUBNIEUWS zou zijn van de Belgen, Integendeel het voetbal d.w.z. het spelen van den bal met den voet staat bij ons op hooger plan, Waarin de Belgen echter on tegenzeggelijk onze meerderen waren, dat was het spelen van den man, het hinderen, het afbreken. Onze ploeg speelt ook tegen de sterkste tegenstan der het spel-om-te-winnen en de Belgen verstonden de kunst te spelen om niet, of met zoo gunstig moge lijke cijfers te verliezen. Zulk spel valt natuurlijk ook te waardeeren, al is het alleen maar om de ,,Pit" die er in zit. Doch het ligt voor de hand, dat prof-spelers, als ze todh zeker zijn van de overwinning, liever ernstige botsingen zul len vermijden dan nog een paar goals meer te maken. Vooral Vogl die sedert maanden met 'n onwil lige knie sukkelt vermeed elk lichamelijk contact en beperkte zich tot het spelen van de vrije ballen, Zoo'n heel erge handicap was dat nu ook weer niet, want dank zij het vernuftige positiespel waren de vrije ballen" even talrijk als de candidaten voor de Tweede Kamer op de Hollandsche verkiezingslijst. Het duurde niet lang of ook de Belgen hadden een 04 achterstand. Een terecht gegeven, doch onnoodig veroorzaakte penalty, bracht de Belgen een scoringskans, die zij dankbaar benutten. En na de rust slaagde Voorhoof, die voortreffelijk, doch niet altijd correct speelde, er in, met een mooien schuiver den achterstand nog meer in te loopen. Toen werd het de Weeners te machtig, er werd nog even aangepakt en weldra waren weer twee sublieme Weensche goals ter wereld. Wat na den 6-2 stand gebeurde, had ons beter bespaard kunnen blijven. Hatelijkheden over en weer, protesten bij de scheidsrechters, onderbrekingen wegens blessures, bedierven het slot van ons tournooi, dat vooral voor de scheidsrechters vere van gemakkelijk was. Het zuidelijke temperament was een factor van beteekenis. Zoo kwam als we de jeugdwedstrijd op Zater dag meerekenen, waarvan collega Koomen verslag zal uitbrengen het einde aan het driedaagsche voetbalfestijn. Vijf wedstrijden in drie dagen, het ging bedenke lijk veel op voetbal aan den loopenden band lijken. Adé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4