IgMT^WEDfriiUP. VERfLAGEH. PAG. 126 A J A X CLUBNIEUWS AJAX 4—RAPIDITAS 3 2—0. In een harden wedstrijd, is het ons gelukt een zwaar bevoch ten 20 overwinning te behalen. Het was een geluk, dat de scheidsrechter streng optrad, anders hadden er, behalve v, d. Schaaf, nog meer de dupe geworden. Met de scherpe zon in 't gezicht trapt Ajax af en is direct in den aanval, doch deze loopen op niets uit. Na 10 min, krui pen wij door het oog van een naald, wanneer een schot van den Rap.r.binnen via de paal uit gaat. Er wordt dikwijls te hoog gespeeld, waardoor er nog al eens misgetrapt wordt. Na een mooien aanval schiet Hetebrij in moeilijke positie rakelings over. De rust komt met blanken stand. (00). In de tweede helft wordt flink opgezet, doch het schieten is slecht. Het spel wordt nu forscher en er worden heel wat vrije trappen gegeven. Wanneer Paternotte een verren trap naar voren geeft, loopt Hetebrij door de verdediging heen en scoort van dichtbij (10). Tien minuten later krijgt Ajax een penalty toegewezen, doch deze wordt niet benut. Rapiditas onderneemt dan eenige gevaarlijke aanvallen, doch onze keeper en backs houden goed stand. Vijf minuten voor het einde onderneemt v, d. Schaaf een aanval, doch juist wan neer hij schieten wil, wordt hij door 2 Rap, spelers gekraakt. Penalty! Onder heftig protest van Rap. wordt deze door Lou waard genomen en het is 20, Direct hierna fluit de scheids rechter, die goed leidde, voor tijd. „PA OLIE" AJAX 7—A.S.R. 2. Deze emotievolle wedstrijd, welke voor A.S.R. van het groot ste belang was, aangezien zij door een overwinning in de run ning voor het kampioenschap was gebleven, is door ons met 20 gewonnen en wij hebben nog slechts één punt uit 3 wed strijden noodig om definitief kampioen te worden. Dat A.S.R. van dit groo.te belang doordrongen was, liet zij blijken door fanatiek spel. Dit fanatieke spel had tengevolge, dat de middenlinie van Ajax voor de rust een weinig haar steunende taak verwaarloosde. Bremer, welke zijn taak als foin- nenspeler echter uitstekend vervulde, zorgde voor een goede schakel tusschen middenlinie en voorhoede. Eens ontkomt ons doel ternauwernood aan een doorboring, als de linksbuiten van A.S.R. ineens inschiet, de bal wordt echter iets van richting veranderd en komt tegen den paal. Een wanbof voor A.S.R, De ruststand 00' geeft ons goede hoop en met nieuwen moed wordt de tweede helft begonnen. Aanvankelijk eenige snelle aanvallen over en weer. Bij een mooien aanval van onzen linkervleugel is de keeper van A.S.R, reeds gepasseerd, doch de bal rolt vlak langs het doel. De zenuwen spelen in deze periode een grooten rol en de bal wordt nogal eens half geraakt. Bremer geeft dan een goede pass aan Pieterse, deze zet voor en Bruijntjes schiet keurig in. De keeper kan den bal echter niet klemvast houden en Fon taine schiet den terugspringenden bal in het net. Dat de vreugde groot is, kunt U begrijpen. De rechtsbuiten van A.S.R. krijgt een goeden kans, doch schiet jammerlijk naast. Takes maakt dan den bal vrij, geeft over aan Fontaine, deze rent naar binnen en met een laag schot maakt hij ons tweede doelpunt. Kort daarna klinkt het eindsignaal en hebben wij een zwaarbevochten overwinning behaald. YRREF. BLAUW WIT A Jun.—AJAX A Jun. 1—2. In een spannenden en goeden wedstrijd zijn de A-Junioren er In geslaagd de idem van Blauw-Wit te verslaan. Voor rust was BI.-Wit het meest in den aanval, vooral door het goede werk van hun middenlinie. Deze linie bleek een juister begrip van hun taak te hebben, dan het trio v, d. FluitKluft Scharlau, hoewel deze spelers zoowel individueel als verdedi gend zeer goed werk leverden, vooral de nieuwe spil blijkt een aanwinst te zijn. In de voorhoede was Geerlings opgenomen in plaats van Westrik, terwijl Dick Been rechtsbinnen en Po- korny rechtsback speelde. Dit elftal bleek beter te voldoen dan het oude en terecht hopen alle spelers, dat deze opstelling voorloopig gehandhaafd blijft. Zooals gezegd, was BI. Wit vóór rust sterker en kreeg ver scheidene goede kansen om te scoren, waaronder zelfs een penalty, die echter door Hermsen gestopt werd, Ook Ajax had geen geluk, toen Geerlings voor het inschieten had, maar even te lang wachtte, waardoor de BI. Wit-doelman gelegenheid kreeg zich op den bal te werpen. Geen van beide partijen wist voor de rust te doelpunten, zoodat met blanken stand gedraaid werd. Na rust was de Boer vervangen door Butter, wat echter geen verzwakking bleek te zijn. De strijd ging tamelijk gelijk op, met BI. Wit iets in de meerderheid. Verdiend, doch op gelukkige wijze, namen zij dan ook de leiding, als Hermsen de bal, die va.n de borst van Pokorny bijna in het doel springt, uit den bovenhoek grabbelt, doch niet voldoende kan wegwerken, zoo dat één van de BI. Wit-binnenspelers slechts voor het intrap pen heeft. 10. Niet ontmoedigd speelt Ajax verder, Scharlau en Geerlings wisselen van plaats. De middenlinie durft meer naar voren te komen en na korten tijd weet Egeman, uit een pass van Dick Been de gelijkmaker te scoren, 11. Begrijpelijke vreugde in het Ajax-kamp! Het spel gaat nu weer gelijk op, en beide doe len verkeeren herhaalde malen in gevaar. Als Hermsen uitge- loopen is, schiet de BI. Wit-linksbinnen van grooten afstand schitterend in, doch Butter staat op de doellijn en kopt de bal in het veld terug. Even later krijgt Kluft den bal van links aangegeven, hij plaatst juist over de rechtsback heen, Dekeling krijgt de bal en weet met een goed schot Ajax de leiding te geven. 12. De laatste 10 minuten verstrijken onder groote spanning, doch geen van beide ploegen weet meer te doelpun ten, zoodat, als de scheidsrechter voor den laatsten keer fluit, de A-Junioren revanche hébben genomen voor de 13 neder laag op eigen veld, al was een gelijk spel ditmaal beter de verhouding geweest. Rest nog te vermelden, dat de scheids rechter zeer goed was, en er voor zorgde, dat de wedstrijd van begin tot einde een zéér fair karakter droeg. Débé, SCHINKELHAVEN 3—AJAX 1—4. Er is al veel gezegd en geschreven over Spelverruwing, daar om wil ik over het spel van dezen wedstrijd niet te veel uit wijden. In het koxt gezegd, is er door Schinkelhaven ruw gespeeld. Van z.g. scheidsrechterlijke macht kan niet gesproken worden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6