HET AJ AX-TO URNOOI PASCHEN 1934. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 197 Als we schrijven, dat ons Paaschtournooi ge? slaagd is in alle onderdeelen, dan is dat in geen opzicht overdreven. Een „Ster?ploeg" als Admira ontbrak, doch daar stond tegenover, dat nu de grootste molen voor iedere deelneemster te bereiken was, hetgeen weer het oude gezellige en spannende karakter aan ons tournooi gaf. Beide dagen hebben ca. 15000 menschen onze tribunes tot in de nokken gevuld en goed spel, op sportieve wijze ten uitvoer gebracht, aanschouwd. Eén spelonderdeel was zeker niet te overtreffen: het keepwerk, dat door Keizer, Braet en Halle uit? muntend uitgevoerd werd. En evenals Ajax zich onder de concurrenten de „Primus inter pares'',toonde, deed Keizer het onder de doelverdedigers. Wat ons laatste tournooi bovendien een apart karakter gaf, was, wat we zouden kunnen noemen de triomf van het Hol? landsche voetbal. De „Eigenheimers" in de finale en de buitenlanders in de verliezersronde! Dat ons team tenslotte voor het eerst in haar eigen tournooi den eersten prijs bemachtigde was voor ons allen een groote voldoening. Het was geen gemakkelijke taak! Het Brugsche elftal was een van de soort, die op dreef zijnde, moeilijk te bespelen is. Een stugge trapvaste verdediging met 'n doelverdediger aan 't hoofd, die in dezen wedstrijd schier onpasseerbaar was. Als we nog denken aan den harden kogel, zuiver door v. Reenen in den benedenhoek ge? plaatst, welke Braet nog corner wist te tikken, applaudiseeren we in gedachten nog. Vóór onzen wedstrijd tegen de Bruggelingen zagen we het Iersche Bohemian tegen Go?Ahead ten onder gaan. Tegen een heel ander Go?Ahead als we de laatste jaren gewend waren. Speelden de Deventenaren de laatste jaren een samenspel in de breedte, gepaard aan een geringe schotvaardigheid, nu droeg hun aanvalsspel een „Zaansch" karakter. Snel, open spel, hoofdzakelijk over de vleugels ingeleid, maakten eiken aanval gevaarlijk, dank zij vooral de schotvaardigheid der twee binnenspelers, „kooplieden", die van alle voetbalmarkten thuis bleken. Een mooie demonstratie bood het tournooi verder, welk een voorname rol de centerhalf kan spelen. De Ieren dankten hun groote nederlaag voorna? melijk aan hun spil, welke als derde back fun? geerend, het geheele middenveld aan den spil der tegenpartij liet. Vooral tegen een spil als Jan Halle heeft zoo iets zware gevolgen. Want, dat is ook weer een typische eigenschap van Go?Ahead, de eigenlijke leider van den aanval is bij haar niet de centervoor, doch de spil. Steeds weer werd het leder vanuit de roodgele verdediging op Jan Halle gespeeld, die dan met voortreffelijke passes z'n vleugelspelers in actie bracht. Tegen Ajax ging die Deventer?vlieger niet op. Wim Anderiesen staat een tegenpartij geen be? heersching van het middenveld toe en een center? voor als v. Reenen mag door den tegenspelenden spil niet verwaarloosd worden. Daardoor kon Jan Halle tegen Ajax z'n aanval niet zóó steunen als tegen de Bohemians, met als gevolg, dat de Deven? ter aanval het niet tot doeltreffende resultaten kon brengen, al dient er bij gezegd, dat Keizer's keeperstalenten ook ruimschoots hun deel hadden in de Deventer 0. De finale Ajax—Go?Ahead gaf tevens het eigen? aardige spelbeeld van twee ploegen, die niet ver? liezen wilden. Go?Ahead voelde zich tegenover de ploeg, die Heracles met 91 sloeg en ons team lag nog versch de klinkende 62 in het geheugen, die de Ieren te slikken hadden gekregen. Het was een aarzelend tasten naar elkanders zwakke plekken en vóór alles was men er op bedacht tegenpunten te voor? komen. Dat onze reserves weer best mee kunnen komen, bleek weer uit onzen geheel uit invallers be? staanden linkerkant. Het deed ons genoegen reeds

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7