A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 119 VAN HET ZESDE. EEN KAMPIOENSFUIF DIE GEEN KAMPIOENSFUIF WAS. zelfde ploeg met niet minder dan 71, terwijl er nu maar door één elftal gespeeld werd, n.l. Electra. Vooral na de rust. Het begin liet niets te wensdhen over, want er werd dadelijk een mooi open spel vertoond, dat de Electra-verdediging voor allerlei problemen stelde. Toch wist zij zich los te werken en kwam de snelle Electra-voorhoede weer voor ons doel. Na 20 min. spelen wist Haentjes Dekker, na mooi samenspel, ons met een mooi schot de leiding te geven, terwijl even later een vrije schop, even buiten het beruchte gebied keurig door van Keulen ingeschoten werd 20. Electra kwam nu fel opzetten en slaagde er in even voor de rust den achterstand te ver kleinen tot 2—-1. Na de rust had Electra het voordeel van den wind en gaf onze verdediging handen vol werk. De gelijkmaker 'hing in de lucht en deze kwam ook, toen een corner van liiDks keurig in gekopt werd. Door een misverstand in de verdediging wist de goedspelende midvoor van Electra zijn club de leiding te geven. Bartelsman viel nu uit, zoodat met 10 man verder gespeeld werd, doch hoe er ook gezwoegd werd de gelijkmaker liet op zich wachten en bij een snellen uitval van Electra maakte de midvoor met een mooi schot de overwinning tot een voldongen feit. W.M.S, II is intussehen kampioen geworden, ik geloof wel, dat ik uit naam van het geheele schrijf en W.M.S. mijn harte lijke gelukwenschen aanbied. Eén ding hoop ikeen revanche op W.M.S. Het heeft wel geen invloed meer doch de eer. Afgesproken? All right. KRABBELAAR. Eindelijk zou het Zesde dan probeeren het ongeslagen kam pioenschap eens definitief te behalen, dies toog ik, gewapend met 2 flessc'hen wijn, terreinwaarts. Een ideaal voetbalweertje ennaar Schinkelhaven (dat geeft je zomersche ideeën), want daar zou de strijd aangebonden worden.. Na een bootreis en een langen fietstocht werd het Schinkelhavenveld bereikt en daar kwamen de poppen aan het dansen. Het bleek, dat van Schinikelhaven slechts 1 speler aanwezig was, terwijl er bij ons (onbegrijpelijk) Monnik, Reders en v. d. Berg op het appèl ontbraken. Maar we hadden 8 man en na conferentie met den scheidsrechter werd besloten tot half drie te wachten. Maar noppes.het bleef bij wat het was en zoo doende behaalde we een reglementaire 50 overwinning en het kampioenschap. Eerlijk gezegd, beviel het ons maar half, we hadden ge rekend er voor te moeten vechten, u weet wel zoo een wed strijd met een befaamden kampioensgoal. En nu werd het ons zoo in den schoot gelegd. Na een korte kabinetsraad werd besloten de kampioensdronk in het eerste het beste café aan den Amsteldijk te doen plaats vinden. Onderweg groeide de stemming en laat ik U maar direct vertellen, dat het café in kwestie binnen de 10 minuten in een Ajax-soos was herschapen. Allemenschen, wat een ge zellige boel. Er werd begonnen metkoffie (Dorus Dreesde dronk melk), maar zoo waren onzen koppen leeg of ze werden netjes gevuld met onze zelf meegenomen wijn. Er werd gespeecht. We hadden Tirolsche danseurs, enfin te veel om op te noemen. Persoonlijk heb ik me voor dezen keer eens kalm gehouden, want een verslaggever moet zich alles goed weten te herinneren, nietwaar? Maar om het nog eens in het kort te zeggen: het was reuze!!! En nu de ontgoocheling: Maandagochtend vlug het ochtendblad gekocht, om te kijken of er nog speciale melding gemaakt werd van den eersten Kampioen van den A.V.B. Er stond zelfs geen uitslag en toen kwam het. De telefoon rinkelde en kwam Wim van Gelderen me in z'n kwaliteit als secretaris elftalcommissie even vertel len dat we geen Kampioen waren, want het Schinkelhaven veld was afgekeurd. Het was haast niet te gelooven. Het veld was uitstekend en in zulk weer denkt er toch niemand aan een afgekeurd veld. Geen van ons 'heeft natuurlijk op een der lijsten gekeken, zelfs de scheidsrechter niet. Monnik, Reders en v. d. Berg wel natuurlijk. Jammer genoeg jongens, want jullie hebben was gemist. Wat den consul betreft dien dit veld had moeten keuren ofgekeurd heeft, zou ik graag willen weten, om welke reden hij afkeuring noodig oordeelde. Toevallig heeft de scheidsrechter het veld nog even bekeken en vond hij het best te bespelen. Er is dezen Zondag vast en zeker wel op heel wat slechter velden gespeeld. Maar gedane zaken nemen geen keer. Dus zullen we nog maar eens probeeren. Jongelui voor de rest moeten we zorgen, dat in ons geval, niet het spreekwoord „Van uitstel komt afstel" toegepast kan worden. Play up, Boys!!! OPTIMIST. AJAX 7—FIT 3. Met de K. van het Kampioenschap reeds in 't zicht, hebben wij Zondag j.l. tegen Fit gezwoegd of ons leven ervan afhing. Ik veronderstel, dat de diverse moeders niet erg vroolijk zul len hebben gekeken, toen zoonlief met zijn koffer met modder plus voetbalplunje thuiskwam, maar voor een ongeslagen kam pioenschap hebben ze het graag over, nietwaar, Ajax-moeders? Het slechte veld liet goed voetbal slechts sporadisch toe. Voor de rust slaagden wij erin door beter veldwerk 3 doelpun ten te maken, resp. door Fontaine, Takes en Bruijntjes, waar na Fit onze verdediging verschalkte en was de stand 31. Als v. d. Wateringen dan een goede pass krijgt, snelt hij op doel af, doch het fluitje van den scheidsrechter voor rusten klinkt en is een mooie kans verloren. rust slagen wij er spoedig in 41 te maken, maar als de midvoor van Fit door een misverstand onzerzijds kans ziet te doelpunten, voelen wij ons nog lang niet safe. Na dit doel punt komt Fit stevig opzetten en slechts met de grootste moeite houdt onze verdediging met Henk aan het hoofd stand. Pieterse krijgt dan den bal te pakken, drijft op, geeft een verre pass aan Bruijntjes, de keeper verzuimt uit te loopen en ons vijfde doelpunt is ter wereld. De zesde goal laat ook niet lang op zich wachten en wanneer de scheidsrechter einde blaast, is onze tiende overwinning een feit. YRREF.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7