PAASCHTOURNOOI. VAN DE REDACTIE. VERLOREN. A J A X CLUBNIEUWS PAG. 127 Deze scheidsrechter nam ontelbare verkeerde en rare beslissin gen en leek het bijwijlen alsof z'n fluitje bij ongeluk afging, want floot hij voor iets dat hij bij nader inzien al te mal vond gaf hij hoogtebal. Verschillende spelers van Schinkelhaven kre gen een of meerdere waarschuwingen, dat er bij onze jongens ook een paar waarschuwingen vielen, is niet goed te praten, doch gezien de aard van het spel, misschien wel eenigszins te rechtvaardigen, want het was af en toe werkelijk heel moeilijk. En nu het spelverloop, Al spoedig nemen we door Bruyntje de leiding 01, We blijven in de meerderheid, doch door treu zelen en slecht schieten gaan veel goede kansen verloren. Schinkelhaven komt dan opzetten en onze achterhoede moet zwichten. 11, Nog voor rust weten we de leiding te her overen, 12. Na de thee, begon het te forsche spel, maar zooals gezegd werd aan alles kranig tegenstand geboden en wisten we gelei delijk de overwinning tot een feit te maken. Na afloop hebben we gezamenlijk in een dancing aan den Amsteldijk op heel ge zellige wijze onze overwinning gevierd. OPTIMIST. In de „Sportkroniek" van 9 Maart j.l. komt het volgende voor: „Naar wij vernemen wordt het Paaschtournooi van Ajax inderdaad het neusje van de zalm, Waarschijnlijk zullen deel nemen: Hungaria (Budapest), Admira, Liersche S,K. en Ajax, (Het is niet onmogelijk, dat dit uiterst interessante tournooi in het Stadion gespeeld zal worden)," De laatste zin heb ik expres tusschen haakjes geplaatst, omdat juist deze zin onze volle belangstelling moet hebben. Wij kennen allemaal het schoone lied „Oh Mona", wij kennen ook het alom bekende lied „waar zit je het gezelligst, bij Ajax". Wij hebben een eigen home en dit home is bekend om zijn gezelligheid, het zou toch geweldig jammer zijn als we dit gingen ruilen voor een grootschere om geving, juist dat knusse bij ons doet je zoo goed. Volgens mijn bescheiden meening is de geheele Ajaxfamilie het gloeiend met mij eens, dat ons geacht Bestuur ons geen grooter pleizier kan doen om dit tournooi op ons veld te laten spelen. Misschien ben ik wat voorbarig, maar in zoo'n geval spreekt je Ajaxhart ook een woordje mede, DON CLUWQS. Optimist. Ter vermijding van ingezonden stukken moesten wij eenige coupures aanbrengen. Het eerstvolgende Clubblad verschijnt 6 April, Copie uiteHijk 4 April aan het redactieadres. De heer Bakel is tijdens den wedstrijd Ajax-Storm- vogels een damesparapluie kwijt geraakt. Den vinder wordt verzocht haar bij onzen secretaris J. Elzenga terug te bezorgen. Teneinde een goed overzicht te verkrijgen over het beschik bare spelersmateriaal voor het a.s. seizoen, verzoek ik beleefd zoowel aan oud-cricketspelers als aan de nieuwelingen mij hun volledige naam, benevens adres, eventueel telefoon-nummer, op te geven. Dus even een briefkaartje aan: F. Dukker, Minahassastraat 52 H, Amsterdam (O.) en de zaak is in orde. Voor de nieuwelingen zal ik binnenkort een aanvang maken met het behandelen van de voornaamste regelen van het cricketspel. Nog slechts enkele competitiewedstrijden en het interessante Paasch-tournooi en dan is het voetbalseizoen wederom afge- loopen. Helaas zijn wij dit jaar vrijwel zeker niet bij de kam- pioens-competitie betrokken, doch voor de zomersporten heeft dit echter weer een goede zijde, n,l. dat we tijdig kunnen be ginnen. Onze leider, Ferry Dukker, is reeds druk in de weer. Het materiaal is alweer te voorschijn gehaald, controleeren, hier en daar een reparatie, de bats in de olie zetten, hij is er druk mee doende. Bovendien trok hij er reeds op uit om nieuw materiaal aan te schaffen, dit alles komt dus dik in orde. De kooi zal eerstdaags ook weer onder handen worden genomen en last not least het terrein. Hieraan is veel, zeer veel te doen, om daar weer een cricketveld van te maken, doch de toezeg gingen van het bestuur geven alle hoop. Verder kunnen wij nog een zeer verblijdende mededeeling doen. Ons eerelid, de bekende cricketter J. J. Grootmeijer, heeft zich n.l. bereid verklaard om ons op onze oefenavonden onderricht te geven. Dit is een waardevolle toezegging. Het vorige jaar klonk ons meerdere malen in de ooren: „Hoe moet ik mijn bat vasthou den?" „Hoe moet ik dit of dat doen?" „Er is niemand die mij dit leert". Welnu, aan dit bezwaar is hierdoor tegemoet ge komen. Bij ondervinding weet ik dat J. J. G. een geduldig en goed leermeester is, komt daarvan t.z.t. profiteeren. De zomer tijd zal dit jaar laat aanvangen (15 Mei), doch vóór dien zal er dan zeker wel, bijv, op Zaterdagmiddag, gelegenheid zijn in de kooi de lessen aan te vangen. Ook zullen wij nog trachten, voor hen, die niet een geheelen Zondag aan sport kunnen wijden, om met een elftal in de Za terdagmiddagcompetitie in te schrijven. Hier duurt een wed strijd van 2.30 tot 6 uur, zoodat daartegen ook geen bezwaren kunnen bestaan. In de volgende nummers van het clubblad hopen wij de spelregels nog eens te behandelen, zoodat een ieder op de hoogte kan zijn. Voor deelname aan onze mooie sport kan dan ook geen enkel bezwaar meer gelden en onze leider, Ferry Dukker, ziet met verlangen uwe aanmelding tegemoet. M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7