PAG. 132 - AJAX CLUBNIEUWS TWEE KAMPIOENSCHAPPEN BINNEN, WIE VOLGT Nu we, na eenmalige onderbreking, wegens min der prettige particuliere redenen, onze taak als Kro niekschrijver hervatten, moeten we beginnen onzen lezers op de hoogte te brengen van een zeldzame gebeurtenis: Ajax I is dit jaar géén afdeelingskam- pioen. Aan degene, die het wel geworden is, Stormvogels, bieden we vanaf deze plaats onze gelukwenschen aan. O.i. kunnen de Stormvinken ten volle aanspraak maken op den eeretitel, daar zij de competitie op de meest gelijkmatige wijze afgewerkt heeft. Ons elftal in topvorm achten we sterker dan de IJmuidenaren, doch naast onze topwedstrijden ston den te veel matige en dat deed de balans tenslotte terecht doorslaan naar den Noordzeekant. Onze menschen hebben er echter voor gezorgd, dat althans de tweede plaats ons niet meer ontgaan kan, door Sparta in eigen home haar eerste neder laag toe te brengen. Volgens hetgeen we van oogge tuigen vernamen, was het een goeden wedstrijd, waarin Ajax verdiend won. Onze collega Koomen is mee naar Spangen getrokken en zal U elders in dit nummer verslag uitbrengen. Als troostprijs aan de leden en seizoenkaarthou ders, voor het feit, dat de gebruikelijke kampioens wedstrijden dit jaar niet op het programma staan, heeft het Bestuur een Paaschtournooi in elkaar gezet, waarvoor de kwalificatie, dat het Klinkt als 'n klok'' feitelijk nog te bescheiden in. Programma en bijzonderheden vindt U onder de rubriek Officieel". Onze elftallen schijnen het voornemen te hebben het seizoen op buitengewone wijze te besluiten. In de twee achter ons liggende weken werd geen enkele nederlaag geboekt en slechts éénmaal gelijk gespeeld. Het totale lijstje luidt als volgt: SpartaAjax 34 E.D.O. 2Ajax 214 V.V.A. 2—Ajax 3 2—5 V.S.V. 2Ajax 3 14 Ajax 4Watergraafsmeer 242 Ajax 5Blauw Wit 640 O.V.V.O. 3Ajax 6 23 Ajax 7Muiderberg 2 31 L.O.C. 4Ajax 713 D.W.V. jun. AAjax jun. A04 Ajax jun. BOosterpark jun. B 32 Spartaan adsp. AAjax adsp. A05 D.E.C. adsp. AAjax adsp. A010 Ajax adsp. BSpartaan adsp. B53 Swift adsp. BAjax adsp, B 11 Gezamenlijk resultaat: 15 gesp., 14 gew., 1 gel., 0 verb, 29 punten behaald van de 30, 60 goals vóór, 20 tegen. De Ajax-machine liep weer gesmeerd. In groote lijnen heeft deze 14 daagsche veldtocht der Ajacieden er toe geleid, dat, zooals reeds gemeld werd, Ajax 1 de tweede plaats definitief bezette en bovendien Ajax 6 en 7 beslag legden op het afdee- lingskampioenschap. Aan de jongens of mannen? van v. Praag en Dukker onze hartelijke gelukwen schen. Ajax 4 handhaafde haar fraaie positie, we zagen onze jongens een verdiende zege boeken op een der zwaarste concurrenten, Watergraafsmeer 2. Vooral de eerste wedstrijdhelft was van uitste kend gehalte. Dat na de rust het spelpeil zakte kwam op reke ning van enkele Watergraafsmeerspelers te staan, die, toen de nederlaag nagenoeg een voldongen feit werd om het bescheiden te zeggen te „enthou siast" begonnen te spelen. Zooals reeds gezegd, stond het spel voor de rust op hoog peil. Nadat Aukema ons de leiding had gegeven en na ca. 10 minuten W'meer gelijk gemaakt had, volgde een feilen strijd om de leiding, welke ons tenslotte door een prachtschot van Arema ten deel viel. Even daarvoor doorstond het W'meer doel een kritiek moment, toen na een vrijen schop, door v. Keulen genomen, v. d. Schaaf hard en scherp op doel schoot. Via keepers vuist en de lat sprong het leder nog het doel uit. Een zeer fraaie aanval, kort voor de rust, bracht ons bijna het derde doelpunt. Arema ontving een goed geplaatste center van Louwaard, zwenkte snel naar binne» en plaatste fraai voor doel, waar v. d. Schaaf met een keurigen^kopbal den bal schijnbaar onhoudbaar in den hoek deed belanden. Het was ech-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4