v/mr/mmmmmmmmmmmmmab A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 169 Even later sloeg de doelman der tegenpartij uit? loopend den bal voor Bulté's voeten en diens voor? zet werd door de Bruyn in het doel geloopen. Even voor het ingaan van de rust verdween een ver hoog schot in ons doel, waarmee onze voor? sprong tot 21 verkleind werd. Na de rust ontwikkelde zich een sterk Ajax? overwicht, waarbij onze halflinie onvermoeid de voorhoede steeds weer aan het werk zette. De Bruijn hinderde bij een hoog schot den doelman, deze liet den bal vallen en Bulté scoorde ons derde doelpunt. Veilig waren we evenwel nog niet. P2 T2 ver? kleinde den achterstand en even later scheen zelfs de gelijkmaker onvermijdelijk, doch Lammers redde op het critieke moment en gaf met een flinken trap een plotselinge wending aan den strijd. De bal kwam bij Bulté, die linia recta op het doel afstoof en onberispelijk doelpuntte. Met 42 was de strijd beslist, wel kwamen er nog goede kansen, o.a. een van de lat terugkomende bal, waar de Bruijn te laat op reageerde, doch zij bleven onbe? nut. Met een verdiende 42?zege behielden onze jongens de kans op de eere?plaats. Hiermee zijn we aan het einde van het vermelden van hetgeen we van onze elftallen zagen. Z.F.C.?Ajax zal gereporteerd worden door col? lega Koomen, alleen hoorden we van onze sup? porters, dat de Zaandamsche politie, gezien de ervaring van j.l. Zondag, alleen op de resp. tegen? partijen let. Ajax 6 was van alle markten thuis, won van Rodi 2 met 41, speelde gelijk tegen Bl.?Wit 5 met 22 en verloor met 12 van Volewijckers 2. Ajax 7 kwam slechts eenmaal in het veld en ver? loor van Fokke 3 met 12. We zouden onze rubriek hiermee kunnen be? sluiten, ware het niet, dat het laatste nummer van H.B.S.?Clubnieuws ons eenige stof tot denken en schrijven had opgeleverd. In de eerste plaats trok in een van de beschou? wingen de volgende passage onze aandacht: „Het is nu eenmaal een feit, dat topprestaties alleen kunnen worden verkregen door intensieve en geregelde training, niet slechts van enkele spelers, doch van het geheele elftal, inclusief de reserves. Zoowel Ajax als K.F.C. hebben laten zien wat door ploegtraining bereikt kan worden". Dat is inderdaad goed bekeken, de gemeenschap? pelijke oefenavonden waar ons volledig le en 2e elftal aan deelnemen, is één der voornaamste pijlers van ons succes. Het is als 't ware de Ajax?voetbal hoogeschool, waarin ons eigen speltype gecultiveerd wordt. Jammer is het, dat deze trainingsavonden, die zoowel voor speler als club vruchtdragend werken, meermalen van buitenaf ernstig bedreigd worden. De trainingsavonden voor het Ned. elftal hebben menigmaal reeds ongunstig op de club?oefen? avonden gewerkt. Dat men dit bezwaar ook buiten onzen eigen kring voelt, blijkt uit het volgende artikel, even? eens overgenomen uit H.B.S.?Clubnieuws: K.N.V.B. EN GLUBTMAINING. Niet zoo heel lang geleden heeft de Technische Commissie van den K.N.V.B. een idee in toepas? sing gebracht met betrekking tot de training van spelers, die in aanmerking zouden kunnen komen voor een plaats in het Nederlandsch elftal. Ik doel hierbij op de gezamenlijke gymnastiekoefening, die eenmaal per week plaats heeft. Deze idee nu past geheel in het kader van de tegenwoordige werkwijze der T. C., die er op uit is de diverse spelers in nauw contact met elkaar te brengen en zoodoende een geest van onderling ver? trouwen, ja zelfs van vriendschap te kweeken, wat aan de homogeniteit van onze nationale ploeg on? getwijfeld ten goede zal komen. Want naast individueele getraindheid en het door gestadige oefening op elkaar ingesteld zijn van de spelers van een elftal, is van minstens even groot belang het moreel van dat elftal, en dat moreel is slechts op deze wijze aan te kweeken en op te voeren, door (zooals de T. C. zeer juist heeft ingezien) de spelers zoo vaak mogelijk met elkaar in aanraking te brengen, hen zooveel mogelijk mét elkaar te doen trainen, opdat zij niet alleen eikaars spelwijze „door" krijgen en op elkaar ingesteld raken, maar ook, en dat niet in de laatste plaats, dat door het nader contact waarin de gezamenlijke oefening hen brengt, zij eikaars opvattingen en ge? dachten leeren begrijpen en bovenal respecteeren. Ook in dit opzicht is de door enkelen zoo ge? smade training van onberekenbaar nut.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5