DE VONDELPARK-ESTAFETTE. Im wunderschönen Monat Maï, A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 133 ter slechts schijnbaar een goal, want met 'n mees terlijken sprong wist de W'meer keeper die ook overigens uitstekend werk verrichtte den bal cor ner te stompen. Kort na de hervatting kwamen we betrekkelijk goedkoop aan twee doelpunten. Louwaard scoorde o.i. in buitenspelpositie no. 3 en even later na 'n formidabele misser van een der backs, Swijnenburg no. 4. Na dit vierde doelpunt was Ajax langen tijd sterk in de meerderheid, doch de aanvallen leden onder een te ver doorgevoerd samenspel. Er werd vaak vooral van den linkervleugel technisch brillant spel te zien gegeven, doch tot praktisch resultaat kwam het niet. Watergraafsmeer maakte tenslotte aan ons veld- overwicht een einde en 'n periode van gelijkopgaand spel besloot den strijd. Weliswaar kregen we ook in die periode nog serieuze scoringskansen o.a. Swij nenburg eens, doch onze rechtsbuiten schoot hard in 's keepers handen doch Watergraafsmeer gaf aan haar aanvallen een gevaarlijker karakter en strafte een fout van onzen doelman met een tweede doel punt af. Even later mocht Middendorp van geluk spreken, toen de bal onhoudbaar langs hem ging en van den paal terugsprong. Verdere veranderingen in den stand vonden niet meer plaats, zoodat met 42 o.i. de juiste verhouding het einde kwam. In onze achterhoede was Tinus niet zooals we dat van hem gewend zijn. Paternotte en vooral v. Rooy hebben uitstekend verdedigd. De middenlinie vol bracht haar tweeledige taak naar behooren en de voorhoede, met den linkervleugel als sterkste deel, viel ook qua geheel te prijzen. Nu rest ons vierde, dat een voorsprong van twee punten heeft op Volewijckers 2, nog den moeilijken strijd op het Mosplein. Zondag j.l. moest deze ,,Bi.g Match" uitgesteld worden, wegens het „Vierbonden Tournooi". Slagen onze jongens er in de groenwitten er onder te houden, dan is het kampioenschap prac- tisch of wellicht dan reeds definitief een feit. Men zorge er voor dat rust in komende ,,feest- weken" niet roest beteekend. Blijf in training en zorg er voor dat Ajax 4 het derde Ajax kampioenselftal wordt! De lente is gekomenDe wintermaanden zijn voorbij en de natuur ontwaakt uit haren winterslaap; de boterbloempjes schieten welig op uit het gras, too- nend de weelde der nieuwe lente. Meiskens en vrouwtjes kleeden zich luchtiger, pro- meneeren vroolijk en hupsch langs 's Heeren we gen't is lente. En gelijk de natuur zich in lentevreugde uit, zoo ook voelt de athleet behoefte, de lente en voorbode van den komenden zomer te begroeten, wanneer hij weer in luchtige kleedij in de openlucht en in 't jonge groen naar hartelust kan loopen, springen of werpen. Als symbolisch aandenken van dit heuglijk feit houdt de Amsterdamsche Athletiek Bond in Mei de reeds traditioneel geworden estafette in het Vondelpark. Kunt U zich een mooier genot voorstellen, geachte lezers en ook lieve lezeressen, dan een wedstrijd, waaraan talrijke jongelui in veelkleurige shirts deel nemen en hunne krachten meten, in ons mooi Von delpark en ,,im wunderschönen Monat Mai?". En gij, sportbeoefenaars, gij zwemmers, korfballers, turners, boksers en ook vooral gij voetballers, be kruipt U niet de lust om mee te doen, om mee te strijden? Er is toch maar weinig arbeid voor noodig om U dit sportief genot op den eersten Zaterdag van Mei te verschaffen. Héél weinig! Ge vraagt een aan tal clubgenooten om een ploeg te vormen, die uit totaal 9 deelnemers moet bestaan en verzoekt Uw bestuur om Uw vereeniging officieel in te schrijven. Er resten nog eenige weken om te oefenen en deze moeten dan goed gebruikt worden. Misschien is er dan zelfs kans op eenig succes. Maar dit is let wel in dezen wedstrijd slechts bijzaak, hoofdzaak is zeker wel, dat ge met de leden, van Uw club in club verband een sportief genot smaakt, dat U tot de vaste deelnemer aan deze mooie lente-estafette zal maken. Wilt ge nog meer weten omtrent dezen wed strijd, de Heeren G. Cramer Jr., Reinier Claessenstr. 51n en P. H. van Doesburg, M. H. Trompstraat 25m (tel. na 6 uur 82713) zijn gaarne bereid om U volledig in te lichten. De eerste Zaterdag valt dit jaar op den 6den. Wij rekenen, op Uw medewerking aan dit lente-festijn. Tot den 6den Mei dus! Komt allen op nu zonder dralen Om geest en lichaam weer te stalen. In open lucht, in 't jonge groen Iets schooners kunt ge nimmer doen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5