A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 199 Smeer Onze Schonken. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmma in dezen wedstrijd bevestigd te zien, hetgeen we in ons vorig nr. over Blomvliet schreven, n.L, dat de linksbackplaats geen onoverkomelijke hinderpaal voor hem is. Verder zagen we met genoegdoening v. Deyck van de dwalingen zijns weegs teruggekeerd en een soliede halfback*partij spelen, niet op effect bij het publiek berekend, doch 100 nuttig voor z'n club. Bravo, Piet! U heeft waarschijnlijk reeds begrepen, dat we met slechts enkele losse, opmerkingen over ons Paaschtournooi volstaan willen en van een syste* matisch verslag afzien. We hebben n.l. ons Paasch* tournooi gebruikt om met de camera eenige herin* neringen aan ons veld, dat we in de naaste toe* komst gaan verlaten, vast te leggen. Onze collega Koomen was zoo welwillend, in verband daarmee een apart verslag van de finale te maken. Een gedeelte van hetgeen we met onze lens waar* namen, bieden we U op nevenstaande pagina. Bovenaan ziet U de triomfators van het tournooi, midden daaronder den len prijs, een grooten zil* veren Zaanschen molen. Links daarvan een dans om den bal, uitgevoerd door doelman Braet en Volkers. Rechts de voorbereiding van onzen eenigsten goal tegen de C. S. Brugeois. Mulders geeft een voorzet, welke door Braet gemist zal worden en waarna ten Have scoren zal. Daaronder twee over* zichten van ons speelveld. De bovenste brengt een afgeslagen aanval van Go*Ahead op ons doel in beeld en de onderste één der felle Ajax*aanvallen op het Deventer doel, waarbij Halle achterover duikelend een kopbal van Mulders over z'n doel stompt. Het klinkt misschien vreemd, maar ik moet U een bekentenis doen, niet dat het iets ernstigs is, oh neen, heelemaal niet, hoogstens zal het U een weinig zonderling voorkomen. Ik pleeg nl. de laatste maanden weer eens bij tijd en wijlen te voetballen, en tot een week geleden ging alles uitstekend althans volgens mij, vraag het liever niet aan mijn mede spelers -, totdat ik plotseling een blessure opliep. Lach niet, geachte lezer, ook slechte spelers staan bloot aan kwetsuren. Aangezien ik zoo langzamerhand op een eenigszins be- zadigden leeftijd ben gekomen, en het verstand zoo nu en dan een woordje gaat mee spreken, deed ik iets, wat ik reeds tien jaar eerder had moeten doen. Ik stelde mij nl. onder behan deling van onze massage-inrichting Fransman, een inrichting waarvan iedere Ajacied, dank zij ons bestuur, geheel kosteloos gebruik kan maken. Nu zou dit op zich zelf zoo belangrijk niet zijn, om hiervoor een gedeelte van ons Clubblad in beslag te nemen, als ik niet in een ernstig gesprek met den heer Fransman gewikkeld was geworden. „Het is met jou al precies hetzelfde, als met de meesten van je sportvrienden", aldus begon genoemde heer, „een bles sure, en dan maar doors jouwen, oogenschijnlijk wordt het uit zichzelf beter, maar in 9 van de 10 gevallen krijg je het later weer terug met als resultaat, dat de behandeling voor den patiënt, zoowel als voor den masseur moeilijker en tevens van veel langer duur zal worden. Kwam iedere speler reeds den dag na het ongeval bij ons, ik garandeer je, dat er 80% minder „kapotte" voetballers rondliepen". Een paar dagen later sprak ik hier eens over met een be stuurslid van een bevriende eerste klasseclub, en het eenige wat deze mij antwoordde was: „Gelukkige menschen zijn jullie toch, dat jullie in staat zijn een dergelijke zorg aan de spelers te besteden, het zou mij wat waard zijn als wij onze jongens zoo iets konden geven". Ajacieden, en vooral de jongere spelers, het is hier ook alweer, „dat wat je niet hebt", jullie hebt de beschikking over een prachtige moderne, massage-inrichting, maakt er dus ruimschoots gebruik van. Hiermede wil ik natuurlijk niet zeggen, dat je nu zoo spoedig mogelijk een enkeltje of een knietje moet oploopen. Niks daar van, blijf alsjeblieft zoo lang mogelijk gezond, maar krijg je onverhoopt een trap, ga dan onmiddellijk naar de Nic. Witsen- straat, heusch, het is in je eigen belang. Laat ons dankbaar zijn, dat ons bestuur ons in staat stelt, een dergelijke inrichting net zoo lang kosteloos te bezoeken, totdat onze body weer in volkomen normale conditie is. Do it now. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 9