f£M5$LWEi>9rBUi>. M^VERfLAGEN mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 173 VAN „HET DERDE". Ongetwijfeld is het „derde" met de beste voornemens tegen V.V.A. II het veld ingegaan. Of het aanvangsuur (half elf) hun niet ligt, een feit is het, dat de wedstrijd als zoodanig niet in de schaduw kon staan met dien tegen 't Gooi II verleden week gespeeld. Niettegenstaande een 40 voorsprong in de eerste 10 minuten, was het spel verre van fraai. Meer de zwakte van V.V.A. II, dan het spel van liet adspirant kampioenselftal was er de oorzaak van. Hier was niet de ploeg bezig, die zoo dik wijls heeft getoond uit het goede voetbalhout gesneden te zijn. Het opstellen, afgeven en vrijloopen, alles liet veel te wenschen over. Gelukkig weten we, dat het „derde" beter, ja veel beter kan en zullen het dus beschouwen als een off day. Aan jullie is het nu om Zondag tegen Vriendenschaar II te laten zien dat je het beter kunt en als „Kampioenen" naar Amsterdam komen. H. D. V.V.A. II—Max III 2—6. Hoewel we met dezelfde opstelling uitkwamen als tegen 't Gooi II was er van het enthousiasme, waarmee tegen ge noemde club werd gespeeld, niet veel over gebleven. Nu is hiervoor wel een oorzaak aan te wijzen, welke vele clubs reeds parten heeft gespeeld. Het ging n.l. veel te gemakkelijk, het geen voor ons blijkbaar een reden was om het kalmpjes aan te doen. Trouwens, als men na tien minuten spelen reeds een 40 voorsprong veroverd heeft, moet de tegenpartij wel heel vurig spelen, om een redelijke krachtsinspanning van den winnenden partij te verlangen. V.V.A. speelde echter zoo mogelijk nog matter dan wij. De wedstrijd ving om half elf op een tamelijk ongelijk veld aqn. Reeds na twee minutén hadden we de leiding, doordat één onzer spelers in het straf schopgebied een m.i. onschuldig duwtje in den rug kreeg, waar voor de scheidsrechter penalty gaf. Loois nam den strafschop en tooverde den bal in het net. Een schot kon men het niet noemen, daar hij half in den grond schoot en de meeste kracht, die hij den bal had toegekend, in den grond verdween. De bal huppelde tenminste heel zacht in het uiterste hoekje in het doel 01. Nu volgden binnen tien minuten nog drie goals, waarbij één goal uit een zeer goed opgezetten aanval. Hans Reys bracht den bal vlug op, trok den bal naar Ypma, die zeer handig over den bal stapte, zoodat Loois onhoudbaar kon inschieten. De twee andere goals werden door Ypma en Loois gescoord, maar waren meer het gevolg van zwak ver dedigen van V.V.A., dan van goed spel onzerzijds. Intusschen vond V.V.A. een 40 achterstand wel wat al te bar en ondernam eenige aanvallen, die niet geheel van gevaar ontbloot waren, zoodat zelfs v. Groningen zijn eersten bal te verwerken kreeg. Toch moest hun eerste doelpunt nog uit een vrijen schop op den rand van het strafschopgebied geboren worden. De linksbinnen van V.V.A. schoot hard in den rechter bovenhoek 14. Dit gaf de V.V.A.-ers moed en zij vielen nu ook meer aan. Even voor de rust ontstond een strubbeling voor ons doel, waaruit de rechtsbinnen van V.V.A. kans zag te doelpunten 24. Na de rust werd het spel eenigszins te kort gehouden, net- geen een kolfje naar de hand van de V.V.A.-backs was. Steeds greep op het allerlaatste oogenblik een V.V.A.-back in en ruimde den bal op. We moesten ons vijfde doelpunt dan ook weer uit een penalty maken, toen de rechts-back van V.V.A. den bal met hand speelde. Loois schoot nu onhoudbaar in 25. We kwamen nu eigenlijk niet meer voor het V.V.A.-doel van daan en het had er allen schijn van, dat we onzen voorsprong nog aanmerkelijk zouden vergrooten. Het bleef echter bij een goed doelpunt van Reys, die er in zijn eentje 26 van maakte. Met V.V.A. in den aanval blies de scheidsrechter het einde van dezen wel wat éénzijdigen wedstrijd. A. C. VAN ROOY. VAN „HET VEEMOE". Helder II met 62 geklopt. Ajax IV heeft haar laatsten thuiswedstrijd in deze competitie gespeeld en daarin de Helder-reserves een 62 nederlaag toe- gébracht, een stevige overwinning die, gezien de kansen, nog veel grooter had kunnen zijn. Helder II had niet veel in te brengen; 't is behoudens een enkele uitzondering, een vrij zwak elftal. Ajax verviel hierdoor in de fout, het te mooi te willen doen. De bal werd vaak veel te lang vastgehouden, waardoor onze aanval herhaaldelijk buitenspel stond. In de eerste helft wisten we een 21 voorsprong te ver krijgen. Het eerste doelpunt was een kei van Hetebrij, en even later zorgde Joop Schelvis voor no. 2. Nadat enkele corners op het Ajax-doel door onze verdediging zijn afgeslagen, ziet de Helder-centervoor kans tegen te scoren 21. Na de thee pakt Ajax direct flink aan, doch grootendeels door het steeds buitenspel staan, blijven doelpunten uit. Een prachtig schot van Arerna vliegt rakelings naast. Schelvis is het tenslotte die den Helder-doelman ten derden male weet te passeeren 3'1. Nog driemaal vliegt de bal in het Helder- doel, terwijl vlak voor het einde de centervoor der tegenpartij in buitenspel-positie den achterstand tot 62 verkleind, waar mede het einde komt. Nog één keer op stap naar Hollandia II, luitjes, en dan hebben we er deze competitie ook alweer opzitten. Laten we hopen dat het een gezellige „trip" zal worden, mooi weeren we nemen voor alle zekerheid broodjes en koffie mee. SUNIT. VAN „HET ZESDE". Blauw-Wit VAjax VI 2—2. Een op haar sterkst samengesteld Zesde Elftal heeft in een goed gespeelden wedstrijd een gelijk spel bevochten tegen een uitmuntend spelend Blauw-Wit. Stelt U zich van „Bevochten" echter niets verkeerd voor, want deze wedstrijd was er een, zooals er jammer genoeg te weinig voorkomeneen fairen en prettigen kamp. Ondanks de kleine veldmeerderheid van Blauw-Wit geeft het gelijk spel, m.i. de verhouding goed weer. Onze achter hoede was er uitstekend in, terwijl ook onze middenlinie er zijn mocht. Althans na rust toen zij haar verdedigende houding liet varen. Lotte en Fluit kunnen op een besten wedstrijd terug

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 9