PAG. 106 A J AX CLUBNIEUWS' Geachte lezers, alvorens U van het Koogsche blij spel op dé hoogte te brengen, willen we eerst een klein drama vermelden. Donderdag j.l. landde een vertegenwoordigend elf tal der griepbacillen in m'n neus en keelholte en daagden het representatieve team van onze witte bloed lichaampjes uit tot een strijd, met als wissel- prijs het corpus van Uw verslaggever. Al naar gelang den uitslag, zouden we óf met aspe- rine, heete kwast etc. onder de wollen dekens ver dwijnen, óf in de Koog onze roodwitten aan het werk mogen zien. Zaterdagavond leek het of de griepelingen zeker waren van de overwinning, doch vlak voor het eind signaal scoorden onze witte bloedlichaampjes den ge lijkmaker. Zoo zaten we Zondag j.l., niet ziek en ook niet ge zond, op de Koogsche tribune en wisten niet of we zaten te bibberen van koorts, dan wel van emotie of mogelijk van beiden. „Dat hebben jullie „kado" gekregen", sprak 'n Zaansche juf na afloop en aaide onzen Henk Mulders, die op weg naar de kleedkamer was, met een hand- taschje over z'n lokken. Een sympathiebetuiging, waarover Henk hoogst verwonderd was. Ik weet niet of men in de Zaan altijd zoo hard moet werken om een „kado-tje" binnen te krijgen, doch men zou er dan voor passen in de Zaanstreek jarig te worden. Er is gezwoegd door het heele elftal en wat Die penbeek, Anderiesen, Mulders, Schubert en bovenal Blomvliet verricht hebben, daar is feitelijk geen. uit drukking voor te vinden. We zien in gedachten nog Henk Mulders met den bal voor zich tegen den storm optornen, daarbij van achter nog bestookt door 'n Zaankanter, die blijkbaar met z'n spitse ellebogen aan Henk's ribben wilde aanhaken. Vanaf den middenlijn tot op enkele meters van den goal duurde de race en we zijn met respect vervuld voor hetgeen op zulke momenten door onze men- schen voor de club wordt gedaan. Begrijp goed: we lichten dit ééne momentje uit den strijd als voorbeeld. We hadden u evengoed iets dergelijks van Wim Anderiesen, Diepenbeek of een ander kunnen vertellen. De bedoeling is slechts ge weest 'n beeld te geven hoe onze jongens in de Zaan streek geploeterd hebben, om onzen kampioenskans te bewaren. De overwinning kwam ons ten volle toe, vooral om ons spel in de tweede helft. Wat onze menschen toen presteerden, daar bleek K.F.C. toch niet aan te kunnen tippen. Was vóór rust de Koogsche aanval tegen den storm in ternauwernood over den middenlijn ge weest, na de hervatting toonde Ajax direct óók tegen den orkaan in goed berekende aanvallen te kunnen opzetten en hield den bal de eerste 8 minuten bij voortduring op de Koogsche helft. Eerst toen het tegen het eind liep en de stand in middels 12 geworden was, legden onze menschen zich op de verdediging toe, tot ten slotte het eind signaal van arbiter Vermeer aan de beproeving 'n einde maakte. U zult ons moeten toestaan, het bij deze korte be schouwing te laten, want ons rest nog te vertellen, dat het griep-bacillen-elftal Zondagavond is terugge keerd met een nieuwen centervoor en aan het ge voel, dat ik thans in m'n body heb, schijnt het 'n griep-v. Reenen op z'n beste te zijn. Als onze witte bloedlichaampjes echter werken als onze Ajacieden in de Zaan gedaan hebben, dan zien we ondanks den belabberdheid van den tegenwoor- digen tijd, den toekomstigen met vertrouwen tege moet. KLACHTEN KLEEDGELEGENHEID KRUISLAANVELDEN. Inzake de klachten, die binnengekomen zijn over het beheer van onze kleedkamers op het Kruislaan- terrein, zal het bestuur trachten de onvolkomenhe den op te heffen. Om dit laatste te verwezenlijken is in de eerste plaats de volle medewerking van onze leden noodig. Men late niet onnoodig kranen openstaan. (Het ge beurde, dat onze terreinknecht 6 nutteloos loopende kranen aantrof). Ieder beschikke niet over meer dan één handdoek. (Bedenk, dat daardoor noodgedwongen een ander het er geheel zonder een stellen moet!)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 2