PAG. 170 - A J A X CLUBNIEUWS Evenwel is aan deze, van het standpunt van den K.N.V.B. bekeken, belangrijke vondst, mijn inziens een groot gevaar voor de vereenigingen verbonden en wel speciaal voor die clubs, die over een oefen? meester beschikken en wier spelers reeds geregeld samen oefenen. Immers, krijgt een speler uit het eerste elftal van club X een uitnoodiging van den Bond om deel te nemen aan de voetbaltraining op Donderdagavond en aan de gymnastiekoefeningen op Dinsdagavond, dan zal hij, zoo hij tenminste eenige eerzucht heeft, hieraan gevolg geven, maar dan kan men ook, mede met het oog op het gevaar van overtraining, onmogelijk van hem vergen, dat hij bovendien nog deelneemt aan de oefeningen voor zijn clubelftal. Wat gebeurt er nu? De betrokken speler mag, zoo hij althans een kans wil behouden op een plaats in de nationale ploeg, op straffe van uitsluiting geen verstek laten gaan op een dier trainingsdagen. Hij oefent dus uitsluitend buiten teamverband en komt slechts bij wedstrijden met zijn medespelers in als ik het zoo noemen mag spelcontact, het? geen ontwijfelbaar afbreuk zal doen aan de eenheid van zijn elftal. Op tweeërlei wijze kan het Bestuur nu staan tegenover dezen nieuwen maatregel der T. C., die diep ingrijpt in de belangen van de club. Het kan de zaak op haar beloop laten, zulks ten nadeele van de homogeniteit van het elftal. Het kan echter ook het standpunt innemen, dat het clubbelang te allen tijde voorgaat en de spelers beletten aan de K.N.V.B.?oefeningen deel te nemen, waarop de Bond evenwel zal repliceeren met schrapping van die spelers van de lijst van uitverkorenen. De spelers van hun kant zullen zich dan ten zeerste gedupeerd voelen door de handelwijze van hun Be? stuur, wat wellicht weer tot ontevredenheid en wrijving aanleiding zal geven. Mochten de besturen der betrokken vereenigin? gen in verband met bovenstaande tot de over? tuiging komen, dat het hier een quaestie betreft, die dringend om oplossing vraagt, dan is het zaak hierover spoedig in overleg te treden met de T. C. (mede in verband met de a.s. zomertraining), ten? einde tot een regeling te komen, waarbij gelijkelijk rekening wordt gehouden met de belangen der be? trokken partijen spelers, club en K.N.V.B. en welker oplossing, naar mijn gevoelen, gezocht zal moeten worden in de richting van samen?deelen, één avond voor de club, één avond voor den K.N.V.B. VEER. Tot zoover het „H.B.S. Clubnieuws". En bleef het nu alleen maar bij den K.N.V.B., dan zou in samenwerking met de T. C., het nog wel mogelijk zijn de bezwaren te overwinnen. Doch ook de plaatselijke bonden gaan een woordje mee spreken. Reeds is eens bij den A.V.B. de wensch naar voren gekomen, ook speciale oefenavonden voor het Amsterdamsch elftal in te stellen. Dit is tot dusverre nog een wensch gebleven, doch zoo ver zijn we reeds, dat men twee oefenwedstrijden vóór den stedenwedstrijd Amsterdam?Antwerpen nood? zakelijk acht. En het absurde van deze geschiedenis is, dat, waar het Ajaxbestuur in overleg met de spelers besloot den vrijen Zondag op den 18en Fe? bruari, niet te benutten voor het spelen van een friendly game en onze spelers rust te geven, de A.V.B. onze spelers in 14 dagen tijds drie wed? strijden wil laten spelen. In deze periode, met de zware kampioens?com? petitie voor den boeg, is deze handelwijze niet ge? schikt om bij velen onzer sympathie voor de steden? wedstrijden bij te brengen. We hopen, dat men ook van de zijde der bonden eens wat meer rekening zal gaan houden met de clubbelangen, want tenslotte is het voor de voet? balbonden ook van belang, dat het vele nuttige en met moeite opgebouwde oefen? en spelsysteem onzer vereeniging niet noodeloos stuk gemaakt wordt! ADE. ZcFoC.—AJAXo En, wij gaan met z'n allen naar den Zaan, Waar de wieken van de molens lustig gaan. Ja, zoo'n mooien dag op 4 Maart, een zonnetje, 'n goede stemming, enfin, om kort te gaan, alles wat maar verwacht kon worden. Gewapend met al deze goede kwaliteiten togen wij naar Zaandam, om onzen laatsten wedstrijd van het competitie? plan te spelen. Ajax reeds kampioen. Z.F.C. kon door een overwinning een plaatsje naar boven, maar ach, dat was niet van zoo groot belang. Alle factoren waren voorzeker aanwezig om een goeden wedstrijd te verwachten, hoogst sportief, leuk, aardig, zonder zenuwen voor kampioenseer of degradatiegevaar. Beide partijen konden hier het beste geven van hun kunnen. Dit waren zoo de gedachten, welke onwillekeurig bij ieder moesten opkomen. Trou? wens, eenigen tijd terug waren deze zelfde ge? dachten reeds aanwezig bij den voorzitter van Z. F. C.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6