A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 171 Helaas, geachte lezer, van al het goede en spor? tieve, wat boven beschreven is, bleef niet veel over. Adé schreef op 16 November na den wedstrijd Z.F.C. het volgende: „Het „rücksichtlose" doortrappen, het spelen als men het dien naam geven mag van den „tegenstander, als de bal er nog niet, of reeds weg „is, stempelt Z.F.C. tot een ploeg, waartegen men „niet voor zijn genoegen speelt in wedstrijden waar „het er om gaat. „Bij alle matches van belang, vereischt het spel „der Z.F.C.?'ers een scheidsrechter van Mutters' „formaat, en we vragen ons af wat er Zondag j.l. „van terecht ware gekomen, indien de leiding in „minder sterke handen berust zou hebben". Tot zoover Adé. Deze zinsneden hebben des? tijds in het Z.F.C.?kamp wel eenige verontwaar? diging teweeggebracht. Doch wij moeten erkennen, dat met deze woorden heusch niet teveel gezegd is. In de allereerste plaats ging het thans om een wed? strijd waar „het er niet meer om ging". In de tweede plaats was hier niet een scheidsrechter van Mut? ter's formaat aanwezig. U zult dus begrijpen, dat deze wedstrijd nog minder prettig was dan op ons veld. Ik wil U wel eenige staaltjes geven. Puttelaar kopte eens een bal weg. Deze bal was voor ieder ander onbereikbaar. Desondanks ontving hij een kopstoot, die hem als 't ware „knock out" sloeg. De bedrijver van dit schoons kostte het een drietal kiezen, die met een sierlijk boogje op het veld werden gedeponeerd. Piet van Reenen hakte een? maal den bal achteruit. Daarna werden zijn twee onderdanen door een Z.F.C.?'er „per abuis" mee?" genomen. Schubert kon nog maar net inhouden, anders was hij tegen een üitgestoken achterwerk geloopen, waarvan hij misschien nog lang „plezier" van gehad zou hebben. Deze en nog meer dergelijke gevallen waren schering en inslag. Onze jongens hebben zich er echter kranig doorgeslagen en gedacht, beter ver? liezen, dan tijdens de kampioenswedstrijden met een stel geblesseerde ledematen te zitten. Wim Anderiessen verdween een kwartier voor rust en kwam niet meer terug. Na de rust verving Gischler hem. Rest mij in deze voorbeschouwing nog den scheidsrechter te vermelden. Ons oordeel kan, na wat wij vanmiddag van hem zagen, niet gunstig zijn. Het is voor mij ten eenen male een raadsel waarom een referee, als hij, heeft gefloten, wat duidelijk hoorbaar was, toch laat doorspelen. Ook zijn optreden tegen het rijkelijk forsche spel was absoluut te slap. Na deze uitvoerige voorbeschouwing nog iets over het verloop van den wedstrijd. In het begin is onze voorhoede spoedig bij het Z.F.C.?doel. Een mooie pass van Anderiessen naar buiten, wordt te scherp voorgezet en Dijkstra werkt weg. Direct hierop een tegenbezoek bij ons doel, welke een keurig doelpunt voor de Zaandammers oplevert. De linkervleugel van Z.F.C. wordt door v. Dijk verwaarloosd en de spil profiteert hiervan direct. Van de Kolf krijgt den bal, zet direct voor en de Maar kopt keurig in. 10. Het spel golft snel op en neer en in deze periode schittert Piet van Reenen door zijn keurig verdeelen. Helaas onze vleugel? spelers houden vaak den bal te lang bij zich. Snel? Ier voorzetten sticht meer verwarring in een ach? terhoede, terwijl de halfspelers dan niet zoo gauw de gelegenheid krijgen zich tijdig terug te trekken. Door een fout van Puttelaar krijgt Lust den bal. Deze faire speler trekt er snel tusschen uit; een keurigen voorzet over alles heen volgt en de links? buiten scoort keurig. 20. Voor de rust krijgen wij nog een penalty tegen ons, doordat Diepenbeek onnoodig den bal met zijn hand bewerkte. Deze strafschop wordt benut, 30, met welken stand de rust aanbreekt. Na de thee kwam Anderiessen, welke reeds voor de rust was uitgevallen, niet meer terug. Schubert komt hierdoor op de spilplaats, terwijl Gischler linkshalf gaat spelen. Bij een aanval van onze voor? hoede is Dijkstra iets te ver uitgeloopen, en Wim Volkers weet hiervan te profiteeren en te scoren. 31. Het spel wordt er hierna niet fraaier op. Het wordt steeds forscher en de scheidsrechter straft wel eens een keer, doch deze straffen blijken ten eenen male onvoldoende. Strenger optreden was noodzakelijk en rechtvaardig. Na wederzijdsche aanvallen, krijgt Mulders den bal van Schubert. Hij zet snel voor en Oudendijk scoort ons tweede doelpunt. 32. Wij krijgen voor den Z.F.C.?goal nog al eens vrije schoppen te nemen, deze leveren echter niets op. Tegen het einde krijgt Z.F.C. een corner te nemen. Keizer loopt uit, kan echter het leder niet te pakken krijgen en een Z.F.C.?'er kopt via den voet van Piet van Dijk in. 42. Met welken stand het einde komt van deze minder prettige ver? tooning. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7