AJAX—STORMVOGELS. R.C.H. 2—Ajax 3 2—2. PAG. 122 - A J A X CLUBNIEUWS U: Wat technisch voetbal beteekent heeft men j.l. Zondag bij bovengenoemden wedstrijd kunnen be- oordeelen. Op een, door zwaren regenval, zeer glad veld, is het onze jongens gelukt de beide puntjes op de ,,Stormpieten" te veroveren. Collega James zal U over dezen wedstrijd in dit nummer uitvoerig ver slag geven. In deze kroniek zou ik echter nog een paar puntjes uit den strijd willen aanvoeren. Onze spelers hebben stuk voor stuk gespeeld voor wat zij waard zijn. Zonder de andere spelers ook maar eenigszins te kort te doen, verdienen Diepen beek, Anderiessen en v. Deijck hier te worden ge memoreerd. Gras leek mij de zwakste plek in het elftal. Over de taktiek van de halflinie, die in de eerste helft gevolgd werd, valt een kleinigheid op te mer ken. Het is alleszins loffelijk en noodzakelijk de voor hoede te steunen en mede ten aanval te trekken. Waar wij voor de rust sterk in den aanval waren, werd de St.-achterhoede verschillende malen in het nauw gedreven. Iedere weggewerkte bal was een dankbare prooi van onze halflinie, die direct daarop weer onze voorhoede aan het werk zette. De spelers van Stormvogel bleven hierdoor geregeld in de ver dediging hangen, zoodat er vaak geen doorkomen aan was. Nu is het m.i. óók de taak van de halflinie om de spelers der tegenpartij uit hun doelgebied te lokken, waardoor onze voorhoede meer bewegingsvrijheid krijgt. Ons tweede elftal speelde op 12 Maart tegen den candidaat voor de onderste plaats en boekte een 8-2 overwinning. Met de rust was de stand reeds 41 in ons voordeel, terwijl in de tweede helft Vogel, Bob ten Have, Heinz en IJpma de score met mooie doel punten opvoerden. Happel sloeg eenmaal naast een corner en A.F.C. scoorde hierdoor haar tweede doel punt. Op gevaar af, verschil met J. Grootmeijer te krijgen, moet mij toch uit de pen, dat de scheidsrech ter in dezen wedstrijd niet voor zijn taak berekend was. Door verkeerde beslissingen werd het spel er niet beter op en strubbelingen bleven dan ook niet uit. Aan onze spelers zou ik den raad willen geven: laat je niet tot verkeerde dingen verleiden onder deze omstandigheden. De stand op de ranglijst is tot op heden juist in het midden. Het derde elftal, dat de puntjes best en best kan gebruiken, heeft uit de laatste twee wedstrijden drie punten veroverd, hetgeen zeer verblijdend is. Tegen R.C.H. werd in Haarlem een gelijk spel bereikt, ter wijl Alcmaria-Victrix Zondag j.l. met 85 werd ge slagen Dat deze jongens uit de beroemde stad van de kaasmarkt zich niet makkelijk zouden laten slaan, bleek spoedig uit den stand. Onze jongens stonden op een gegeven moment met 41 achter. Zij wisten echter met de rust reeds de schaal in evenwicht te brengen en na de thee werd nog eens terdege aan gepakt, met als resultaat de hierbovengenoemde over winning. Koning was in dezen wedstrijd beter op dreef. Ga op dezen weg voort jongens. Zondag a.s. tegen V.V.A. moeten de puntjes meegebracht wor den, hoor! Het vierde elftal kwam slechts éénmaal in het veld, n.l. tegen Rapiditas. Een 20 overwinning was het resultaat. Pa Olie geeft U over den wedstrijd verder op verslag. Dit elftal staat momenteel no. 2 op de ranglijst met een goeden kans omNeen, hier over schrijf ik nog niet. Zondag a.s. jullie zwaarste concurrent: Watergraafsmeer. De tanden op elkaar en terdege aangepakt. Het vijfde elftal liet in Sloterdijk tegen W.M.S. een steek vallen. Ondanks het feit, dat zij veel sterker waren, verloren zij met 21. Ajax 6 en Ajax 7 boekten beiden een overwinning, resp. op Schinkelhaven met 41 en tegen A.S.R. met 20. Deze elftallen zijn tot op heden nog onge slagen en zullen er ook ongetwijfeld voor zorgen, dat zij het blijven. De stemming zit er in en dat is altijd een goed teeken. J. K. P.S. Collega Adé, die geregeld deze kroniek verzorgt, was door omstandigheden verhinderd dit heden te doen. R.C.H, 2 tegen Ajax 3'dat beloofde een aantrekke lijk partijtje voetbal. De Blauwzwarte Haarlemmers strijden zoo onge veer met dezelfde wapens als de onzen en dies togen we naar Heemstede, om te genieten van een heu-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 2