A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 117 LANGS DE LIJNEN. JEUGDVOETBAL, Op 12 Februari waren slechts drie elftallen in de weer. De resultaten waren, ondanks het schitterende voetbalweer niet bijzonder. Onze junioren A moesten den strijd aanbinden tegen A.F.C, De uitslag 22 wijst erop, dat er niet genoeg is aangepakt. Op het A.F.C. veld wisten wij beter resultaat te bevechten. De voorhoede heeft vele kansen ongebruikt gelaten, Dekeling en Westrik hebben slecht geschoten, hoewel zij vaak vrij voor doel hebben gestaan. De junioren B moesten op het Nieuwe Diep tegen Blauw- Wit spelen. Op het aanvangsuur bleken slechts 10' spelers aan wezig. De heer Koster, de eeuwige telaatkomer, bleek weder om afwezig, waardoor ondergeteekende zich genoodzaakt zag een speler van de Kruislaanvelden te halen. Over het begin van den wedstrijd kan ik U dan ook niet volledig inlichten. Spoedig na het begin had eohter de Blauw-Wit centervoor onze keeper gepasseerd. Ongeveer twintig minuten na het be gin viel de inmiddels gehaalde Verburgt in, zoodat het elftal compleet was, Onz& jongens speelden echter niet zoo vlot als wij dat de laatste wedstrijden van hen gewend waren. Het samenspel vlote lang niet. Onze centervoor Verseef was be paald slecht, terwijl ook Butter, na de griep, lang nog niet de oude was. ,De achterhoede v. Groningen, Pokorny, Post, heeft echter een zeer goeden wedstrijd gespeeld. Ongetwijfeld heeft het aan hen gelegen dat de Blauw-Wit voorhoede, die uitste kend speelde, sleohts weinig kans kreeg. Ook Kemmer stond zijn mannetje, terwijl Beest teveel opdrong, waardoor steeds een gaping ontstond tusschen middenlinie en achterhoede. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de rust vlotte het iets beter, doch doelpunten bleven uit. Pokorny raakte tien minu ten voor het einde geblesseerd en moest het veld verlaten, Blauw-Wit ziet hierna kans nog eenmaal te scoren, waarna het einde komt met een 20 nederlaag. De scheidsrechter leidde uistekend. Onze adspiranten A moesten bij de Volewijckers op bezoek, en boekten tegen deze flinke knapen een overwinning. Met 21 bleven zij in de meerderheid; met de rust was de stand 11. Een uitval in de tweede helft bracht ons een keurig doelpunt. Nu flink vasthouden. Jullie kunt nog best een paar punten gebruiken. We raken op die manier tenminste van de onderste helft der ranglijst af. Den 19en Februari sleohts één wedstrijd, namelijk de jun, B. De andere elftallen kwam -door terreinafkeuringen niet op het groene tapijt. De jun. B moesten bij Schinkelhaven op bezoek, en verloren op een modderveldje met 32. Het elftal had drie invallers. Schinkelhaven is in het begin het meest aanvallend en de rechtsbinnen der tegenpartij weet bij een aanval v. Groningen te passeeren. Er wordt door onze jongens hard gewerkt en eenige goede kansen gaan verloren door overschieten. Toch ziet Verseef kans met een schot in de uiterste hoek den gelijk maker te scoren. Voor de rust weet echter de tegenpartij een doelpunt te maken, zoodat de rust met een 21 achterstand ingaat. Na de thee, die niet geserveerd werd, komen onze jongens er iets beter in, Beckerman weet hierna uit een corner, die schitterend door Fischer werd genomen, ineens te doelpunten, zoodat de stand gelijk is. Bij een uitval van Schinkelhaven wordt een schot op ons doel gelost en de bal blijft op de doellijn liggen. Kemner doet nog wanhopige pogingen om een doelpunt te voorkómen, doch de zware modder speelt hem parten en de scheidsrechter geeft goal. Met een stand van 32 in ons nadeel komt hierna het einde. CRICKET. IJs weg ijsfeest weg winter weg en ten slotte ook voetbal weg ten minste over een paar maanden. Zoo steve nen we weer op voorjaar en zomer af en denken dan aan die heerlijke zomersport: cricket, inderdaad de „King of Sports". Het Februari-zonnetje straalt reeds warmte af en „maakt zelfs mijn zolderkamer tot een paleis". Je raakt aan het mijmeren en ziet reeds weer het schitterend gemaaide cricketveld met een mooien gelijken pitch. De stumps worden aangedragen en geplant, een tikje met het bat er op, zoo, nu staan ze stevig. Elf, keurig in het witgekleede menschen komen het veld in, 2 batsmen met umpires volgen. Het spel kan beginnen. Wat een prachtdag vandaag, het fielden, batten, alles is een genot. Enkel reeds op het veld te zijn, in het heerlijke zonne tje bruineeren, is al een genot. Eenige wederhelften, een paar met kroost, zitten ook te genieten, luie stoel, kopje koffie, leesboek of handwerkje, gaat het zoo? ofwel liggen languit in het gras te denken aan „vroeger". Ik zie Ajacieden overtjes bowlen dat het een lust is, mirake- leuze catches doen, Zag je dat met z'n linkerhand die harde in de slips, een schitterende safe, nog precies vóór de boun dary opgepikt. Dan zie ik aan bat harde vierden, enkele zes sen keurig geplaatst en juist tusschen de slips. Nog zoo'n harde op „leg", midden in het huisje. Ik zie een veteraan met een aspirant op de mat, een „eerste" met een „vijfde" elftal- Ier aan het fielden. Wat is dat toch leuk bij cricket, leeftijd, voetbalkunde, het heeft er niets mee te maken, we zijn cricket- ters. En de „mevrouw van het eerste", (om van den man niet te spreken) ontdekt, dat bij het vijfde toch ook wel aardige vrouwtjes zijn. Plotsklaps komt een bal recht op mij af, ik vang, mis, net in mijn oog. Ik schrik wakker, ik droomde, die bal was slechts een liefkoozing van mijn wederhelft die zegt: „mannie je snurkte zoo, zou je niet liever even je cricketgoed geven, dan kan het in de wasch, want zoo staat het nieuwe seizoen weer voor de deur," Dit was slechts een droom, maar een droom naar de werke lijkheid. Daarom jongens komt van dezen zomersport mede genieten en meldt je daartoe aan bij onzen leider Ferry Ducker, M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5