PAG. 182 - A J AX CjL'U'BN IEUWS Een van de weinige malen, dat de bal vóór de rust in de nabijheid van ons doel kwam noegen van den Ajax?aanhang, al klinkt dit wat vreemd, want nu kreeg ook Keizer gelegenheid zich te laten gelden en de wijze waarop hij dat deed was in alle opzichten af. De wijze van opstellen, z'n phenomenale klemvastheid, het vastberaden in? grijpen en handig wegwerken was weer een lust om te zien. Na eenige mislukte pogingen om den achter? stand in te loopen werd Heracles in het laatste deel van den strijd weer hevig in de verdedigende positie teruggedrongen. En nadat v. Reenen op sublieme wijze uit 'n voorzet van ten Have den negenden goal gescoord had, kenden de Almelo'ers nog slechts één doel: het tiende tegenpunt te voor? komen. En daarin slaagden zij ten slotte. De eenige maal, dat Dekkers in deze laatste periode gepasseerd werd, stond een der backs in het doel en kopte den bal uit den doelmond. NABETRACHTING. Was onze ploeg zóó subliem, dat alleen daaraan de groote overwinning moet toegeschreven, wor? den? Ja en neen, zouden we moeten antwoorden. Ja, omdat onze voorhoede een overwicht en een ver? keerde tactiek der tegenpartij in de eerste wed? strijdphase zoo schitterend uitgebuit heeft, dat uiterste krachtsinspanning in den verderen strijd niet meer noodig was. Neen, omdat niet alle plekken in ons elftal op volle sterkte waren en enkelen het wat kalmer aan? deden, dan bij sterker tegenspel het geval zou zijn geweest. Laten we allen de revue passeeren, dan beginnen we met Keizer, die opnieuw getoond heeft een doelman van buitengewone klasse te zijn. En niet alleen een doelman, doch ook een regisseur in de achterhoede, die uitstekend leiding weet te geven bij het verdedigingswerk. Diepenbeek sloot zich er waardig bij aan; z'n snel ingrijpen en aanvoelen waar gevaar dreigt, zal de heeren van de Technische Commissie wel voldoening geschonken hebben. Blomvliet voldeed lang niet zooals enkele weken geleden op de rechtsback plaats. Toch moet z'n mindere vorm o.i. niet geweten worden aan de plaatsverwisseling. Dat Blomvliet ook op de linksback plaats tot goed spel in staat is, bleek ons een week te voren bij Ajax 2?Z.F.C. 2. Henk's falen had geen andere oorzaak, dan dat wat de Heracles?ploeg in haar geheel teisterde:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6