PAG. 168 - A J A X CLUBNIEUWS Na ca. vijf minuten wist onze halflinie met den hardwerkenden Eeman aan't hoofd het overwicht der Kennemers te breken en aan de onbeholpen wijze, waarop hun doelman eenige niet bepaald moeilijke ballen verwerkte, dankten we reeds spoedig serieuze scoringskansen, die echter onbe? nut bleven. De eerste ernstige poging tot doelpunten ging uit van Hetebry, die een fel schot juist onder de lat loste, dat via 's keepers vingers tot corner ge leid werd. Even later leidde Hetebry een aanval van ons in, uit welken Theo Muller ons eerste doel? punt scoorde. Kort voor de rust veroorzaakte Schelvis met handig vleugelspel een verwarde situatie voor het Kennemersdoel, waarvan Bulté profiteerde en uit ongedekte positie onzen voorsprong tot 20 ver? grootte. Een aan ons toegekende en nogal aan? vechtbare strafschop, werd door de Ruiter over het doel geschoten. Direct na het begin van de tweede speelhelft, scheen ons derde doelpunt in den maak, toen Muller goed doorzettend eerst zichzelf en ver? volgens Hetebry een goede kans schiep. Reeds was de bal op de doellijn, doch op dat moment was tevens een der backs ter plaatse om het leder in laatste instantie te stuiten. Een onbeteekenend voorval in ons strafschopge? bied werd met een penalty bestraft, doch de paal deed gerechtigheid en de Ruiter speelde den terug? gestuiten bal tactisch terug op Middendorp, waar? mee het gevaar bezworen was. Toch kwamen vanaf dit moment de Kennemers meer in den aanval en kreeg Middendorp vrij veel werk. Na een reeds afgeslagen aanval volgde een ver schot op ons doel, waar een in buitenspel?positie staande Kennemer, Middendorp het uitzicht belemmerde en daardoor zonder den bal zelfs aan te raken ons een tegen? punt bezorgde. Dat gaf een geheel ander aspect aan den strijd! Onder felle aanmoedigingskreten der omstanders ondernamen de Kennemers even felle stormloopen op ons doel. Onze verdediging weerde zich echter in deze periode zeer goed en wist den gelijkmaker te voorkomen. Kort voor het einde ondernam Bulté een snellen aanval, werd gehaakt en nu gaf de referee een inderdaad gemotiveerde penalty, welke geen beter lot verkreeg dan z'n twee voor? gangers, daar Botschuijver den bal over de lat joeg. Met een verdiende, doch moeilijk bevochten 21 overwinning konden onze jongens weer naar Mokum terugkeeren. Zondag j.l. klopten onze jongens Helder 2 met 6—2. De K.N.V.B.?junioren kwamen tweemaal in het veld en wonnen beide wedstrijden, resp. van D.W.S. en U.V.V. met 42 en 40. Naar men ons vertelde, klopte het nog steeds niet zóó in ons elftal als bij het seizoensbegin. Nu zorgen, dat jullie den kampioensvorm weer te pakken krijgt, lui! De laatste ronde! Ajax 5 zagen we winnen van P&T2. Ons vijfde speelde een aardige partij „Ajax"?voetbal, met de voor? en nadeelen daaraan verbonden, doch de na? deelen vloeiden alleen voort uit het feit, dat men ons systeem te ver doorvoerde. Kleine berekende tikjes van back of halfback zijn aardig om te zien, doch te ruim toegepast en dat gebeurde geeft het 'n fel op den bal zittende tegenpartij te veel ge? legenheid tot afbraak. Vooral Knaack maakte van die kleine trapjes te groot gebruik. Een groot gebrek was verder de geringe schot? vaardigheid der voorhoede een kwaal waar ook de aanval der tegenpartij aan laboreerde. Zoo kwam het, dat van de zes doelpunten die gescoord werden, alleen het laatste door Bulté gemaakt, ge? heel aan eigen opbouw toegeschreven kon worden. Onze drie eerste goals waren verdienstelijk profiteeren van de fouten der tegenpartij op zichzelf natuurlijk ook een prijzenswaardige kunst en onze tegenpunten kwamen op rekening van onzen doelman. Bij een keeper van Schmidt's lengte moet het niet mogelijk zijn, dat hooge bahen tusschen de vinger? toppen en deklat genoeg ruimte vinden. Op het juiste moment leeren springen boy! De sterkste linie bij ons vormden de halfbacks Scharlau?Dukker?v. Zutphen. Mogelijk zal de voor? hoede beter voldoen als Dekker de centervoor? plaats inneemt, hetgeen Zondag j.l. niet het ge? val was. Onze jongens begonnen goed, een paar vlotte aanvallen brachten het P&T2?doel in gevaar en een mooie voorzet van Griese ging ongebruikt langs het doel. Een goed aangegeven bal van Koes bracht de Bruyn in schotpositie, doch de doelman was hem te snel af. Bij een aanval van onzen lin? kerwing probeerde Bulté om den rechtsback heen te komen, waarbij l.g. een penalty veroorzaakte, welke door Dukker in een doelpunt omgezet werd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4