A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 193 te buiten, waarbij zij zich gedragen mag achten door de sympathie der Noordelijke Voetballief hebbers, die echter op hun beurt hooggespannen verwachtingen der kampioenen hebben Velo heeft o.i. inderdaad beter gevoetbald dan ze voorheen tegen ons deed. Van tempo tekort, in andere jaren een typische kwaal der Groningers bij het begin der kampioens?competitie, was nu niets te bemerken. Integendeel, het tempo was, ge? zien het technisch vermogen der groen?witten, te hoog opgevoerd. Schier alle ballen werden hoog op het doel gespeeld, waarbij echter van werke? lijk plaatsen slechts zelden sprake was. Het is een speculatief spelsysteem, gebaseerd op een over? donderen der tegenpartij, op fouten daarvan of op toevalskansen. Daaraan is echter een bezwaar ver? bonden. Als de tegenpartij zich niet laat overdon? deren en géén fouten maakt, dan resten alleen de toevalskansen. En zoo kwam het, dat het geheele met geweldig élan ingezette offensief doodliep op een muur van beheerschte verdedigingstechniek en de enkele toevalskansen te niet werden gedaan door een keeper, die al waren er slechts enkele momen? ten om het te kunnen toonen van buitengewone klasse was. De eenige zwakke steê in onze defensie was Doon, die tegen de groote moeilijkheden, die deze wedstrijd bood, niet opgewassen was, doch wat onze linkshalf tekort kwam, werd rijkelijk aange? vuld door het trio: Diepenbeek?Puttelaar?Ande? riesen, die met Keizer achter zich een voetbalbol? werk vormden, waartegen zelfs de groote voetbal? geestdrift der Noordelijken het moest afleggen. Het was een lust te zien, hoe Diepenbeek met z'n rake manier van ingrijpen steeds weer het ge? vaar voorkwam en vooral het kopwerk tegen z'n langere tegenstanders was schitterend. Puttelaar weerde zich eveneens uitstekend, liet geen moment los en was voor Velo's rechterwing een waar struikelblok. Anderiesen minder vinnig dan onze backs vulde hun werk aan met een rustige vastbe? radenheid en technisch voetbalvermogen, die hem weer eens tot den besten speler van het veld stempelde. Het middenveld werd voortdurend door hem be? heerscht. Het is dan ook onze verdediging geweest, die den wedstrijd won. Onzen aanval trof dezen keer het verwijt, dat zij niet productief was. Ten Have liet en paar fraaie schotkansen on? benut evenals Oudendijk, die met een paar ballen, die hij toeloopend kon kogelen juist van de soort, waarin hij anders zoo sterk is niet z'n ge? vreesde schotzekerheid toonde. Vooral in de tweede helft had onze voorhoede het goede voorbereidende werk der verdediging definitief moeten bekronen met een paar goals, die de onzekerheid welke een 10 voorsprong nu een? maal heeft, zouden opheffen. Nu dient er bij ge? zegd, dat onze aanval ook Velo's sterkste deel tegenover zich vond. Een uiterst stugge verde? diging, die op elke manier bereid was een doelpunt te voorkomen. We zagen eens Pots zich met z'n borst voor Oudendijk's voeten werpen om een kogel tot corner te leiden. Een speelwijze, die zoo riskant is, dat men z'n lichaam waagt om een doelpunt te voorkomen, kunnen we niet waardeeren. We vragen ons af, als Oudendijk den bal eens gemist had en Pots den vollen trap in de borst te incasseeren had gekregen, wat er dan gebeurd zou zijn. Intusschen willen we hier gaarne verklaren, dat Velo's spel forsch, doch eerlijk was en gunstig afstak met hetgeen we vroeger wel eens mee? maakten. Een systematisch wedstrijd?verslag te leveren valt niet mee, als men het wedstrijd?gebeuren lig? gend, zittend, leunend en rekkend volgen moet. Het begin bij ons entrée op 't veld was hoopvol. Velo's secretaris leidde ons welwillend naar de overdekte tribune en wees ons een prachtplaats op de eerste rij toe, zoodat we reeds dachten van een prachtoverzicht op het veld verzekerd te zijn en zelfs hoopten, onder de bedrijven door, nog een paar foto's te kunnen maken. Toen echter het eigenlijke Ajax?gezelschap verscheen, bleek de plaatsruimte zelfs niet eens voldoende te zijn voor de vrouwen en meisjes onzer spelers. Enfin, om kort te gaan, de schoone? overdekte eerste rij droom vervloog spoedig en weldra zaten we „ge? reserveerd eerste greppel" aan den kant van het veld en nog niet eens eerste rij, want weldra vlijde zich een nieuwe schare, die geen plaats kon vinden, nog tusschen ons en de zijlijn. En waar onze greppel? en veldgenooten even enthousiast buiten de lijnen waren als hun spelers daar binnen en telkens oprezen om beter de spannende momenten te kunnen zien, viel het niet mee elk spelonderdeel

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3