mmmmmmmmmmmmmmmm. wmm/mmmmmmmmmmm/m/mmmmmmmk PAG. 120 A J AX CLUBNIEUWS VETERANEN-VOETBAL, AJACIEDEN draagt een clubinsigne! Zij zijn voor eiken thuiswedstrijd verkrijgbaar in het bestuurshuisje. Op 11 Februari j.l. moesten de veteranen, na lange onder breking wegens ijs, in het veld komen tegen R.D.S. Men kon zien, dat de lange rustperiode aan het anders zoo „sublieme" spel danig afbreuk had gedaan. Zij verloren dan ook met 12. Verder valt niet veel bijzonders te vermelden van dezen llen Februari of het moest zijn, dat Gerrit van achteren uit zijn pantalon knapte. Zou dit een slecht voorteeken zijn van een slecht geïsoleerden goal? VAN ONS „TWEEDE". Het volgende tweede elftal vertrok naar IJmuiden om Storm vogels 2 partij te geven: Happel, Vos, Windt, Hungard, P. Vun derink, Puttelaar, Heins, Oudendijk, Vogel, v. Wijngaarden en ten Have. Gezien denzelfden wedstrijd in Amsterdam, welke wij zeer ongelukkig verloren, werd dit elftal zeker in staat geacht om Stormvogels in IJmuiden te slaan. Hoe anders is dit echter uitgekomen. Het begin van den wedstrijd was al direct ongelukkig, door dat van Os moest uitvallen door een enkel-blessure, v. 't Huil nam zijn plaats in. Het eerste kwartier werden wij totaal overspeeld en hadden wij niets in te brengen, zoodat een doel punt van Stormv, niet uitbleef, mede door het feit, dat v. Os te lang wachtte voor hij het veld verliet. Hierna werden onze jongens echter wakker. Prachtige aanvallen werden onder nomen en twee mooie doelpunten van Oudendijk en een bij zonder mooie van Heins brachten ons met de rust een mooien 31 voorsprong. Algemeen was men gedurende de thee van oordeel, dat we evenwel nog lang niet safe waren, daar de Stormvogels er in de tweede helft nog wel een schepje boven op zouden gooien en oude kwade herinneringen boven kwamen. De tweede helft bracht ons dan ook precies wat we ver wacht hadden. Een stoer en hardwerkend St.-elftal, zonder zich om technisch mooi voetbal te bekommeren, nam direct de overhand, doordat dit harde spel ons op een enkele uitzonde ring na lichte elftal, niet ligt. Zwaar spel hiertegenover stellen was te eenenmale niet mogelijk en zoo goed mogelijk blijven voetballen was dus de boodschap. Hoezeer heeft ons elftal hierin echter gefaald. De voorhoede bracht er na de rust niets meer van terecht, met uitzondering van Heins, die een goede partij rechtsbuiten heeft gespeeld. Bob ten Have kreeg geen enkelen bal meer en figureerde langs den lijn als de eenzame jongeling. De halfbacks trachten zooveel mogelijk het spel te verplaatsen, maar konden onder den druk van Stormvogels niet al te ver naar voren gaan. Ondanks dit alles hadden wij toch niet behoeven te verliezen, indien er taktischer gespeeld was geworden. Met een voorsprong van 31 en later 42 en de tegenpartij steeds in den aanval behoorde de centerhalf zooveel mogelijk aandacht te schenken aan zijn verdedigende taak, te meer daar de beide kanthalfs steeds ver opgedrongen waren en de invaller v. 't Huil dezen keer niet al te safe was. Niettemin bleef Piet Vunderink steeds achter zijn voorhoede om te voeden, zonder zich échter om de verdediging te be kommeren. Het gevolg was dat de beide backs, die vrij zwak speelden, steeds tegen de geheele voorhoede van St, stonden, wat natuurlijk op den duur te machtig voor 'hen was. Over deze tactische fout thans niet meer, daar hevige familietwisten hiervan het gevolg zouden kunnen worden. Vlak voor het einde maakte St, de winnende goal, nadat zij eerst nog een penalty gemist hadden, die zelfs nog overgeno men moest worden op advies van den St, grensrechter. Rest mij nog enkele lichtpunten, t.w, het goede spel van Hangard en Heins als rechtsbuiten en het frissche stoere spel van onze tegenpartij. Over den wedstrijd tegen H.F.C. 2 nog het volgende: Een zeer slechte wedstrijd en een slecht veld. Mogelijke oorzaak: Het heele elftal zonder strijdlust. Keeper Happel vreeselijk zwak en slordig. Voorhoede IJpma en Vogel hope loos, Halfbacks goed ook P. Vunderink en de backs voldoende. Na 31 achterstand ophaald tot 33, Juiste verhouding, ERVé. ONZE BONTE MIDDAG OP ZATERDAG A.S. Op Zaterdag 4 Maart speelt ons eerste elftal een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Vitesse, Waar Ajax in het begin van het seizoen met 14 de meerderheid van de Arnhemmers moest erkennen, zullen onze jongens zeker niet nalaten, met een volledig elftal in het veld te komen,om zoodoende te trachten een flinke revanche op onze Oostelijke sportbroeders te bevechten. Dat de Vitessenaren hun tijdelijke suprematie zoo goedmoedig zullen afstaan, kunnen wij ook niet aannemen, zoodat we hier een prettigen en spannenden kamp tegemoet kunnen zinen. Als horse-d'oeuvre spelen de veteranen, of laat ik liever goede vrienden met de diverse ega's blijven en hun voortaan, de vergevorderde jeugdcombinatie noemen een genoeglijk heidspartijtje tegen een combinatie uit de stad Haarlem. Het Haarlemsche „wonderteam", onder auspicieën, van den blanken neger Black, en de Ajax keurcombinatie (niet te ver warren met kreuncom'binatie) zullen uwe belangstelling tot den laatsten scheidsrechterlijken ademtocht bezighouden. Gaat dat zien, gaat dat zien, pijlsnelle renners, onzichtbaar harde scho ten, weergalooze trucs, zenuwsloopende spanning, enz, enz. Kosten nog moeite zijn gespaard om deze ploegen. 's avonds gezellig bezig te houden, JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 8