A) AX CLUBNIEUWS - PAG. 131 nals in den Haag de clubtraining te lijden heeft. Dat deze nadeelen geenszins denkbeeldig zijn, heb ben we in de afgeloopen weken zoowel in als buiten onzen kring kunnen constateeren. In Enkhuizen verloren we van West-Frisia met 12, mede doordat Wim Anderiesen den vooraf- gaanden Woensdag in den wedstrijd Ned. XI tal Bristol Rovers, geblesseerd was geworden en tegen de West Friezen slechts op halve kracht speelde. 20 minuten voor het einde moest Wim het spelen zelfs geheel staken. Zeer waarschijnlijk had n Anderiesen op volle kracht, de balans naar onzen kant doen doorslaan. Feijenoord ziet zich nu bij den aanvang van den strijd, om de hoogste voetbaleer, beroofd van haar spil Bas Pauwe, hetgeen eveneens z'n oorzaak vindt in een oefenwedstrijd van het Oranjeteam. Is het niet frappant, dat Feijenoord na de omzet ting, tengevolge van het uitvallen van Bas Pauwe, geen wedstrijd meer won? Twee seizoenen terug was Sparta de dupe, toen Formenoy in den wedstrijd HollandBelgië een. been brak. Sparta, toen zonder Formenoy, verspeelde haar kampioenskans in den laatsten wedstrijd tegen V.S.V. Internationals vervullen uit den aard der zaak al- HENK MULDERS die, tot veler verbazing, niet in het Oranje team gekozen werd. tijd een belangrijke rol in het clubelftal en 'n blessure van een dergelijken speler heeft menigmaal verstrek kende gevolgen voor de club. Dat de clubtraining dikwijls ernstig lijdt door het oefenen der gegadigden voor het Ned. elftal in den Haag, is algemeen bekend. Het trainen met een geheel volledig eerste elftal, is dan dikwijls op momenten dat het zeer gewenscht is, niet mogelijk. Hiermede meenen we dus afdoende te hebben aan getoond, dat het clubbelang als zoodanig er niet door gediend wordt, dat spelers de Oranjetrui ten beurt valt. Wanneer het ons dus ondanks alles verheugt, dat onze spelers tot de uitverkorenen van het vertegen woordigend elftal behooren, dan is dat alleen omdat het ons rechtsgevoel bevredigt en omdat tenslotte het beperkte ,,Wij" van ons clubbelang ondergeschikt moet zijn aan het grootere ,,Wij" dat het nationale voetbalbelang vertegenwoordigd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3