we&strlid VERfLAGEN PAG. 138 - A J A X CLUBNIEUWS HET ZESDE ONGESLAGEN KAMPIOEN. O.V.V.O. 3Ajax 6 23. AJAX 7 KAMPIOEN. Eindelijk dan toch is de door afgelaste wedstrijden al zoo lang uitgestelde beslissing gevallen en is het 't Zesde gelukt het ongeslagen kampioenschap te behalen. Laat ik dus beginnen allen te feliciteeren, te complimenteeren en te bedanken. Bedanken in den zin voor de prettige medewerking, die ik van allen in het veld mocht hebben. En wanneer ik zoo eens terug denk aan de gespeelde wedstrijden, weet ik zeker, dat jullie het allemaal met me eens zijn, dat we een buitengewoon prettig seizoen achter den rug hebben en is het eigenlijk jammer, dat het op één wedstrijd na alweer afgeloopen is. Alvorens tot de z.g. orde van den dag over te gaan, wil ik toch ook nog even onze elftal-commissie en in het bijzonder Wim van Gelderen bedanken voor hun veelvuldige aanwezig heid! En dan onze getrouwe supporters (want die hadden we), aan den heer Monnik Sr., niet één wedstrijd heeft hij verzuimd. Ook vandaag hadden we over belangstelling niet te klagen. Velen, zooals Dorus Dreesde, Han Swart etc,, kwamen naar hun oude liefde „Het Zesde" kijken en even voor den aanvang kregen we nog bezoek van een in feestroes verkeerend zevende elftal. Maskers en mutsen deden veel op een balmasqué ge lijken, maar de belangstelling werd zeer op prijs gesteld, en feliciteer ik ook jullie met je kampioenschap. En nu de strijd! Het is een harde dobber geweest. O.V.V.O. is niet voor de poes, dat wisten we nog vanuit ons gelijk spelletje thuis, Maar een gewaarschuwd Zesde telt voor 22 dus werd vol goeden moed begonnen, We hadden echter buiten de waard, in dit geval zenuwen, gerekend. Want, o jee, wat werd er zenuwachtig gespeeld. Er is in het heele seizoen niet zoo vaak over den bal heen getrapt als nu alleen voor rust. Na een klein Ajax-overwicht, waarin v. d. Berg eens rakelings over schiet, is het woord aan O.V.V.O, Uitstekend samen spelend, gaan zij keer op keer op ons doel af en moeten Thiry en Donk alle zeilen bijzetten. Tot tweemaal toe redt keeper Van Groningen op prachtige wijze. Maar bij een schermutseling voor ons doel moet hij zwichten en neemt O.V.V.O. de leiding, 10. Aangemoedigd door dit succes blijft O.V.V.O. steeds aanvallen en 5 minuten later weet hun linksbuiten op fraaie wijze Van Groningen ten tweede male te passeeren. 20. Dit doelpunt maakte ons een beetje wakker, zouden we in het zicht van de haven stranden? Langzaam weten we ons weer los te werken en diverse hoekschoppen op het O.V.V.O,-doel volgen. Eindelijk gelukt het de Bruin, zij1 het na missen der O.V.V.O.-achterhoede, den achterstand te verkleinen: 2—1, met welken stand de rust aanbreekt. Wat er tijdens de thee besproken werd, laat zich gemakkelijk denken en al dadelijk na den wederaftrap bleek het, dat de bordjes verhangen waren, Veel goede aanvallen volgden, maar O.V.V.O., het gevaar ziende, stelde zich met 3 backs op, zoodat succes van onzen kant nog uitbleef. Maar het zat in de lucht en zou komen en het kwam, Parmentier kreeg een goeden door loopbal, handig passeert hij een tegenstander en met een formi- dabelen kei brengt hij den stand op 22. Wat langs het veld stond schreeuwde en, arme Parmentier, met z'n zessen hingen we hem op z'n rug. Gewonnen gaf O.V.V.O. zich allerminst en een paar goed ge nomen corners op ons doel bezorgden evenveel koude rillingen. En dan volgt de „hit of the week". Jan Donk werkt weg, pas seert naar Thiry, Thiry naar Monnik, Monnik centert den bal naar v. d. Berg en vanuit diens voorzet werd, zonder dat een O.V.V.O.-speler den bal had aangeraakt, the winning goal ge boren, 23. Resultaat: dansende Ajax-dames langs den lijn en binnen de lijnen Uruquee'sche omhelsingen. Nog 10 minuten waren te spelen, in welke we om beurten in den aanval waren., Langzaam verstrijkt de tijd en onder groote spanning fluit de scheidsrechter het einde van een fairen, maar harden wedstrijd. Heel sportief kwamen de O.V.V.O.-ers in onze kleedkamer drie cheers uitbrengen op ons kampioenschap en ons een voor een de hand drukken, terwijl Thiry een aanval op onze. kiezen deed, door zoowat een heele doos reepen uit te deelen. Voor den eerewijn, dien eigenlijk na een behaald kampioenschap gedronken dient te worden was het te laat geworden, daar de wedstrijd door diverse omstandigheden eerst te drie uur kon aanvangen. Maar die houden we te goed jongens!!! OPTIMIST. In den kampioenswedstrijd Ajax VII—Muiderberg II deed de Heer Dukker Jr. den aftrap. Een juichtoon davert langs de velden, want het zevende is kampioen.HDe eerste kampioen van Ajax. Mogen er nog vele volgen. Eindelijk is het ervan gekomen en kunnen we weer rustig slapen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 10