A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 167 wzmz//zmz//zm/zz///zmmmzz/zz//zmzz///z/////zz/////zz////////^w/zm worden. Het heeft niet zoo mogen zijn, in plaats van den voorsprong op Vriendenschaar 2 tot 5 pun* ten te vergrooten, zagen onze jongens door een 23 nederlaag hun voorsprong tot 1 punt geredu? ceerd, waardoor, daar inmiddels Rapiditas 2 met 80 geklopt werd de laatste wedstrijd tegen T.O.G. 2 gewonnen moet worden om de kam? pioensvlag te kunnen hijschen. Intusschen, om tot den wedstrijd in Culemborg terug te komen, onverdiend was de overwinning van Vriendenschaar niet, zij kwam alleen op een moment, dat we minstens met een gelijk spel hoopten Culemborg te kunnen verlaten doch een minuut voor het einde scoorde Vriendenschaar na een snellen uitval het winnende doelpunt. Vriendenschaar speelde een snel open spel en dat de bal niet meer dan driemaal in ons net terecht gekomen is, mogen we danken aan onze uitste? kende verdediging, waarin allen hun taak uit? stekend vervulden en Nieuwenhuis zelfs nog kans zag in dit goede milieu uit te blinken. Onze voorhoede was, zonder slecht genoemd te moeten worden, niet evenredig aan onze verde? diging. Ware dit wel het geval geweest, dan zouden de puntjes niet verloren zijn gegaan, want bij Vriendenschaar viel het omgekeerde als bij ons elf? tal te constateeren, hier was de verdediging lang zoo speelsterk niet als de aanval. Vooral de keeper was een zwak punt in het Culemborgsche elftal en had met de weinige schoten, die op z'n doel gericht waren, veel meer moeite dan noodig was. Dat bleek reeds kort na het begin, toen Ajax een serie heftige aanvallen op haar doel doorstaan had en bij een harer eerste ernstige aanvallen door slecht wegstompen van den doelman een pracht? kans kreeg de leiding te nemen. Wel werd het leder langs den keeper gezonden, doch juist op de lijn nog door een der backs achterhaald. Met twee fraai gescoorde goals verschafte Vriendenschaar zich na ca. een half uur spelens een 20 voor? sprong. Eerst kort voor de rust slaagden onze jongens er in zich los te werken uit het Culemborgsche over? wicht. v. Leeuwen steunde onzen linkerwing bij een aanval en na een scrimage scoorde Ypma via 's keepers handen ons eerste doelpunt. Met den 12 achterstand, waarmee de rust in? ging, mochten we, gezien de spelverhouding, zeer tevreden zijn. In de tweede helft kon Vrienden? schaar niet meer zoo sterk in de meerderheid komen, integendeel onze voorhoede weerde zich beter en door de zwakke momenten in de Culem? borgsche defensie was haast eiken aanval ge? vaarlijk. Een van de beste aanvallen werd goed afgewerkt. Kant speelde schuin terug op Berkhout, die met een fel schot den stand gelijk maakte. Ge? ruimen tijd heeft het er toen naar uitgezien, dat ons de overwinning ten deel zou vallen. Vele span? nende momenten doorstond het Culemborgsche doel, tot zooals we reeds meldden, vlak voor het einde, Vriendenschaar's rechtsbuiten een snellen uitval ondernam en z'n hoogen voorzet door den middenvoor schitterend langs v. Groningen ge? kopt werd. Een doelpunt, dat op ons allen als een koude douche werkte, doch waarvan we objectief beschouwd niet anders kunnen zeggen, dan dat het de overwinning bracht bij het elftal, dat, den wedstrijd in zijn geheel genomen, het beste spel ge? leverd had. Ajax 4 klopte den 18en Februari Kennemers 2, één der leidende ploegen, op eigen veld met 21. Als resultaat mag zoo iets verdienstelijk genoemd worden, doch het spelpeil viel ons tegen. Goed opbouwend werk, lage zuivere centers, handig combineeren, kortom, dat wat men in onze kringen pas als „voetbal" pleegt te waardeeren, kregen we zoo goed als niet te zien. Beide ploegen waren rijkelijk destructief in hun speelwijze en het beste voetbal, dat we te zien kregen, kwam in hoofdzaak van 2 onzer spelers. Dat was in de eerste plaats de Ruijter, die op de linksback?plaats opviel door z'n goed opstellen en wegwerken en wiens eenige fout was, dat hij soms wat teveel de kat uit den boom kijkt en zich daar? door onnoodig lastige situaties bezorgt. De tweede man, die geprezen kan worden, was Hetebry, die een strijdlustige en intelligente partij centervoor speelde, doch wien het aan steun ont? brak om tot resultaten te komen. Een zwak punt in onze defensie was de onvolkomen samenwerking tusschen v. Tuijl en Middendorp, iets wat temeer bevreemdt, daar dit tweetal al eenige jaren de samenwerking heeft kunnen beoefenen. Bij onze tegenstanders was vooral de doelman zwak en dat onze aanvalslinie desondanks het slechts tot twee doelpunten heeft kunnen brengen, pleit niet voor haar kracht. De eerste wedstrijd?minuten gaven voor ons geen bemoedigend beeld. Snelle vleugelaanvallen der Kennemers stichtten eenige malen verwarring in onze verdediging en niet zonder geluk kwamen we er zonder kleerscheuren af.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3