A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 135 JEUGDVOETBAL. DE KNALPOT. NOG EENS „SPORTIVITEIT". een ets werd overhandigd, welke ongetwijfeld een plaatsje in zijn Lonneker home zal krijgen. Wij wen- schen je ook van deze plaats veel succes en hopen je 's winters nog wel eens op ons terrein te zien. J. K. Wij hebben over de afgeloopen twee weken onze lezers zeer gunstige berichten te brengen. Geen wed strijd werd verloren, alhoewel de op 26 Maart door de junioren b behaalde overwinning van 32 op Oosterpark zeer benauwd was. Dit elftal heeft in het begin van het seizoen geregeld elke week wedstrij den gespeeld, zoodat het ver vooruit was. Nu moeten zij soms twee a drie weken op een wedstrijd wach ten, hetgeen natuurlijk niet zoo aangenaam is, ter wijl de combinatie hierdoor te lijden heeft. Ook voor a.s. Zondag staat geen wedstrijd op het programma. Indien eenigszins mogelijk, moeten jullie echter Woensdag trainen. De junioren a boekten een stevige overwinning in het hooge Noorden, n.l. tegen D.W.V. Met 40 ble ven onze jongens in de meerderheid. Dick Been opende de score door een penalty. Pokorny slaagde er op z'n eentje in een tweede doelpunt in het net te schieten, terwijl Simon de Boer voor de rust met een keurig schot no. drie in de touwen joeg. Na de thee kregen onze jongens wind tegen en de Boer wist nog een doelpunt te maken. Been en Scharlau speelden een keurig partijtje. Schmidt schijnt er wat uit te zijn. Je kunt veel beter, er moet dus gauw verbete ring komen, hoor! Zondag a.s. gaan jullie naar den polder om D.W.S. te bekampen. Over de adspiranten a niets dan lof. Twee over winningen in deze veertien dagen: tegen Spartaan met 50 en tegen D.E.C. met 100. Voorwaar geen kleine overwinningen. Het vlotte keurig. Er werd goed samen gespeeld en de vleugels werden meer in het spel betrokken. Tegen D.E.C. scoorde de Weerd 5, Fischer 3, Rotgans en Groenewoud ieder 1 doel punt, Voor Zondag a.s. staat Z.F.C. op het program ma. Jullie hebt in Zaandam onverdiend verloren, zorgt er dus voor, dat wij thans wat beters in het eerstvolgende nummer kunnen mededeelen. Onze adspiranten b hebben de tanden eens flink op elkaar gezet en stuurden Spartaan met een 53 nederlaag naar huis, terwijl zij tegen Swift een gelijk spel 11 uit het vuur wisten te slepen. Keurig gedaan. J. K. Uit de prima Ajax motor, ratelend met dof geluid, daveren de laatste nieuwtjes aan één stuk de motor uit. Ajax Eén is eervol tweede, gaven hem weer van katoen, Ajax Zes en Ajax Zeven, beiden ongeslagen Kampioen. Wim en Piet, Oranjehemden, Jan gaat als reserve mee, Jongens denkt aan onze kleuren, en vooral „Je maintiendrai". Verder was het bijna logisch, dat de Zwaluw voetbalploeg en het Amsterdamsche keurteam, weer de kern van Ajax vroeg. Als de motor zoo blijft draaien, Soepel, lijdzaam, en vol gas, hooren wij nog vele jaren tot de extra voetbalklas. JAMES. Na mijn laatste artikel over sportiviteit in het vorige clubblad had ik nog een kort onderhoud met onzen doelverdediger Jan de Boer. Deze maakte mij erop attent, dat het artikel van den Heer Lotsy in een onzer dagbladen, hem niet on aangenaam getroffen heeft. Gaarne leggen wij deze meening aan onze geachte lezers voor, hoewel dit natuurlijk niet wegneemt, dat meeningen altijd zullen blijven verschillen. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7