KAMPIOEN A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 195 A J A I Het is er eindelijk van gekomen, na eenige weken van competitiezvertraging, heeft ons derde elftal aan allen twijfel een einde gemaakt en beslag ge? legd op den kampioenstitel. We hebben ons een kleine foto en teekemcompo? sitie veroorloofd om het heugelijke feit te symbolU seeren. De koppen der spelers, die aan het succes meegewerkt hebben, stellen van boven naar bet neden, en links naar rechts voor: MiddendorpReiss, IJpma, Kant, v. Rooy, Paternotte, Nieuwenhuis, Arema, Loois, Hetebrij, Kooyck, Loois, v. Leeuwen en v. Groningen Eén ontbreekt, n.l. Berkhout, die zich er waan schijnlijk op beroemen kan, de eenige door ons niet gefotografeerde Ajacied te zijn Gaarne hadden we den wedstrijd die uiteindelijk de beslissing bracht, bijgewoond, doch het heeft niet zoo mogen zijn. Intusschen doen we dan hier maar, hetgeen we gaarne persoonlijk hadden willen doen en we wenschen captain v. Rooy en zn jongens van harte geluk met het fraaie succes. Gemakkelijk is de weg naar den eereAitel niet ge? weest. Na een zeer goeden start bij het competitie begin, leek het aanvankelijk, dat ons derde even ge? makkelijk kampioen zou worden als ons eerste elft tal. Toen echter de competitie ongeveer half ver? streken was, kwamen er twee concurrenten naar voren, waarmee ernstig rekening moest worden ge? houden. Het waren 't Gooi 2 en Vriendenschaar 2, die van een inzinking van ons derde gebruik maakten, den achterstand tot op enkele punten in te loopen. Juist op tijd wisten onze jongens zich echter te hert stellen. Met 54 zwaar bevochten, doch verdiend, klopten zij 't Gooi 2 in eigen home, waarmee de Hilversummers uitgeschakeld werden. Met een voorsprong van 3 punten op Vriendent schaar 2 werd de race voortgezet en de wedstrijd Vriendenschaar 2tAjax 3, had bij een Ajaxtzege reeds eenige weken geleden de beslissing kunnen brengen. Dat was echter niet het geval, na hevigen strijd besliste in de laatste minuten Vriendent schaar den wedstrijd ter harer gunste en kregen onze jongens tot taak het ééne puntje voorsprong tot den laatsten wedstrijd vast te houden. Dat is gelukt en door de 31 overwinning op T.O.G. 2 Zondag jl. behaald, is de beslissing ge? vallen, die ook daarom zoo veel voldoening geeft, daar Ajax 3 een elftal is waarin het specifieke Ajaxt spel zoo mooi tot uiting komt. Technisch goed vert zorgd, prettig om te zien, kameraadschappelijk en sportief. Bravo Boys.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5