A J AX OP DE SCHAATS. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 109 Laat ik beginnen met U heel nederig 'n bekentenis te doen: Ik behoor niet tot de trouwe volgelingen van Koning Thialf en van de diverse takken van ijs- sport heb ik géén verstand. Als het woord ,,IJs" genoemd wordt, gaan Uw ge dachten waarschijnlijk direct naar ,,De Poel", de mijne eerder naar ,,Heck". Vooral ijs met slagroom mag zich in m'n sympathie verheugen, doch gewone H 2 O in vasten vorm, vermag geen buitengewone aantrekkingskracht op mij uit te oefenen. Eerlijk gezegd voelde ik in 't midden van de week 2329 Januari er méér voor naar Beth-le-hem dan naar Bet-lem te gaan. De gure Noordooster blies door de dikste kleeren heen en het kwik daalde in zulk een tempo, dat het oogenblik nabij scheen op welk de lucht vloeibaar zou worden en we dies genoodzaakt zouden worden voor het vullen van onze longen van 'n lepeltje ge bruik te maken. Deze sensatie bleef ons evenwel bespaard, de Bildt, proclameerde stijging van temperatuur en toen we Zondag 29 Januari op het buiten Betlem bijeen waren, was het weer van ideale soort. Temperatuur om het vriespunt en 'n heerlijk zonnetje wier stralen reeds merkbare kracht uitoefenden. Ook het ijs was van uitmuntende soort en weldra sneden de smalle ijzers der Ajacieden krassen in de gladde banen. Er viel veel te waardeeren, met mooie gelijkmatige streken zagen we het echtpaar Strij- bosch over de vlakte zwieren: Dittie voorop (is dat thuis ook zoo, Piet?) Als het cricket was, zouden we vragen: How's that?" Een lust voor het oog waren de kunstrij-prestaties van Addicks en Bieshaar, keurige spiralen, achten, voor en achteruit, 'n sierlijk gezicht. Juist dat sierlijke trekt ons het meest aan in de ijssport en daarom viel het mij sterk op, dat aan het hardrijden van onze heeren weinig te genieten viel. Dat was eerder hardloopen op schaatsen dan hard schaatsenrijden, 'n Goede streek zag men haast niet. Neen, dat deden onze dames beter, daar bleef het, tenminste in groote lijnen, rijden. De heeren, die het niet met mij eens zijn, zij er op gewezen dat ik zooals reeds in het begin gezegd géén verstand heb van ijssport, van de critiek be hoeven zij zich dus niets aan te trekken. Méér waar deering als het rijden van de Heeren" kon dat der jongens bij mij vinden. Er zitten onder ons opkomend Ajax-geslacht diverse uitstekende rijders, als ik als leek zooiets tenminste zeggen mag. Het hoofddoel, dat aan dezen dag gesteld werd, is volkomen verwezenlijkt. Het werd een gezellige prettige dag voor jong en oud Ajax, dat door geen enkelen wanklank verstoord werd. Aan het einde van het feest werden de prijzen uitgereikt aan wie daarvoor in aanmerking kwamen. Tenslotte maken we ons tot tolk van de Ajax-bent, als we de heeren Koolhaas, Elzenga, de Jongh en Roodenburgh, bedanken voor de prettige en ijverige wijze, waarop zij het feest geregeld hebben. Zij waren eigenlijk de eenigen die, hoewel zij den heelen dag op de smalle ijzers gestaan hadden, niet aan het ijsvermaak als zoodanig toegekomen zijn. Tenslotte laten we hier nog de volledige lijst der prijswinners en „sters" volgen: Hardrijden voor dochters van leden van 812 jaar. Ie prijs Jongej. M. Exmann 2e Riemersma 3e Houtman 4e A. Exmann. Flesschenrace met hockey-stick. Ie prijs Mejuffrouw Broere 2e Mevrouw Debois 3e Jongejuffrouw M. Exmann. Hardrijden voor heeren. Ie prijs Jager 3e prijs Strijbosch 2e Dade Jr. 4e Bos Wedstrijden voor junioren. Ie prijs Broere 3e prijs Distilbrink 2e Beetz 4e de Boer. Hardrijden voor adspiranten. Ie prijs P. Rodenburgh 3e prijs Aukema. 2e Parmentier Hardrijden voor zoons van leden van 812 jaar. Ie prijs Jongeheer Exmann 2e Jongeheer B. Schoevaart. Hardrijden voor dochters van leden van 1215 jaar. Ie prijs Jongej. v. d. Meer 2e Jongej. Delsen. Hardrijden voor zoons van leden van 1215 jaar. Ie prijs Jongeh. v. Gelderen 2e Jongeh. Aukema. Hardrijden voor dames. Ie prijs Mejuffrouw Broere 2e Mevrouw Desmit 3e Mevrouw Strijbosch 4e Mejuffrouw Schroder. ADÉ.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5