■mt^Wed9trup. VERfLAöEN mmmmmmmmmmmmmmmm. PAG. 118 - AJAX CLUBNIEUWS VAN 'T VIERDE ELFTAL. VAN HET VIJFDE. A.G.O.V.V.—AJAX 3—3. Om dezen „vrijen" Zondag niet wedstrijdloos voor het eerste voorbij te laten gaan, had het bestuur deze „friendly-game" voor onze spelers ingelascht. Na de meei en meer gebruikelijke „sight-seeing", arriveert het gezelschap op het keurige A.G.O.V.V.-veld, en kan het spel na bezichtiging der schitterende inrichting beginnen, Ajax trapt af, en zonder dat een der A.G.O.V.V.-ers den bal heeft aangeraakt, verdwijnt deze naast het doel, direct hierop een tegenaanval met meer succes, en we staan met 01 achter. Na handig spel van Twelker en Jurriaans komt den bal bij ten Have, wiens voorzet door Blomvliet werd ingezet (11). Even later zet v, Reenen goed door, en met een pracht schot geeft hij rcod-wit de leiding (21), Ajax is nu geregeld sterker, en vooral den linkervleugel TwelkerJurriaans ver richt keurig werk, het spel is echter te kort, zoodat er on danks de goede kansen, voor rust niet meer gedoelpunt wordt. Nog valt v, Deyck uit, en Doon komt het elftal completeeren. Als een kwartier na de thee een A.G,0,V,V.-back mist, plaats v, Reenen den bal naar Blomvliet, welke onhoudbaar inschiet (31). Jammer genoeg moet Twelker dan door een enkelblessure het veld verlaten. Nadat onze voorhoede nog een paar maal gevaarlijk het vijandelijke doel heeft bestookt, komt het leder bij Kluin, die kans ziet den A.G.O.V.V.- achterstand tot 32 te verkleinen. Nadat de speeltijd reeds een paar minuten is verstreken, ziet een A.G.O.V.V.-speler •nog kans, den gelijkmaker met zijn vuist in ons doel te stom pen, Een belachelijk doelpunt. De scheidsrechter zag er netjes uit, als hij echter nog eens op Zondag wil blazen, zou ik hem adviseeren een saxophone te koopen. Voor sommige menschen schijnt dit instrument nu eenmaal gemakkelijker te bespelen, dan dat kleine ééntonige fluitje voor spelleiders. JAMES. AJAX 4—ALLEN WEERBAAR 2 5—0. Onder ideale omstandigheden hebben wij tegen A.W. een prettigen wedstrijd gespeeld- Met een wederom gewijzigde op stelling komen wij in het veld: Middendorp v. Rooy Paternotte van Tuyl Thiry Botschuijver Swijnenfourg v. d. Schaaf Hete'brij Aukema Arens Er wordt door ons direct een flink tempo ingezet en wij zijn dan ook iets sterker. Reeds na een paar min. loopt de voorhoede door de A.W,-verdediging heen en v. d. Schaaf opent de score (10). A.W. is niet ontmoedigd en antwoordt met een paar gevaarlijke aanvallen, doch het schieten is slecht. Onze keeper krijgt dan ook geen moeilijk werk. Er wordt technisch niet slecht gespeeld. Soms krijgen de Bussummers geen voet aan den bal. Heteibrij weet dan de score te verhoo- gen. v. d. Schaaf wil vandaag perse doelpunten maken, want hij speelt wel eens te zelfzuchtig. Toch weet hij de 3e goal te fabriceeren, na listig afgeven van Aukema. Bijna krijgt Ajax nog een goal cadeau als een der A.W.-backs op den keeper terugspeelt, terwijl deze zijn doel verlaten heeft, doch hij kan het leder nog net corner tippen. Een gevaarlijke corner op het rood-witte doel wordt door van Tuyl weggekopt. De Bussum- keeper mag dan voor de 4e maal den bal uit het net halen, door toedoen van „Rijstebrij", terwijl onze rechts-binnen hem dit spelletje nadoet. Rust 50. Na de pauze hebben wij de zon in 't gezicht wat zeer hinderlijk is. Het spel wordt nu te kort gehouden, waardoor de A.W.-verdediging steeds met succes kan optreden. Onze midvoor schiet dan rakelings naast. Wat een pech, hè Teun. Arens kopt een voorzet net langs den verkeerden kant van den paal. A.W. zit inmiddels ook niet stil, doch vooral onze backs Paternotte en van Rooy zijn prachtig op dreef. De tijd ver strijkt en zonder dat er meer gedoelpunt wordt, fluit de scheidsrechter, die rustig leidde, voor het einde, „PA OLIE". De redactie vertrouwt erop dat je, ondanks je tijdelijke ver huizing naar Harderwijk, ons geregeld van de verrichtingen van het vierde op de hoogte zult houden. OLYMPUS 2—AJAX 7. Op een zeer zwaar veld hebben wij onze negende overwin ning in successie behaald. De wind, of liever gezegd de or kaan, stond schuin over het veld. Ferry won den toss en liet Olympus tegen wind in aftrappen. Reeds direct blijkt, dat Olympus geen gemakkelijke tegen partij is, zij zitten fel op den bal, hetwelk voor ons te meer aanleiding is, den bal snel af te geven. Spoedig hebben wij succes als Bruijntjes de bal in de touwen jaagt, direct gevolgd door No. 2 van Fontaine uit een keurige pass van Bruijntjes. Het derde doelpunt neemt Bruijntjes eveneens voor zijn reke ning, waarna Olympus door haar linksbuiten een tegènpunt maakt. Beide partijen maken daarna nog ieder 2 doelpunten en komt de rust met een stand van 53 in ons voordeel. Na rust eenige felle aanvallen op ons doel en moet dit eenigen tijd mede door den wind een zwaren druk doorsatan. Na een kwartier kunnen wij ons loswerken en volgen enkele mooie aanvallen via onze vleugels. Olympus kan dan het tempo niet meer volgen en successie velijk voeren wij den stand op tot 103. Van Zutphen speelde een fijne partij voetbal. De wedloop met het zesde is wel fraai, beiden nog onge slagen. YRREF. -t ELECTRA 2—Ajax 5 4—2. Na een langdurige rustperiode hebben we een nederlaag ge kregen van Electra. Indertijd wonnen we op ons veld van de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6