PAG. 164 - AJAX CLUBNIEUWS Dash bezieling, geestkracht, élan. VAN „HET VEEEDE". W.F.C. Ill met 43 geslagen. Doordat vorige week het terrein van Hollandia II was afgekeurd, zult U van Sunit in dit nummer slechts één wed strijd-verslag vinden, nl. dat van onze partij tegen W.F.C. III, waarin we, na met 20 te hebben achter gestaan, tenslotte nog met 4—3 wisten te zegevieren. Van de drie goals die tegen ons gescoord werden, waren twee strafschoppen. Eén, ons eerste doelpunt, doordat de Ruijter een zeker doelpunt uit het doel sloeg, dat tenslotte tóch een doelpunt werdmaar je kunt nooit weten. De tweede, na de rust gescoord, een hands binnen de beruchte lijnen, waaruit W.F.C. eveneens doelpuntte. Zooals ik reeds zeide stonden we eerst met 20 achter, doch al spoedig fabriceerde Hetebry ons eerste tegenpuntje, terwijl kort hierop onze voorhoede bij een goed opgezetten aanval den gelijkmaker in het W.F.C.-doel deponeerde 22. In de tweede helft was een der W.F.C.'ers zoo vriendelijk een lage voorzet van Joop Schelvis in eigen doel te schieten, zoodat we met 32 de leiding hadden. Lang pleizier hadden we van dezen voorsprong niet, want door den reeds genoem den strafschop maakten onze tegenstanders weer gelijk 33. Ajax zette hierna nog eens flink de tanden op elkaar, met als resultaat een goal, welke ons opnieuw de leiding gaf, die we echter niet meer afstonden 43. Enkele waarschuwingen van den scheidsrechter aan het adres van verschillende W.F.C.'ers, zullen U wel doen be grijpen, dat ik over de tegenpartij maar liever zwijg. Alleen dit, jongens, er wordt in zulke gevallen door enkelen van ons wel eens wat te veel gezegd. Laten we dit aan anderen overlaten, 't is slechts in je eigen nadeel en de naam „Ajax" wordt er zeker niet beter op. Afgesproken? SUNIT. Was Rothschild Ajaxied, hij stuurde een millioen U kunt het echter heusch, wel met iets minder doen. Com. Huldeblijk DASH De wedstrijd tegen H.F.C. heeft ons weer veel geleerd. De sport in het algemeen draagt veel bij tot het ontwikkelen onzer persoonlijkheid. Men leert op het sportveld verdraagzaamheid (de excessen zijn er om dit te bewijzen), concentratie, volharding, dash, etc. Eigenschappen, die in het maatschap? pelijk leven den spelers danig te pas kunnen komen. Hoe dikwijls is het niet reeds voorgekomen, dat voetballers een of meerdere trappen hooger op den maatschappelijken ladder geklommen zijn. Op? pervlakkigen meenen dit te kunnen toeschrijven aan populariteit. Maar het is toch iets meer dan dat. Zou populariteit alleen voldoende zijn om te slagen in het leven? Het antwoord hierop is ge? lukkig: „Neen", driemaal „neen"!. Wanneer men al eens de klacht hoort, dat ons leven tegenwoordig Zonder U kan het niets worden Spreek met ons en 't komt in orde. Com. Huldeblijk zoo oppervlakkig, zoo geestelijk leeg is, dan is het toch niet zóó, dat men met de vooze „populariteit" alleen, kan slagen. Neen, daarvoor is meer noodig en wel de reeds genoemde eigenschappen, n.l. ver? draagzaamheid, concentratie, volharding en dash. In den wedstrijd tegen H.F.C. is dat weer zoo mooi aan den dag getreden. Ajax begon met veel geest? drift en verkreeg spoedig na het begin een voor? sprong. Het elftal, d.w.z. de spelers, dachten: „Wij zijn er" en het was te verklaren, dat zij zoo dachten. Het terrein is reeds in ons voordeel, de tegen? stander is zwak, wij hebben reeds nu een voor? sprong, wij behoeven ons niet meer in te spannen, wij zijn er. Maar niets was minder waar. En wij hebben gezien, hoe de tegenpartij, door deze geestelijke factoren, in staat werd gesteld ons voorbij te stevenen. Maar de spelers werden daardoor weer uit hun „tijdelijke" narcose wakker geschud en wat zij daarvoor gemist hadden, hun dash, werd nu weer in den strijd geworpen en de overwinning was het resultaat. Zoo is het ook in ons persoonlijk leven. Niets is verderfelijker dan te denken „wij zijn er". Neen steeds volharden, steeds op je qui?vive zijn, anders komt men er niet. En dat leert en ziet men ook op het sportveld. En het zijn deze eigenschappen, die de spelers naar boven laten klimmen op den maat? schappelijken ladder. Niet de populariteit, neen, de „dash" doet het. Ajax won Zondag niet door hare populariteit. Het leek mij goed hier nog eens de aandacht op te vestigen. Mij stemt het immer wrevelig, wanneer men van een speler zegt, dat hij door zijn be? kendheid geslaagd is. Men doet aan de eigen? schappen van die spelers tekort, wanneer men zoo spreekt, want het zijn inderdaad de meergenoemde eigenschappen van een mensch, die hem doen slagen. „Inslapen" geeft den tegenstander gelegenheid zijn kans waar te nemen. Dat is de les, die niet alleen ons elftal dien Zondag gekregen heeft. Nu zijn wij weer kampioen. Dat hebben wij te danken aan de bezieling, geestkracht en élan van ons elftal en ons bestuur. BUK.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 8