PAG. 174 - A J A X CLUBNIEUWS ONZE BERE=TAAK. wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmzm, zien, terwijl ik voor dezen middag Adriaanse toch wel de beste vond van het driespan. De voorhoede wil ik dit keer eens niet onder de loupe nemen. We 'hebben wel eens beter gespeeld lui!! Het zal voor Beckering (die de laatste 20 minuten Koster verving) een genoegen geweest zijn, dat juist hij den gelijk maker scoorde. En nu nog wat van den wedstrijd. Voorloopig blijven de verdedigers aan beide kanten hun tegenstanders de baas. De Blauw-Wit aanvallen zijn gevaarlijker dan de onzen, maar Butter en Donk grijpen steeds op tijd in. Aan den anderen kant schiet Levert juist langs het verlaten Blauw-Wit doel. Kort voor rust doelpunt de Blauw-Wit rechtsbinnen onhoud baar vanuit een keurigen voorzet van z'n snellen linksbuiten 10. Na de thee zijn de eerste aanvallen voor Ajax. Uitstekend zet de middenlinie onze voorhoede aan het werk en wanneer een der Blauw-Wit-backs slechts redden kan door den bal met de hand voor de voeten van Levert weg te slaan, zet Fluit den toegestanen strafschop in een doelpunt om 11. Dit doelpunt doet Blauw-Wit slechts heftiger aanvallen en het duurt niet lang of zij profiteeren van de eenige fout, die onze backs dezen middag maakten en het is 21. Ik moet zeggen de onzen gaven zich, ondanks er nog maar 6 minuten te spelen waren, niet gewonnen en "het was Beckering, die vanuit een afgemeten pass van Fontaine met een welgericht schot den eindstand op 22 bracht. Voor de Gemeente-badhuizen van Amsterdam heeft deze wedstrijd alleen nog de nadeelige gevolgen, dat ze 11 maal een dubbeltje minder zullen ontvangen deze week. Het heerlijke warme bad, dat er na afloop voor ons klaar stond, heeft daar alle schuld aan. Dat zijn we eerlijk gezegd niet gewend. Vooral Fluit genoot. Hij was er gewoonweg niet uit te slaan. Ajax VIRodi II 4 Een onaangename wedstrijd. Toen ik Wim van Gelderen hoorde, dat we het protest inzake de wedstrijd Rodi IIAjax VI gewonnen hadden, zoodat deze wedstrijd overgespeeld moet worden, was ik er van overtuigd, dat ook deze wedstrijd tegen Rodi geen zacht eitje zou worden. Jammer genoeg heb ik me niet vergist! Het is een wedstrijd geweest, zooals ik er nog niet heb meegemaakt. En heusch u kunt me gelooven, het is mij onbegrijpelijk, dat er behalve blauwe en geschaafde lichaamsdeelen er geen ernstige onge lukken zijn gebeurd. Toch was de leiding in dezen incident vollen wedstrijd in uitstekende handen en komt den heer Lak- maker ook absoluut een compliment toe! Twee Rodi-spelers werden van het veld gestuurd; en dat ook bij ons een slachtoffer viel is natuurlijk niet goed te praten, maar de omstandigheden, waaronder een en ander plaats vond, verschillen gelukkig mijlen van elkaar. Zelfbe- heersching werd bij onze jongens danig op de proef gesteld en zij wisten die te behouden! Bravo! Juist daarom vind ik het zoo jammer dat, in de allerlaatste minuut van den wed strijd, de Bruyn wat al te stevig inliep, met het bekende ge volg. Onder normale omstandigheden zou er ook niets van gezegd zijn, maar nu de scheidsrechter de teugels steeds strakker aangetrokken had, kon zooiets ongestrafd niet pas- seeren. Volgens de Bruyn zouden beiden (de Rodi-back en hy) tegelijkertijd op elkaar ingeloopen zijn. Een geheel verslag van den wedstrijd zal ik U besparen. De overwinning was verdiend. Goede doelpunten van de Bruyn en Fontaine verdienen vermelding. Met al behaalden we uit 5 returnwedstrijden 9 punten. Bravo, jongens!!! Ajax VIVolewykers IV 12. Eigenaardige ploeg toch het Zesde. Achtereenvolgens werden 4 overwinningen en één gelijk spel behaald, D.W.S., Rodi en Blauw-Wit werden successievelijk van de bovenste plaats ge haald en nu wordt van de laatst geplaatste onzer afd. ver loren, al moet ik daar dadelijk aan toe voegen, dat het elftal danig verzwakt was door het niet meespelen van Schoonder- wald, Butter, Koster en de Bruyn. De beide eerstgenoemden werden goed vervangen, de beide laatsten echter zeer zwak. Ook geloof ik, dat enkelen onzer nogal onder den indruk komen, wanneer er z.g. hoog bezoek is. Het spijt me voor Roef Vunderink, Doon en Piet van Reenen, maar jullie hebt niet veel moois gezien. Maar we kunnen beter! Van den wedstrijd het volgende. Het begin is hoopvol. Vole wykers wordt geheel op eigen veld terug gedrongen, doch het schieten gaat de onzen slecht af. Toch weet Fontaine ons de leiding te bezorgen 10. De Volewykers komen dan op- z tten, doch onze achterhoede is op haar post. Fontaine aan gemoedigd door zijn doelpunt wil te veel alleen doen en ver geet daardoor al te vaak, dat hij voorzetten moet. Een snelle uitval der Volewykers wordt ons noodlottig, even een kleine aarzeling in de achterhoede en de stand is gelijk 11. Na rust is Volewyk absoluut de sterkste, slechts goed werk van keeper Dick voorkomt doelpunten. Ook Donk is een struikelblok. Levert probeert het spel te verplaatsen, maar heeft hoegenaamd geen steun van z'n binnenspelers. Reders en v. d. Wateringe bedenk toch, met afwachten kom je er niet er moet eens een bal opgehaald worden! Na een halfuur spelen doelpunt de Volewyk-middenvoor met een prachtig schot 12. De onzen komen nog even opzetten, alles gaat naar voren, doch de Volewykers geven geen krimp. Met Ajax in den aan val komt het einde, van een slecht gespeelden wedstrijd. Vol gende keer beter, lui. We kunnen beslist de tweede of derde plaats blijven bezetten. OPTIMIST. Bestraald door de heerlijke glans van de zon, Doemt zich voor ons op Ajax's nieuwe Stadion. Er kwam een éind aan ons aller verlangen; Reeds zien wij feestelijk de vlaggen hangen. Wij brengen een ieder van ons een welkomstgroet En kijken elkaar aan met vernieuwden moed. Weer gaan onze jongens eerlijk kampen en strijden, En ons met een nieuw kampioenschap verblijden. Maar dit alles zijn slechts toekomstdroomen, Let op mijne dames en heeren, op wat nu gaat komen. Het nieuwe stadion is nog niet volmaakt, o neen Als er niet staat het huldeblijk van IEDEREEN. Kom waar blijven de duiten, waar blijft Uw biljet, Is Uw naam reeds in dat groote register gezet? Komt vrienden, vriendinnen, maak voort toch er mee Meldt U ten spoedigste bij het Huldigings-comité. „DONATEUR"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 10