LANGS BE LIJNEN» SPARTA—AJAX. VAN DE GARDE. PAG. 134 - A J A X CLUBNIEUWS Onder begunstiging van prachtig weder hebben wij op Spangen een snellen wedstrijd gezien, met als resultaat een verdiende overwinning van 34, op de ,,Sparta-pieten". Het begin is niet erg bemoedigend. Na een kort bezoek bij den Spartagoal wordt de bal weggewerkt en komt bij den rechtsbuiten der tegenpartij. Een keurige voorzet volgt en de linksbuiten de Jong kopt onhoudbaar langs Jan de Boer: 10. Onze jongens hebben er blijkbaar zin in, want er wordt terdege aangepakt en Anderiesen geeft met verre trappen de vleugels werk. Mulders krijgt hierdoor een kans, doch zijn schot gaat naast. Ook Sparta zit niet stil en er ontstaat voor ons doel een hevige scrimmage, doch de bal wordt overgeschoten. Het spel verplaatst zich snel, zoodat de verdedigingen steeds op hun hoede moeten zijn. In het middenveld pikt Anderie sen de bal op; een scherpe pass naar van Reenen en bijna op het zelfde moment zit de gelijkmaker in het Spartanet. 11. Gras is niet bijster op dreef en hij veroorzaakt nog al eens eenige benauwde momenten voor ons doel, uit één waarvan de linksbinnen kans ziet tus- schen een kluwen spelers door, een schot op ons doel te lossen, hetwelk door Jan de Boer keurig wordt gestopt. Onze voorhoede knalt er in deze periode lus tig op los, speciaal van Reenen en Mulders, doch de richting is nog niet zuiver en keeper Cohen is op zijn post. Toch kruipen wij in deze periode door het be kende oog van een naald, als Gras een bal bijna in ons doel laat belanden. Jan de Boer is echter op zijn hoede en weet het gevaar te bezweren. Schubert pikt den bal op en dribbelt ermee naar den Sparta goal. Mulders en v. Reenen staan beide vrij en de backs weten niet, wie den bal zal krijgen. Van deze situatie maakt Schubert gebruik zelf met een keurig schot, onhoudbaar voor Cohen, Ajax de leiding te bezorgen. Onze aanvallen zijn gevaarlijker dan die van Sparta en als Jurriaans hoog voor den goal zet, vergeet Cohen uit te loopen en Mulders scoort no. 3. Piet van Deyck kopt daarna gevaarlijk juist over ons doel, doch de corner wordt weggewerkt. Hierna is het rusten. Na de thee krijgen onze jongens de zon mee, en hebben al meteen succes als Piet van Reenen een bal van Diepenbeek krijgt, deze naar Mulders plaatst, zoodat deze een geheel vrij veld voor zich heeft en onhoudbaar verdwijnt de bal voor de vierde maal in het Sparta-net. Onze aanvallen bezorgen de Spartaverdediging veel moeite, het is jammer dat het schieten niet altijd even zuiver is. Mooie kansen gaan hierdoor verloren. Vermelding verdient een mooie kopbal tegen de lat van Schubert. Bij een Sparta aanval zet Gras de centervoor onnoodig wat hard handig opzij en de scheidsrechter geeft penalty. Deze wordt benut en het is 24. Hierdoor aangemoedigd komt Sparta fel opzetten, en er ontstaat weer een scrimmage voor ons doel, doch het gevaar wordt bezworen. Van Reenen plaatst naar Mulders, doch de scheidsrechter geeft o.i. ten onrechte, buitenspel. Weer komt Sparta opzetten, via den rechter vleugel komt de bal bij Oostlander en het is 34. Nadat een Spartaspeler geheel onnoo dig Jan de Boer wilde torpedeeren, fluit de scheids rechter voor het einde. Tot slot willen wij dan nog even iets zeggen over het spel en de spelers. Anderiesen heeft weer bergen werk verzet. Zijn openen naar de vleugels is af, terwijl ook de andere spelers op zijn tijd niet worden vergeten. Bravo, Wim, dat was dik in orde! Piet van Reenen schijnt ingeënt met een apenklier. Het ging als van ouds. Onbere kenbaar voor de tegenpartij, gaat de bal dan naar links en dan naar rechts. Gaat zoo door en niemand zal je plaats in het Nederl. elftal becritiseeren. Die penbeek en Mulders zooals gewoonlijk prima.. Ook Piet van Deyck en Strijbosch stonden hun mannetje. Eerstgenoemde moet echter niet zoo praten in het veld, ,,'t Staat zoo raar voor de buren." Gras en Blomvliet waren wel de minste dezen middag. Speciaal laatstgenoemde moet bedenken dat jonge spelers, ook al spelen zij in eerste elftal nog niet al tijd sterren zijn. Je hebt ongetwijfeld eenige capaci teiten, doch bedenk dat er nog een en ander bijge schaafd moet worden. Sla adviezen van geroutineer de spelers niet in den wind, die zijn ongetwijfeld voor je verdere voetballoopbaan van groot nut. Het spel bij Sparta is goed, doch te doorzichtig, het mist ten eenenmale het verrassende. De vleugelspe lers zijn snel en zetten goed voor, terwijl de backs hun plaats zeker waard zijn. J. K. Zaterdag j.l. werd ter gelegenheid van het afscheid van onzen vriend Schaffer een wedstrijd tegen een kantoorcombinatie gespeeld, welke met 65 door ons werd gewonnen. Voor den wedstrijd werd Schaf fer door onzen penningmeester een woord van af scheid toegesproken, waarbij tevens namens de garde

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6