A J A X CLUBNIEUWS - FAG. Ill WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR 12 FEBRUARI. INDOORTRAINING. „VAN HET ZESDE GOED NIEUWS". Een 53 overwinning cp Avanti 2. Dat het een heele hou zou worden tegen Avanti wisten we vooruit, daarbij te rekenen, dat we zonder v. d. Berg, Fluit en Schmidt waren, dat stemde voor den aanvang niet al te op timistisch, Een geluk was het winnen van den toss, waardoor we eerst den straffen wind mee kregen en zoodoende er een ware belegering op het Avanti doel volgde. Een 40 voor- spreng met rust was het gevolg, van welke ik een mooi schot van Parmentier en een prachtige kopbal van de Bruijn memoreer. Tijdens de thee hadden we afgesproken dat we, nu we wind tegen zouden krijgen, alles op alles zouden zetten. En er is woord gehouden, al leek het de eerste minuten naar niets, want binnen IC minuten had Avanti den stand tot 42 terug gebracht, Maar door deze 2 tegenpunten zijn we uit een ander vaatje gaan tappen en toen bleek het, dat er tegen den orkaan in ook best te spelen viel. Een goed doelpunt was er het ge volg van 52 en tevens groote vreugde onder onze jongens. Blijkbaar was dit doelpunt een erge tegenvaller voor Avanti en bezondigden velen hunner zich aan meer dan ruw spel, en gaf hun aanvoerder al een heel slecht voorbeeld. Ook de Avanti-supporters, die nog al in een aardig getal opgekomen waren, bezigden langs de lijn uitdrukkingen die in een sportief woordenboek niet te vinden zijn. Het was werkelijk gelukkig te noemen, dat de leiding in zulke uitstekende handen was en wil ik dus verder maar alle onaangenaamheden verzwijgen. Een kwartier voor tijd maakte Avanti nog een derde doel punt, waarbij het bleef. Jongelui, het was een uitstekend gespeelde wedstrijd en heb ben allen zonder uitzondering hard gewerkt al kan ik niet nalaten de kleine Lotte een extra pluim te geven, dat kereltje zat nu letterlijk overal. Wat de gevraagde wijn betreft a.s. Zondag kunnen we al door een gelijk spel het Kampioen schap behalen. Zorgen jullie dat we het omgeslagen worden, dan zorg ik dat er na afloop te klinken valt, OPTIMIST. VAN 'T VIERDE ELFTAL, Oosterpark 2Ajax 4 23, Op een zeer zwaar veld is het ons gelukt een 32 overwin ning op de hekkensluiters te behalen. Er werd door ons niet slecht gespeeld, doch Vrouwe Fortuna was vandaag niet met ons, want indien gij den heer D eisen zoudt vragen, wat de ver houding was, wis en zeker dat hij zou zeggen ,,7 of 82", En toch stond het 10 minuten voor het einde nog 22, Doch de goede geest, die er in het Vierde heerscht, werd niet verstoord en wellicht is dit de oorzaak, dat wij eindelijk den welver dienden winnenden goal maakten. Van den wedstrijd het vol genden. Oosterpark wint den toss en verkiest eerst wind mee. Dit is voor ons geen bezwaar, want Ajax zit reeds spoedig voor het O,-doel. Een kwmrtier na het begin weet O. uit een aanval te scoren, met medewerking van onzen doelman, Ajax is niet ontmoedigd en herhaaldelijk wordt de O.-keeper op den proef gesteld, doch hij is keurig op dreef. Toch moet hij voor een onhoudbaar schot van Arema zwichten (11). 't Is jammer, dat Schelvis zoo pingelt, want hierdoor gaat menige kans ver loren. Onverwachts weet O. dan de leiding te hernemen. Het zit ons niet mee, Hetebrij is overal, doch ook hij weet niet de juiste richting te vinden. Hierna ziet Thiry kans een keurig schot te lossen, doch geen succes. Vlak hierop weet Botschuy- ver op te dringen en geeft over aan Aukema, die de kans dank baar accepteert (22). Hiermee komt de rust. Na de pauze met wind mee is het met O. gedaan en moet zij met man en macht verdedigen. De achterhoede gooit zich over al voor. Eens is de keeper gepasseerd, doch een back kan nog juist redden. Schelvis geeft hierna een prachtkei, doch de lat keert het leder. Bijna weet de O. linksbuiten te scoren, doch op 1 M. van doel staande valt hij over den bal, waar Knijn klaar staat cm te redden. Nog 10 min. zijn te spelen, totdat een voorzet van links bij v. d. Schaaf terecht komt, deze pas seert naar Hetelbrij en de 3e goal is ons. Na nog even verde digd te hebben komt het einde met 32. ,,PA OLIE". Ajax 3—W.F.C. 2 Ajax 4Allen Weerbaar 2 Schinkelhaven 3Ajax 6 Ajax Jun. aA.F.C. a Blauw Wit Jun. bAjax b Volewyckers adsp. aAjax a. Door de vorst is de training op ons veld vanzelf sprekend niet kunnen doorgaan, Dit lijkt mij midden in het seizoen, met een goede kans op een kampioen schap fnuikend. Deze, naar mijn meening, leemte is te ondervangen door onze spelers eenmaal per week inplaats van de training op het veld, de z.g. indoor- training" te geven, welke dan gedurende eventueele vorst- of regenperioden tot tweemaal per week zou kunnen worden uitgebreid. Zij, die dergelijke trai- ningswijze wel eens hebben medegemaakt, zullen on getwijfeld het nut hiervan aan den lijve hebben ge voeld. Een speciale voetbaltraining is zeker juist, maar hiernaast een algeheele lichaamstraining mag ook niet zonder meer weggecijferd worden, Uithou dingsvermogen en goede spieroefeningen kunnen bij indoortraining veelal beter bereikt worden, dan bij training 's winters in de avondlucht. Het bestuur zal aan deze trainingswijze zekerlijk haar aandacht eens moeten wijden. Een proef is zeker niet te versmaden en men wordt er allicht wijzer van. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7