LANGS DE LIJNEN. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 123 schen voetbalwedstrijd. Om het met Buziau te zeg gen: ,,Dat was goed bekeken!" Reeds van den eersten trap zat er tempo, techniek en spanning in het spel. In de eerste minuten zullen de reserves van R.C.H. hun hart wel vastgehouden hebben! Als bliksemstra len sloegen de Ajax-aanvallen gaten in de Haarlem- sche verdediging, die alle zeilen bij moest zetten om onzen aanval in bedwang te houden. Dat Ajax' offensief hield aan, tot ons eerste doel punt, dat waarschijnlijk ten onrechte geannuleerd werd. Twee felle schoten wist de R.C.H.-doelman weg te slaan, doch moest bij den derden keer zwichten. De arbiter gaf echter buitenspel. Na dit sensationeele begin kwam R.C.H. beter los en de rest van den strijd werd grootendeels op onze helft gestreden. Vis kreeg veel te doen en stompte eens 'n gewel dige kei, van korten afstand gelost, over de lat. Ondanks kranig verdedigingswerk van onze jon gens nam R.C.H. toch even voor het einde van de eerste helft de leiding. Na de hervatting werd het Haarlemsche offensief voortgezet en spoedig werd, na een goeden aanval van R.C.H.'s linkervleugel, Vis ten tweede male ge passeerd. Het spelbeeld na dit doelpunt bleef het zelfde. R.C.H. in de meerderheid, met gevaarlijke aanvallen van onze voorhoede afgewisseld. Onze aanval moest echter grootendeels haar boon tjes zelf doppen, van de middenlinie ontving zij slechts weinig steun. Goed veldwerk van Aukema bereidde ons eerste tegenpunt voor. Onze linksbinnen bracht tot in het strafschopgebied op, en bracht toen met een afgeme ten center Oudendijk vrij voor doel. Een der backs zag echter alsnog kans Oudendijk te tekkelen. Een algemeene valpartij volgde en Stam wipte den bal in het doel. Een listige doorspeelbal van Stam bracht even later Oudendijk vrij in den rechterveldhoek en diens voorzet werd door Kant keurig ingeschoten. Na dezen gelijkmaker, zijn er nog tal van benarde momenten voor beide doelen gevolgd. Vis verdedigde echter keurig en de R.C.H.'ers treu zelden steeds weer iets te lang om succes te hebben. Zoo eindigde deze vlot gespeelde wedstrijd in een 22 gelijk spel, hetgeen vrijwel dé verhouding JEUGDVOETBAL. Over de bereikte resultaten van de laatst gespeel de wedstrijden kunnen wij alleszins tevreden zijn. Onze junioren a boekten n.l. twee overwinningen op Blauw-Wit jun. met 21 en op de Volewijckers met 10. Uit de cijfers spreekt duidelijk de span ning. Dat wij b.v. den wedstrijd tegen de Volewijckers wonnen mag een gelupk genoemd worden. Egeman was de maker van het eenige doelpunt. Schmidt en Distelbrink waren bepaald slecht, terwijl Dick Been ook veel beter kan dan wij van hem zagen, Hermsen komt vaak te veel uit zijn goal, daardoor de kans loopend dat hij niet meer bij hoogs ballen kan komen. De junioren b waren dezen keer vrij. Zondag a.s. spelen zij tegen Oosterpark. De adspiranten a boekten eveneens een tweetal overwinningen tegen Blauw-Wit a met 21 en tegen Spartaan a met 52. Het spel in dezen laatsten wed strijd werd te veel op het middenveld gehouden. De vleugelspelers moeten meer te doen krijgen. Jullie zult dan zien dat je veel gemakkelijker en verrassen der kunt voetballen. Wij zagen een paar mooie doel punten van de Weerd en Groenewoud. Spartaan kwam nog door een misverstand goedkoop aan een doelpunt; Rotgans trapte n.l. in eigen doel. Keeper Keizer moet echter bij zulk een geval even waarschu wen en roepen wie den bal zal spelen. Indien dit was geschied had dat doelpunt niet noodig geweest. Onze adspiranten b zijn, zooals wij reeds eerder mededeelden, te hoog geclasseerd. Dat zij ondanks verschillende nederlagen nog zoo moedig stand hou den, strekt hun ongetwijfeld tot eer. J. K. PAASCHTOURNOOI. Het Bestuur heeft thans voor de beide Paasch- dagen de volgende clubs geëngageerd.' Liersche S.C. (België) Admira (Oostenrijk) Keruletti F.C. (Hongarije). Ongetwijfeld zal er op deze dagen veel schoons te genieten zijn. Wij hopen, dat ook het weer mede zal werken dit tournooi tot een groot sportief gebeuren voor Amsterdam en omgeving te maken. Verder zal een jeugdelftal een voorwedstrijd spelen tegen een Jugendmannschaft uit Duisburg.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3