PAG. 166 A J A X CLUBNIEUWS v.s.v. Ons eerste had Zondag j.l. een nieuw record aan de vele reeds behaalde kunnen toevoegen, n.l. een kampioenschap met de minste verliespunten. Dat zou door een overwinning in Zaandam het geval zijn geweest, daar het aantal verloren punten dan 2 zou gebleven zijn, waarmee dan het record van 1918-19, toen ons elftal 3 punten aan de tegen? standers liet, gebroken zou zijn. Het is echter anders geloopen, ons eerste wilde blijkbaar nog iets voor de toekomst open laten en stelde het breken van bovengenoemd record nog even uit. Intusschen is in onze afdeeling de competitie geëindigd en is onze voorsprong op no. 2 definitief 10 punten, hetgeen een zoo mooi resultaat is, dat het voor de nederlaag tegen Z.F.C. als pleister op de wonde dienen kan. doelp. gesp. gew. gel- verl. punten v. t. Ajax 18 16 0 2 32 70 33 18 11 0 7 22 50 46 Feijenoord 18 10 1 7 21 46 34 Z.F.C. 18 9 1 8 19 57 40 Sparta 18 9 0 9 18 34 50 Haarlem 18 7 2 9 16 40 48 A.D.O. 18 7 1 10 15 45 48 Hermes-D.V.S. 18 7 1 10 15 51 55 H.F.C. 18 5 2 11 12 29 48 't Gooi 18 4 2 12 10 38 58 Persoonlijk zagen we ons eerste in de afgeloopen weken niet in actie, daar we onzen tijd geheel ge? spendeerd hebben aan de overige elftallen, waar? van we Ajax 2, 3, 4 en 5 elk eenmaal zagen spelen. Met uitzondering van ons vierde, dat ons tegen? viel, zagen we in alle b.g. elftallen goed voetbal, hier en daar zelfs zeer goed. De laatste kwalificatie slaat ook op Ajax 2, dat haar schitterende eindspurt die jammer genoeg iets te laat ingezet is om de hoogste plaats te be? reiken voortzette en H.F.C. 2 en Z.F.C. 2 klopte. Zondag j.l. vond de ontmoeting tegen de Zaan? dammers plaats en de inmiddels kampioen ge? worden Z.F.C.?reserves kregen een klinkende 50 nederlaag te incasseeren. Nu dient gezegd, dat deze 50 wel wat meer was dan ons toekwam. Bij ons lukte het en bij Z.F.C. niet en dat deed den uitslag niet evenredig zijn, aan het vertoonde veldspel. Vooral in de eerste helft was Z.F.C. sterk in de meerderheid, doch onze verdediging sloeg zich kranig door de moeilijkheden heen. Vis verijdelde menige scoringskans en Gras en vooral Blomvliet zaten de Zaansche aanvallers zoo duchtig op hun huid, dat hun meerendeels geen tijd werd gelaten de schoten de juiste richting te geven. Uit een penalty waarvoor deze straf gegeven werd ontging ons gaf v. Wijngaarden ons de leiding. Een tijd lang hield Z.F.C. hierna het spel op onze helft, zonder tot het verkrijgen van tastbare resul? taten te komen. Snelle Ajax?uitvallen onderbraken het Zaansche overwicht en Ypma kogelde eens uit een voorzet van Heins over het verlaten doel. Een snelle doorbraak van v. Wijngaarden werd de Zaandammers noodlottig; Erwin zwenkte naar binnen en schoot keurig in. 20. Een tegenpunt van Z.F.C. werd even later niet toegekend, daar de bal tevoren uit geweest was. Bepaald gelukkig waren de Z.F.C.?'ers in deze periode niet! Na de rust kwam ook onze halflinie goed op dreef en vooral Eichelsheim speelde uitstekend. Het indirecte gevolg van onze beter spelende mid? denlinie was, dat onze voorhoede gelegenheid kreeg zich ten volle te ontplooien en dank zij het goede openhouden van het spel, werd de Z.F.C.? verdediging voor vele en moeilijke problemen ge? steld. v. Wijngaarden de uitblinker in ons aan? valsquintet vergrootte op fraaie wijze onzen voorsprong tot 30 en na een hernieuwde actie van onzen linksbuiten, maakte Ypma na een scrimage den bal vrij en joeg ons vierde doelpunt in de touwen. Wanhoopspogingen van Z.F.C., om tenminste tot een tegendoelpunt te komen, strandden steeds op onze verdediging, doch aan de andere zijde ontsnapte ook het Z.F.C.?doel tweemaal, bij harde kogels van Heins en Koning, die elk eenmaal tegen den paal schoten. Kort voor het einde bracht Vogel met 'n goeden „pass" Ypma in schotpositie en nr. 5 ging onberis? pelijk in de Zaansche touwen. We hebben ons derde op den 25en Februari naar Culemborg vergezeld, in de hoop v. Rooy c.s. daar aan de boorden van de Rijn kampioen te zien

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 2