IgMT^WEDfTRUP. Mgj VERfLAGEN mmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmt AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 201 Zendt uw biljet in a. u. b. VAN „MET VIERDE". D.E.C. III(?) met 30 geklopt. Op den 2den Paaschdag 's morgens om 11 uur speelde Ajax IV een „friendly game" tegen het derde elftal van D.E.C. Gezien de positie, die de beide elftallen op de resp. ranglijsten innemen, werd over het algemeen een groote zege van „Het Vierde" verwacht, hetgeen de noodige strijdlust niet bevor derde. Voor den aanvang van den wedstrijd werd echter opgemerkt, dat D.E.C. niet haar derde elftal, maar een com binatie van eerste en tweede elftalspelers, in het veld bracht. Dat was iets voor onze jongens: des te grooter zou de eer zijn, wanneer we wonnen. Ajax trapte af met dén straffen wind tegen. Dit belette onze voorhoede echter niet herhaaldelijk het D.E.C.-doel te bestoken, terwijl de verdediging wel zorg droeg, dat de D.E.C.-aanval geen kans kreeg om te scoren. Ajax speelde veel en veel beter voetbal dan de gastheeren, die ons erg tegen vielen. Slechts sporadisch kwamen ze voor ons doel en dan werden aan aan vallen zoo slecht afgewerkt, dat we „achter" steeds elk ge vaar konden bezweren. Hetebrij en Muller bezorgden ons reeds in de eerste helft een 30 voorsprong, met welken stand ook het einde kwam, daar de Ajax-voorhoede er na de thee niet meer in slaagde deze score op te voeren. In Hoorn met 51 van Hollandia gewonnen. Nadat de wedstrijd Hollandia IIAjax IV tot tweemaal toe wegens slechte terreinsomstandigheden was afgelast, hebben we Zondag dan toch eindelijk de reis naar Hoorn ondernomen. Het weer was prachtig en in de spiksplinternieuwe A.T.O.-bus, bestuurd door den Ajax-chauffeur, die, door den kap van den wagen open te schuiven, ons liet genieten van het zomersche weer, hébben we een prettige reis gehad. Om één uur waren we op de plaats van bestemming aangekomen en na eerst nog een kopje koffie te hebben gedronken, gingen we naar het veld. In de kleedkamer verwelkomde ons een der bestuursleden van „Hollandia", die ons wel is waar niet kon gelukwenschen met ons kampioenschap, maar wel met dat van ons eerste elftal. Spr. hoopte dat het hun mocht gelukken vandaag van Velocitas te winnen. „Bloemen", aldus spreker, „kan ik U helaas niet aanbieden maar ik hoop dat een paar stukjes kauw gom U ook welkom zullen zijn". Een hartelijke en sportieve toespraak, die met applaus door onze jongens werd beloond. Over den wedstrijd het volgende: In de eerste helft, waarin het Vierde een 21 voorsprong had, werden niet minder dan drie strafschoppen genomen, één op het Ajax-doel, die door onze doelverdediger werd gestopt en twee op het doel van Hollandia waaruit Knijn ons uit een daarvan de leiding gaf, terwijl de tweede werd gestopt. Bij een aanval van rechts slaagde Hollandia erin gelijk te maken. Over het algemeen kreeg onze voorhoede meer Com. Huldeblijk kansen dan die der tegenpartij, doch door treuzelen bleven doelpunten uit. Toch slaagde Muller er in nog éénmaal in de eerste helft den Hollandia-doelman te passeeren. De drie doel punten, die we in de tweede helft scoorden werden alle door Hetebrij gemaakt, waarbij vooral' de laatste, uit een voorzet van Arema, een juweeltje was. Intusschen had ook de Hollan- dia-voorhoede niet stil gezeten en enkele min of meer gevaar lijke aanvallen op ons doel ondernomen, doch de Rood-Witte- verdediging was op haar post en verijdelde iedere poging om te scoren. Na afloop nog een gezellig zitje, terwijl de 10 overwinning in Groningen de goede stemming nog meer deed bevorderen. Grensrechter Bakker kreeg op het laatste oogenblik nog een „moord'Mdee ten gunste van onze dames, terwijl hij onderweg tot de ontdekking kwam dat „Pelikaan", die reclame maakte voor melk en eieren, uit een steenen ei geboren was en dus een steenen kop had. Om zeven uur waren we weer in Mokum en zat de competitie 1933/34 er voor het Vierde alweer op en is het dus over bovengenoemd tijdvak dan tevens het laatste wedstrijdverslag dat ik over de verrichtingen van Ajax IV heb mogen maken. Ik hoop u bij het volgende seizoen weer van een of ander elftal te kunnen vertellen en roep u bij dezen dan een „tot kijk" toe. Luitjes, Ajax IV, „het Vierde" liever gezegd, ook nog even een „smoes". Hoewel ik niet het geheele seizoen bij jullie ben geweest, heb ik in die wedstrijden, waarin ik dan wel voor het Vierde uitkwam, steeds prettig gespeeld, ook al verloren we in het begin wel eens. Volgend jaar zullen verschillende van ons wellicht voor een ander elftal uitkomen, en zal dit Vierde dan een ander Vierde zijn. Welnu dan, jongens,, voor diegenen „véél succes", of anders tot het volgende seizoen. Ik wensch jullie een prettigen zomer, en een dito vacantie toe. Three cheers for Ajax IV! Tot slot nog namens m'n medespelers onze hartelijke ge lukwenschen aan „Het Derde" met het keurig behaalde kam pioenschap. Proficiat, lui! SUNIT. VAN „MET VIJFDE". Ontwaakt IIAjax V 03. Een halve wedstrijd op een half veld. Het eenige voordeel om een wedstrijd in den polder achter Sloterdijk te spelen is, dat je geen gebrek aan frissche lucht hebt; integendeel, als je daar tegen den wind op moet tornen heb je wel eens een te veel aan lucht, wordt dit zelfs zoo veel, dat je adem wordt afgesneden en loop je daardoor weer naar lucht te happen. Hoewel het niet aan het goede spel der tegen partij lag, kon Ajax V geen goed spel ontplooien. De zeer krachtige wind, die we voor de rust in den rug hadden, dreef ons naar de speelhelft der Ontwaakters en als je achter je keek kon je daar ergens in de verte, achter een groote leege vlakte, een klein mannetje zien staan, hetgeen onze keeper moest zijn, aangezien de ééne bal, die op het zich daar in eenzaamheid bevindende doel werd geschoten (waarschijnlijk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 11