AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 139 Ajax VeteranenV.B.W. 40. D.W.V. A-Jun,Ajax A-jun. 04. IS EEN AJAX REISGEZELSCHAP MOGELIJK Begunstigd door prachtig weer, hebben wij de voor ons zoo belangrijken wedstrijd tegen Muiderberg 2 gewonnen met 31. Ajax trapt af en reeds direct zetten we de keeper van M. aan het werk, hetwelk hem wel toevertrouwd is. Voorloopig blijft echter succes uit, doordat het spel te kort wordt gehouden. Na pl.m, 20 minuten maakt Bmijntjes den bal goed vrij en onder gejuich jaagt hij. den bal in het net. Door een misverstand in onze achterhoede, krijgt de M, voor hoede een prachtkans, doch door slecht schieten gaat deze ver loren. De rust komt een mageren 10' voorsprong, Nauwelijks is afgetrapt, of de Muiderbergenaren stormen op ons doel af en na eenig heen- en weergetrap wordt Hartog ge passeerd. O.i. werd dit doelpunt in offside positie gemaakt. Nadat eenige malen gestopt is voor Ferry en Takes, wegens opgeloopen blessures, pikt Pieters den bal op, loopt naar binnen en met een keurig schot brengt hij den stand op 21. Ook Takes wil zich, ondanks zijn manke been, niet onbetuigd laten en deponeert no. 3' in het net, Veel eerder dan wij verwacht hadden, klinkt het eindsignaal en kunnen we de gelukw^nschen en bloemen van onze sup- porsters in ontvangst nemen, waarbij Willy een prachtspeech afsteekt. Ook de M, aanvoerder spreekt eenige hartelijke woorden, waarbij hij three cheers op ons elftal uitbrengt. Nu onze eind spurt ingezet, hoor jongens, we moeten ongeslagen blijven. Juist gehoord, dat het zesde eveneens kampioen is. Van Praag, jongen, hartelijk gefeliciteerd namens het zevende hoor. Zondag 2 April 1933. Zoo juist gewonnen van L.O.C, 4 met 41, Hard terrein, leek wel asphalt. Bruyntjes en Takes ieder 2 doelpunten. Geen tijd meer. Copie naar redactie. YRREF. In een matigen wedstrijd is het onze mannen gelukt, de ploeg der Burgerweezen met 40' te kloppen. Het V.B.W,-elftal is, vergeleken bij verleden jaar wel zeer sterk achteruit gegaan, en schijnt momenteel nog slechts op een paar spelers te drijven. Ook onze Veteranen speeldeji slecht, en wat, gezien hun jeugdige levenslust erger is, hun spel was buitengewoon lusteloos. Het was een spelletje van „trap jij, of zal ik het maar doen", en ik denk nog steeds met diepe achting aan het jongetje, dat voor mij stond, en die met de rust maar liever wegging, omdat hij het te „melig" vond. Dit wat betreft de eerste helft, na rust werd het spel iets matter. Addicks en Koomen deelden samen de vier doelpunten. JAMES. Eindelijk schijnt de elftal-commissie de juiste opstelling dan gevonden te hebben, want de A-Jun. speelden ditmaal beter dan tot nog toe het geval was geweest. In plaats van De Boer, die middenvoor speelde, stond Butter op de linksbackplaats. Links en rechtsbinnen speelden resp. Geerling en Pokorny. Het eerste kwartier was D.W.V. sterker, maar toen we uit een penalty door Dick Been, de leiding hadden genomen, werden de rollen omgedraaid. Ajax kwam er nu veel beter in en goed samenspelend werd het D.W.V.-doel herhaalde malen in gevaar gebracht. Succes kon dan ook niet uitblijven, en als na een afgeslagen D.W.V.-aanval, Been den bal naar Geerling speelt, geeft deze door naar Pokorny, die nog even doorloopt en dan den uitloopenden keeper met een zuiver schot passeert. 02. Ajax blijft aanvallen en als Geerling nogmaals doorgeeft aan Pokorny, zet deze goed voor en De Boer schiet ineens kei hard in. 03. Een keurig doelpunt! Met Ajax in den aanval breekt de rust aan. Na de thee is Ajax steeds sterker gebleven, hoewel alleen De Boer er in slaagde nogmaals te doelpunten uit een pass van Geerling. D.W.V, brengt dan tallooze wijzigingen aan, die echter geen van allen succes hebben, hoewel hun uitvallen zeer gevaarlijk zijn, mede doordat de scheidsrechter de meest duidelijke buiten- spelgevallen negeert. Verscheidene lastige schoten weet Hermsen slechts ten koste van een corner te stoppen. Ook Ajax krijgt meerdere goede kansen om te doelpunten. Als v. d. Fluit door breekt, schiet hij laag langs den uitloopenden keeper, maar via den paal gaat de bal uit, Eéns breekt het binnentrio keurig samenspelend door de verdediging van D.W.V, heen, maar wegens buitenspel gaat deze prachtige kans verloren. Spoedig hierna is het einde daar, zoodat wij met een verdiende 40 overwinning naar huis terugkeeren. Tot nu toe hebben we alle uitwedstrijden gewonnen. Als we dat Zondag a s. na den wedstrijd tegen D.W.S. nog kunnen zeggen, mogen we gerust eens gaan denken over een kampioens feest. Maar dan moeten we ook alle wedstrijden winnen, en met dit elftal kan dat ook. Come on, jongens, een beetje aanpakken en we zijn er. DÉBÉ, Nog is het oude seizoen niet ten einde, of wij be ginnen alweer aan het nieuwe te denken. Zooals U allen bekend is, vergezellen wij ons le elftal op al haar uitwedstrijden per touringcar en hopen dit het a.s. seizoen wederom te doen. Aan deze reizen zijn natuurlijk kosten verbonden, o.a. huur touringcar, fooi chauffeur, enz. enz. Wij zouden nu gaarne een Ajaxreisvereeniging op willen richten; 18 dames en heeren hebben zich reeds opgegeven, dus we hebben nog een klein aantal noodig. Wij hadden gedacht de contributie op 2.50 per persoon per maand te stel len en dan te beginnen van 1 April j.l. Het is n.m. onze bedoeling, dat er bij het begin van het nieuwe seizoen bijna geen kosten meer aan onze reizen ver bonden zullen zijn. Ajacieden, die met onzen opzet sympathiseeren gelieve zich per ommegaande aan eerst ondergeteekende op te geven, het liefst schrif telijk. Met vriendelijke clubgroeten, J. G. Cluwen, 2e Jac. v. Campenstr. 120 hs- J. H. F. v. Overeem, Paramaribostr. 721.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 11