DAT WAS GOED BEKEKENo SPORTIVITEIT. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 125 Reeds maanden broeide er iets bij de Veteranen, een feestcommissie was in het leven geroepen, en een penningmeester opdringeriger dan een belas tingambtenaar regeerde met strenge hand. Op 4 Maart zou het groote feest plaats vinden, eerst een voorwedstrijd tegen een Haarlem-combi natie, en daarna twee veteranen liefhebberijen, eten en feesten. Door het slechte weer moest de voorwedstrijd op een ander terrein gespeeld worden; dat wij onze tegenstanders, ondanks het medespelen van eenige eerste klassers verslonden hebben, spreekt natuurlijk vap zelf. Wij hebben n.l. een paar spelers, die alleen op bruiloften en partijen uitkomen, maar dan ook zoo goed zijn, dat de managers van menige prof-club hun gaarne zouden engageeren, wegens hun niet te volgen snelheid. Na afloop van de match werd in gesloten colonne's naar „Kras" opgetrokken, alwaar na het nuttigen van een borreltje (of waren het er twéé?) het feestmaal plaats vond. De disch was in overeenstemming met den goeden geest, enorm; Joop Smit en Nico v. Dam, zorgden voor ernstige en minder ernstige liedjes, ter wijl de heeren Koolhaas, Scheen en de Munnik om beurten de goede eigenschappen van de aanzittenden naar voren brachten. Voor penningmeester de Jong, moet het aardig geweest zijn, eens een feest mede te maken, zonder als Minister van Financiën te moeten optreden. Onder het spelen van onschuldige spelletjes en het organiseeren van dichtwedstrijden, is het diep in den nacht geworden. Dat we nog op een bal-masqué terecht zijn gekomen, is iets, waar wij niet over zou den spreken, hoewel ik natuurlijk als vrijgezel rustig mag zeggen, dat dit ook wel even leuk was. Als ik dit zeg kan ik tenminste zonder kans op ruzie even zacht glimlachen. Intusschen kan ik met Buziau zeggen ,,dat was goed bekeken", hopelijk s'taan er meerdere feestjes in het vet. Ik schrijf niet af. Als de Veteranen fuiven, loop ik stilletjes te gnuiven, want dan hoor je vele weken, is dat even goed bekeken, JAME3. Veel is er geschreven over den vijftigsten inter landwedstrijd van Gejus v, d. Meulen, en gaarne be tuigen wij van hieruit den sympathieken H.F.C.-doel wachter onze hulde, met zijn keurige verrichtingen in het Hollandsche doel. Dat er in een dagblad een stukje van den Heer Lotsy voorkwam, wat voor onzen doelman Jan de Boer, minder prettig moet zijn geweest, willen wij gaarne vergeten. Werkelijk aangenaam deed het ons dan ook aan, dat wij van Jan, na den wedstrijd Holland-Hongarije, een telegram ter inzage kregen, door hem aan v. d, Meulen gezonden, en dat wij hier gaarne voor U af drukken: Gefeliciteerd met je prachtige prestatie, vijftig maal safe voor de Hollandsche natie, dit geldt ook voor Lotsy, die je ontdekte, en hierdoor mijn oprechte hulde verwekte. Jan, door dit telegram, heb je de sportiviteit in het algemeen, en je vereeniging in het bijzonder, een goeden dienst bewezen. Dat v. d. Meulen dit gedicht met het eere-lidmaatschap van H.F.C. tot de mooiste verrassingen van den dag beschouwde, doet ens' zoo mogelijk nog meer eerbied hebben voor de sportieve gevoelens van den Oranje-doelman. JAMES. VAN DE OUDE GARDE. De veteranen speelden een vriendschappelijken wedstrijd tegen een combinatie uit Haarlem, die on der leiding van den heer Swart stond. Een geani meerd partijtje met na afloop een fuif voor eigen centen, waarvan James U meer zal vertellen. Op 12 Maart kwam de ruïne in het veld tegen de gegadigden voor de eerste plaats in de Zaterdagmid dag-competitie en zij wist deze ongeslagen Geuzen hun eerste nederlaag toe te brengen. Met 21 ble ven wij in de meerderheid. Allereerst moeten wij veel lof toe zwaaien aan Gerrit Ziegeler. Deze vete raan heeft ongetwijfeld een zeer groot aandeel in de overwinning gehad. Als in zijn besten tijd verdedigde hij met een verve en elan zijn doel, dat het een lust was. Ook Dubois was prima. Toon van Os was de producent van onze beide doelpunten. Ondergetee- kende, die rechtsbuiten speelde, was ,,sof". Zaterdag j.l. boekten zij wederom een overwinning n.l, op Chrysler Boys (30). J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5