mmmmmmmmmmmmmmmtm PAG. 180 - A J AX CLUBNIEUWS Waarom de Weeners zwegen. Van zeer goed geïnformeerde personen hebben wij gehoord, dat Oostenrijk de geheele zaak opzeU telijk geheim gehouden heeft, teneinde op de a.s. wereldkampioenschappen de andere landen te ven rassen. J. OUDHEUSDEN, die een enthousiast voorstander 'is van de nieuwe voetbals kleeding, zal als captain van het gestroomlijnde elftal fungeeren. Gelukkig heeft het vernuft van ons lid Prof. Dean Redbourrough deze plannen, althans ten op* zichte van Holland, verijdelt en we zijn er den Prof. dankbaar voor, dat hij het eerste publicaties recht in dezen aan ons clubblad gegeven heeft. Tenslotte willen we hier Prof. Redbourrough hulde brengen voor z'n uitvinding. Het is de groote gave, die slechts enkelen hebben om kleine verschijnselen op te merken en naar hun juiste waarde weten te schatten. U of ik hadden onzen hoed eenvoudig weer recht gezet, zonder op dezelfde grootsche gedachten te komen. Doch juist het genie onderscheidt zich daarin van ons. Ontdekte niet de Deen Romer aan de onregel? matigheid van een der manen van Jupiter, dat ook het licht tijd noodig heeft? (Zooals U weet, 300.000 K.M. per sec.). Verder prijzen we het idealisme van onzen Prof., die weigerde op z'n vinding patent te nemen. Hij is van meening, dat z'n ontdekking van zulk een cub tureele waarde is, dat allen, zonder één uitzon? dering er gratis gebruik van mogen maken. Intusschen zal de K.N.V.B. er goed aan doen de gestroomlijnde voetbalkleeding dit seizoen alleen toe te staan aan het Nederlandsch elftal. Het spreekt immers vanzelf, dat de industrie niet plotseling alle sportsman van de nieuwe kleeding kan voorzien en het zou schromelijk onbillijk zijn, dat de één wel en de ander niet van de nieuwe kleeding gebruik zou kunnen maken. Juist op het moment, dat ons blad ter perse gaat vernemen we, dat er voor den wedstrijd gestroom? lijnd? tegen niet?gestroomlijnd elftal geen entree geheven zal worden. Een vrijwillige bijdrage voor het crisis?comité zal evenwel graag geaccepteerd worden. Voor persen voetbalautoriteiten zullen plaatsen op aanvrage gereserveerd worden. Met het oog op de geweldige kracht der schoten, zal achter de doelen geen publiek toegelaten worden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim JACK REYNOLDS, conservatief als alle Engelschen, is tegen stroomlijn. De praktijk zal uitwijzen wie gelijk heeft! iiiiiiiiiiiiiiiiiiiia Voor de keepers zal geneeskundige hulp op ons veld aanwezig zijn. Prof. Dean Redbourrough zal den aftrap doen. De politieautoriteiten zullen Zondagmorgen a.s. vanaf 9 uur, voor een goede verkeersregeling zorgen. Jammer, dat het door ons Paaschtournooi niet mogelijk is, de demonstratie op ons groote wedstrijdveld te doen plaats vinden. Wij wenschen onze leden een prettigen en leer? zamen Zondagmorgen!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4