A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 159 schot van Volkers ver buiten 's keepers bereik de lat trof. Wel pikte Mulders den teruggestuitten bal op en plaatste opnieuw voor doel, doch v. Reenen schoot over. Een even benard moment doorstond het Gooi? doel, toen v. Reenen Cohen den bal uit de handen liep, doch z'n nevenspelers te laat op deze onver? wachte kans reageerden. Ook de Gooi?aanval was intusschen eenige malen ons doel gevaarlijk dicht genaderd, maar slecht schieten en puik doelverdedigen van Keizer deed ook aan onze zijde de score blank blijven. De tweede helft zette in met het onbenut laten van een paar scoringskansen, zooals onze voor? hoede slechts zelden overkomt. Doch circa tien minuten na de hervatting werd een slecht door 't Gooi genomen schop de Hilversummers nood? lottig. Volkers plaatste naar Mulders, en Henk gaf Cohen met een schuiver in den hoek het nakijken. Even leek het, of de Hilversummers een gedeci? deerde nederlaag te slikken zouden krijgen, vooral toen v. Reenen na goed werk van Koning, ons tweede doelpunt scoorde. Doch ook in deze periode faalde onze voorhoede in de afwerking; v. Wijngaarden liet een prachtkans, hem door van Reenen geboden, onbenut. 't Gooi slaagde er in het spel weer meer in even? wicht te brengen en toen haar linkerwing een kans tot ontsnappen kreeg, ging de bal onhoudbaar langs Keizer. Dat gaf nieuw feu sacré in de Gooi?gelederen, doch goed verdedigen onzerzijds deed hun hard werken zonder resultaat blijven. De laatste periode van den strijd werd weer door Ajax beheerscht. Een formidabele kei van Koning stompte Cohen uit z'n doel, doch een hard van dichtbij ingezetten bal door v. Reenen bleek ook hem te machtig en met 31 bleef de over? winning ons. NABETEAGHTINGc De totaabindruk van de laatste wedstrijden is, dat ons team wat voetbalmoe is, dat geldt niet voor alle spelers, doch het weekje rust, dat de onzen Zondag a.s. zullen krijgen, zal velen goed doen. Keizer is in topvorm, zooals hij weer tegen 't Gooi speelde, moedig en toch niet overmoedig en met een klemvastheid zonder weerga geven we hem een beste kans op de Oranjetrui. Naast hem mag in de laatste wedstrijden zeker Schubert's naam naar voren gebracht worden. Rustig en solied zonder nutteloos bravourwerk is z'n spel zoowel offensief als defensief volkomen verantwoord. Het was dik in orde, Jan! Als v. Deyck, die het zeker zoo goed kan, dat voorbeeld nu eens wilde volgen en z'n energie wat gelijkmatiger verdeelde, wat zouden we dan een ideale half linie hebben. Piet, laat je niet van de wijs brengen door het schijnsucces van 'n applaus op de tribunes, als het je lukt drie of vier spelers te passeeren. Aan je capaciteiten twijfelt geen mensch, doch gebruik ze op de juiste manier! Vooral de voorhoede zou daarmee gebaat zijn en veel gemakkelijker spelen en daardoor beter tot haar recht komen. Het betrekkelijk falen van Koning op de rechts? binnenplaats ligt o.i. ook voornamelijk aan het te offensieve spel van v. Deyck. Vooral tegen backs die op off?side spelen, weet een voorhoede met steeds doordrijvende halfbacks op het laatst niet meer waar heen te loopen. v. Reenen komt steeds beter op dreef en de centervoorplaats zal de elftal?commissie geen zorg baren. Onze linkerwing is een moeilijk te beoor? deelen en op te lossen vraagstuk. Mulders en van Wijngaarden zijn beide prima buitenspelers, wien het op de binnenplaats in den eenen wedstrijd wèl en den anderen niet lukt. Doch alles bij elkaar kunnen we de kampioens? competitie met vertrouwen ingaan. Nogmaals ge? zegd, wat rust zal enkele spelers weer op volle kracht brengen en nieuwe energie voor den strijd om Holland's hoogste voetbaleer. Onze reserves behalen de laatste weken klin? kende successen. Hilversum 2 en Stormvogels 2 werden beiden op eigen veld met resp. 31 en 51 geklopt. Jammer yan het slechte begin, zooals onze jongens den laatsten tijd spelen, waren zij zeker ernstige candidaten voor de eere?plaats geweest. Ajax 3 deed Zondag j.l. een flinken stap in de kampioensrichting, door één van de twee groote concurrenten, 't Gooi 2 met 43 te kloppen. Het is een harden strijd geweest en een 41 voorsprong verminderde na de rust tot een angstigen 43, met welke cijfers de overwinning echter aan onze zijde bleef. Nu oppassen, lui! Niet struikelen tegen een van de beruchte „zwakke zusjes".

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3