mmmmmmmz/mmmmm/mmam mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 185 Op 10 Maart 1.1. vond in Londen het 28ste jaar? lijksche diner plaats van de Middlesen Wanderers en was als de 27 daaraan voorafgaande, een groot succes. Er zaten 250 deelnemers aan, waaronder be? kende sportmenschen als de heer Gamper, van de Zuricher Footballclub, S. J. Rous, de internationale scheidsrechter, George F. Allison, bestuurslid van de Arsenal, de cricketers Hendsen en Sandham. Zooals gewoonlijk werden bij de speeches na het diner de noodige humoristische opmerkingen ge? maakt. De heer Rous, die dit jaar de Cupfinal scheids? rechtert zoo ook den wedstrijd België?Holland? Antwerpen, begon zijn hoorders te waarschuwen, dat hij geen kaarten had voor de Cupfinal. Ik ben blijde, dat ook een Zwitsersche internationaal aan aan dit diner aanzit, vervolgde hij, omdat ik 8 wed? strijden voor Zwitserland gefloten heb en de Zwitsers nooit hebben gewonnen! En hij was ver? heugd, dat deze Zwitser uit Zurich kwam, daar dit de eenige plaats geweest is, waar hij door het pu? bliek na den wedstrijd achtervolgd is geworden. Hij bedankte voor de gelukwenschen, die hij van den secretaris der Wanderers ontving bij zijn be? noeming tot Cupfinal?scheidsrechter. Het was de eerste der honderden, die hij had ontvangen en er werd niet in gevraagd om kaarten! Daarom, zoo besloot Rous zijn speech, zal ik hem schrijven of hij er misschien ook eenige voor mij heeft! De heer Allison merkte ik op, dat zijn club, zoo? als bekend, door den dood van Herbert Chapman, uitkeek naar een nieuwen menager. Honderden sollicitatiebrieven werden ontvangen, waaronder één, waarin de schrijver mededeelde, dat hij een uitgebreide kennis van sport had, speciaal wande? len en hij gaf een lijst met bijzonderheden van alle wandelingen, die hij gemaakt had. Wat ik wilde zeggen, zoo eindigde de brief, is, dat ik dus een groote kennis van voetbal bezit! J. O. Wilt u ook een bijdrage geven? Giro een vijf zeven een dubbel-zeven, Of liever Gem. Giro misschien Nummer M twee-en-twintig-achttien. Com. Huldeblijk ONS NIEUWE TERMEEN l Op de algemeene vergadering, waar het besluit genomen werd om er toe over te gaan een nieuw Ajax?Stadion te bouwen, weerklonk een krachtig applaus. Nu kregen we tenminste, waar reeds jaren naar verlangd was: een eigen home. Teneinde alles een zoo groot mogelijk feestelijk karakter te geven, werd er door een commissie be? sloten namens leden en donateurs een huldeblijk aan te bieden, waarbij onze ijverige Tjerk de Mun? nick als penningmeester van dit comité zou fun? geeren. Het is echter jammer, dat nog een groot aantal leden het de commissie niet gemakkelijk maken door zoo lang te wachten om hun formulier in te leveren, of indien niet meer in het bezit van zoo'n formulier zijnde, een nieuw aan te vragen of bij de wedstrijden in het bestuurshuisje even in te vullen. De a.s. Paaschdagen bieden dezen achterblijvers een welkome gelegenheid om Tjerk een tasch vol formulieren te bezorgen. U behoeft niet direct te betalen. Hoofdzaak voor de commissie is, op welk bedrag zij kunnen rekenen. Het steentje was aan het rollen gebracht en spoedig meende een andere categorie niet achter te mogen blijven. Door de voor?verkoopers werd n.l. besloten om Ajax op het nieuwe veld een blijvend souvenir in den vorm van een electrischen klok aan te bieden. (Geen klok zooals nu op het scoringbord, maar een klok zooals er zich nu een op de Marathon?tribune van het Stadion bevindt.) Voor velen Uwer staat de mogelijkheid waar? schijnlijk nog open om buiten alles om een aardige verrassing aan te bieden. Indien er zich onder U allen personen bevinden die uit hoofde van hun vak in de gelegenheid zijn, zelf iets te vervaardigen wat in het nieuwe Stadion nuttig kan zijn, U heeft het idee om iets dergelijks aan te bieden, stelt U zich met onzen architect Roodenburgh in verbinding en hij zal U zeker de gewenschte inlichtingen verstrekken. Ajacieden aan den slag, teneinde de opening van ons nieuwe veld één der mooiste momenten van Uw lidmaatschap te doen zijn. C. E. d. V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 9