REVANCHE. PAG. 124 - A J A X CLUBNIEUWS Dat Stormvogels dit jaar kampioen zal worden, is iets waarmede wij ons reeds verzoend hebben, en hoewel wij dit kampioenschap liever een jaartje in Amsterdam gehouden hadden, neemt het niet weg, dat wij het de IJmuidenaren van harte gunnen. Als je echter afstand moet doen van je troon, in je eigen paleis, in het bijzijn van je eigen aanhangers, dan is dat geen pretje,, en daarom hoopten, of liever gezegd hunkerden, wij naar revanche. Afstand doen voor een jaartje, als het niet anders kan, dan moet het, maar dan niet in eigen home. Mocht het tien minuten voor het eind 40 voor jullie staan, dan weet ik nog wel bloemen te halen hoorde ik Koolhaas lachend tegen een Stormvogel bestuurder zeggen. Goed zoo, kapitein, tot de laatste minuut vertrouwen in je bemanning hebben, dat geeft moed. Ajax trapt af, en direct trekt Volkers er tusschen uit, zijn voorzet schiet Mulders echter naast. Ajax komt terug, en Piet v. Reenen schiet over. Afgezien van eenige momenten zijn onze jongens geregeld in den aanval, ons overwicht is zoo groot, dat zelfs v. Deijck en Strijbosch op goal schieten. Uit een keu- rigen aanval kopt Schubert den voorzet van Blom- vliet op den lat, jammer. Een pass van v. Reenen kan Volkers slechts half raken. Ajax blijft dominee- ren, goed gesteund door de halflinie, trekken onze jongens geregeld ten aanval, het spel blijft echter te klein en mooie kansen worden om zeep gebracht. Wij kijkers, zijn tevreden, maar niet gerust, doelpunten willen we hebben, resultaten willen we zien, van deze mooi opgezette aanvallen. Daar krijgt Diepen beek den bal, naar Andriessen, door naar Strijbosch, een pass naar Schubert, tik naar Mulders, voor, en, zonder dat één Stormvogel den bal kon aanraken kopt Volkers via den paal zuiver in. 10. Een pracht doelpunt, zoowel van opzet als afwerking. Onze vreugde duurt echter slechts kort, want één minuut later weet Stormvogels reeds gelijk te maken. 11. Nog één corner mag Mulders nemen, doch als de Stormv.-back redding heeft gebracht is het rusten. Wie het meest in den aanval is geweest, typeert het veld; voor ons doel is alles onberispelijk groen, terwijl de andere helft aan een modderpoel gelijk is. Na de rust krijgt Gras een vrijen schop te nemen, v. Reenen kopt door, doch Mulders mist de fraaie kans. Het spel gaat dan geruimen tijd op en neer, onze backs kwijten zich echter goed van hun taak, terwijl Jan de Boer er slechts zelden aan te pas hoeft te komen. Als Volkers er met den bal van door gaat, onderschept een Stormv.-speler het leder met zijn arm, en Mutters wijst naar de, in dit geval zoo teer beminde stip. Piet v. Deyck zal het vonnis voltrek ken, bleek, doch uiterlijk kalm komt hij naar voren om den bal hard en zuiver in de touwen te jagen. 2—1. Het spel wordt dan even harder en een Stormvogel moet een waarschuwing accepteeren. Nadat Schu bert een mooie kans heeft gemist en v. Reenen uit moeilijke positie juist heeft overgeschoten, moet Blomvliet wegens een knieblessure het veld verlaten, en valt Jurriaans in. Er is nog ruim tien minuten te spelen, en de span ning is ten top gestegen, vooral, nu dat Stormvogels even sterk komt opzetten. Onze achterhoede geeft echter geen krimp, en weet het leder weer naar de voorhoede te transporteeren. Een mooien kopbal van Schubert heeft geen succes, dan krijgt Mulders den bal te pakken, zijn voorzet wordt prachtig door Vol kers ingekopt, doch een Stormv.-back trapt uit den verlaten doelmond. Uit de strubbeling, die hieruit ont staat, rolt het leder dan via een Ajax-speler over den doellijn, 31. Eenige Stormv.-spelers doen hun club dan geen eer aan, door een paar minder gewenschte handelingen zelfs staat één, v. Reenen bij een gemiste kans te hoonen en dan blaast Mutters inrukken, en kun nen wij juichen; de zoo zeer gehoopte revanche is een feit. Het geheele elftal heeft prima gespeeld, en wat meer zegt hard gewerkt, uitblinkers waren misschien de halflinie en de vleugelspelers, maar onze hulde en dank gaat uit naar alle elf spelers, die hebben ge toond, nog altijd in staat te zijn, de sterkste tegen- partii, de nederlaag toe te kunnen brengen. JAMES. VAN DE GARDE. Ajax VeteranenChrysler Boys 30, Op een uiterst zwaar veld weten onze mannen, ondanks den tegenwind, van meet af aan een veldoverwicht te bevechten. Het eerste half uur wordt met tien man gespeeld; als dan eindelijk een „zeker iemand" het elftal komt completeeren, weet deze uit een voor zet van Addicks Ajax de leiding te bezorgen (10)waarmede de rust ingaat. Na de thee zijn de Chr. Boys aanvankelijk sterker, doch onze achterhoede houdt kranig stand, a's onze half-linie het spel weer weet te v^-plaatsen, weten Wim v. Gelderen en v. Os den stand tot 30 op te vceren^een stand waarin geen wijzi ging meer komt, Ajax heeft vooral technisch een goede partij gespeeld, waar bij vooral het goede spel van de achterhoede opviel, keeper Ziegeler was de ster, of beter nog de geheele Groote Beer van het veld, zelfs een penalty wist hij er uit te houden. Gaat zoo voort, mijn zoon (pardon vader). JAMES,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4