wwntkWei^trud. VERfLAGEN ztzMmmmmmmmmmmwmmmmmmmmmmzt A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 163 VAN „HET DERDE". AJAX III neemt revanche op het sterke 't GOOI II na de smadelijke 5-0 nederlaag in eigen home. Om de mooie kans op het kampioenschap te behouden was het noodig, dat er 2 X 45 min. hard gewerkt moest worden om tegen 't Gooi II, een der sterksten uit de afdeeling, succes te hebben. De 5-0 nederlaag zat de jongens nog flink dwars en allen namen zich voor hun huid zoo duur mogelijk te ver- koopen. Captain van Rooy raadde juist en liet 't Gooi tegen den straffen wind in spelen. De stoere Gooiers begonnen direct enthousiast en reeds na 2 min. doelpuntten zij in buitenspelspositie, welk doelpunt terecht werd geanuleerd. 't Gooi blijft aanvallen en oefent een zwaren druk op 't heiligdom van v, Groningen uit. Eenige corners worden weggewerkt en langzamerhand krijgt Ajax door goed spel een kleine veldmeerderheid. Na 10 min. ging een listig puntertje van IJpma juist langs, waarna de Gooi- keper al vallende en stompende eenige goede schoten wist te houden. Gedoelpunt werd er echter niet en nu kwam 't Gooi weer gevaarlijk opzetten. Na een goeden aanval zette de rechtsbuiten goed voor. v, Rooy trachtte den bal te onder scheppen, doch maakte op zeer ongelukkige wijze hands. Penalty. Onhoudbaar werd de bal in 't net gekanjerd en weer stonden we tegen 't Gooi II achter. Niet ontmoedigd pakten de jongens nog eens extra aan en waren overwegend sterker. Een doelpunt kon niet uitblijven en met een hard diagonaal schot, dat van richting werd ver anderd, gelukte het P. Loois gelijk te maken. Dat gaf moed en alleen Ajax was aan 't woord. Met goed kort spel, afgewis seld met flinke trappen naar de vleugels, werd het Gooidoel danig onder vuur genomen. Voorloopig zonder succes. Voor- loopig, want de spil W. Loois loste van ca. 40 M. afstand een formidabel schot, dat onhoudbaar het net deed trillen. Een pracht doelpunt. Nauwelijks heeft 't Gooi den bal aan 't rollen gemaakt of wederom is het Ajax dat ten aanval trekt. Reijs krijgt een goeden center van v. Leeuwen en met een sneltreinvaartje passeert hij eenige spelers om dan op goal af te stuiven en een schitterend schot te lossen, dat met moeite tot corner geslagen wordt. Het is echter uitstel van executie, want Reijs stelt met een trekballetje IJpma in de gelegenheid om met een goed schot den stand op 31 te brengen, Ajax blijft aanvallen en eenige min. voor rust doelpunt P. Loois, wederom met een goed schot. Wij waren er van overtuigd, dat 't Gooi met wind mee alles in het werk zou stellen om den achterstand in een voorsprong om te zetten. Met de beste voornemens begonnen de jongens na de thee het tegen de stormloopen van 't Gooi op te nemen. Het dient gezegd, dat nu 't Gooi overwegend sterker was en bijna voortdurend op Ajax' helft vertoefde. Sporadisch werd een ongevaarlijken aanval door Ajax ondernomen en het wachten was eigenlijk alleen maar op het tweede doelpunt van 't Gooi. Met den moed der wanhoop stond v. Groningen zijn doel te verdedigen en ranselde eenige harde schoten op ongeloofelijke wijze tot corner. Toch kon hij niet verhinderen, dat na ca. 15 minuten de bal achter hem te vinden was. Weer kwam 't Gooi onstuimig opzetten, doch de backs v. Rooy en Paternotte stonden, goed gesteund door de halflinie v. Leeuwen, W. Loois en Nieuwenhuijse, als rotsen in de branding. Het was natuurlijk noodig, dat de binnenspelers terugkwamen en zoowel IJpma als Geerlings, welke laatste Kooyk als rechts binnen verdienstelijk verving, hebben gezwoegd van je welste. Zoo tornde Ajax met een verzwakte voorhoede tegen den sterken wind en een fanatiek spelend Gooi op, doch kon aan den druk op 't doel niet ontkomen. Veel werd er van de spelers gevergd en de tijd kroop tergend langzaam voorbij. Eenige keeren probeerden Kant en Reijs met snelle rennen eenige opluchting te brengen, maar verder dan de Gooi-backs brachten zij het niet. Kort achter elkaar moest v. Groningen zijn talenten toonen, hetgeen hij met veel succes deed. Toch bleek het niet mogelijk den stand zoo te houden, want met een goed schot werd de dappere Ajaxkeeper tenslotte gepasseerd. Nog 12 min. te spelen en de talrijke Gooisupporters huilden om den gelijkmaker. Captain van Rooij, die een pracht voor beeld gaf, moedigde de zichtbaar moe wordende spelers voort durend met „Vasthouden, jongens aan en bracht met flinke trappen telkens opluchting. Ook Paternotte liet zich niet on betuigd en de snelle rechtsbuiten vond in Piet een groot struikelblok. Door eenige kleine botsingen liet de scheidsrechter eenige minuten doorspelen, doch ook deze kwamen om en had Ajax III een buitengewoon zwaren wedstrijd met 43 uit het vuur gesleept. Bravo, jongens, de 5-0 nederlaag is gewroken en jullie zijn een stap nader tot het kampioenschap gekomen. Nu nog even vasthouden en de medaille ligt klaar. Vanzelfsprekend was na afloop de stemming uitstekend en maakten we een gratis rondje door het volle Heek, waar de kostelooze weegschalen goede zaken maakten. Hans Reijs als triomphator op het Hilversumsche Hunebed wuifde de bevol king nog even toe en toen verdwenen de overwinnaars met hun vrouwen in de auto, welke bestuurd werd door den ge lukkigen chauffeur, die dit seizoen nog geen geslagen Ajax- elftal heeft gereden. De terugtocht was buitengewoon gezellig en te vlug werd Amsterdam binnen gereden. Luitjes van het derde, ik houd jullie aan je woord om de nog resteerende wedstrijden met even veel élan te spelen als tegen 't Gooi II in Hilversum. H. D. leder met rood-wit gevoel Draagt iets bij voor 't mooie doel. Com. Huldeblijk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7