A A X CLUBNIEUWS - PAG. 143 AJAXKERULETI. Onze voorhoede in actie, meeste goals kwamen ook rechtstreeks van de ,,Wun- derteam"-wing Schall-Vogl. Opmerkelijk was het dat Vogl's spel het meest bij het publiek opviel, terwijl o.i. Schall's spel zeker niet minder perfect was. Met de 08 nederlaag hadden we feitelijk nog niet eens reden tot klagen. Den tweeden dag kwam de zon weer door de wol ken, ook voor Ajax. Vóór den wedstrijd hadden we reeds in de kleedkamer als onze meening te kennen gegeven dat „We" de Hongaren best konden hebben. Alleen de milde stemming tengevolge van het feit dat het Maandag en toch Zondag was, maakte een langer verblijf in de kleedkamer mogelijk. Het bleek alras, dat onze prognostic juist was en de Hongaren kwamen spoedig tot inzicht, dat het Hollandsche voetbalspel hun nog slechter lag dan het Belgische. Wel namen zij tweemaal de leiding, doch Blom- vliet en v. Reenen herstelden met mooie doelpunten het evenwicht. Na de hervatting werd Keruleti zelfs een tijdlang overspeeld en buitte onze voorhoede op uitstekende wijze het overwicht uit. Van alle richtingen suisden van 1. n. r. Schubert, van Reenen en Blomvliet. de schoten op Meinders aan. Een ten halve gekeerd schot van Schubert werd door v. Reenen in de tou wen gejaagd en na een in eerste instantie gepareer- den corner deed Blomvliet's hoofd de Ajax score tot 42 rijzen. Na een subliemen v. Reenen-goal leek Ajax Bin nen" te zijn, iets waaraan weer twijfel rees, toen de Hongaarsche rechtsbinnen, Hoeboer onverwachts ten derde male het nakijken gaf. Mulders bracht met 'n fel schot Meinders weer in groote verlegenheid. De Hilversumsche Hongaar kreeg het leder niet in z'n macht en v. Reenen was er als de kippen bij het von nis met 63 definitief te voltrekken. De Hongaren bleken ook nu weer slechte verlie zers te zijn en het spel was niet bepaald zachtzinnig. Vooral Mulders op wiens body een complete Hongaarsche Rhapsodie werd gespeeld moest het ontgelden. Met dat al hadden onze menschen een keurigen wedstrijd gespeeld en de gedrukte sfeer van de 08 nederlaag was verdwenen. Dat Admira het tegen de Liersche minder gemak kelijk zou hebben dan tegen ons, was te voorzien. Dat sluit niet in dat onze ploeg daarom de mindere

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3