A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 137 menschen pakten stevig aan en tot de rust was het Ajax, die den toon aangaf. Ware in deze periode ook ten Have op dreef geweest, dan zou waar? schijnlijk voor de rust Ajax de leiding hernomen hebben, doch het moest in deze periode te veel alleen van onzen linkerwing komen, die bovendien nog V.S.V.'s beste verdedigingshelft tegenover zich vond. Twee zeer gevaarlijke momenten doorstond het V.S.V.?doel, na een aanval van Mulders en na een door v. Reenen genomen vrijen schop, welke bij Mulders belandde, die iets te kalm inzette, waar? door het leder nog juist op de lijn weggewerkt kon worden. Een snelle actie van v. Reenen in den lin? kerveldhoek, die tot een hoekschop leidde, en wegens gebrek aan tijd niet meer genomen werd, besloot de eerste helft. Na de rust. Het eerste kwartiertje na de rust zullen we niet licht vergeten. In een enorm hoog opgevoerd tempo overspeelde V.S.V. ons team en Keizer kreeg in deze 15 minuten méér te doen dan z'n col? lega aan de overzijde gedurende den geheelen wedstrijd. Als een looden blok drukte V.S.V. onze verdediging ineen en slechts sporadisch kon onze voorhoede voor eenige opluchting zorgen. Het beslissende doelpunt scheen onvermijdelijk, toen Wolf een poging om hem te passeeren, van Puttelaar afstrafte en linea recta op ons doel af? stoof. Diepenbeek, die nog ter hulp snelde, werd fraai gepasseerd en de Wolf stond alleen voor Keizer, die de rol van Roodkapje toebedeeld scheen om door 'n Wolf opgepeuzeld te worden. Doch deze Wolf was zachtaardig en schoot den bal, begeleid door een diepe zucht aller Velsenaren, over ons doel. De teleurstelling, die zich hierna van de Vel? senaren meester maakte, deed de felheid harer aanvallen afnemen. Sterk trachtte het succes door veel schieten te forceeren, doch onze verdediging vond haar kalmte terug. Keizer klemde ieder schot weer veilig in z'n knuisten; Diepenbeek ruimde ongenadig op en na de 15e minuut van de tweede helft begon het getij te keeren. Anderiesen zette met lange trappen z'n voor? hoede weer aan het werk en toen v. Reenen aan een schermutseling voor het V.S.V.?doel een einde maakte, door den bal in den hoek te punteren, viel deze onverwachtsche wending van den strijd als een koude douche over V.S.V.'s enthousiasme. Inmiddels was Koning door v. Wijngaarden ver? vangen, waardoor Mulders weer eens de links? binnen plaats bezette. De laatste twintig minuten dreigde er, ondanks dat het spel vrij gelijk opging, meer gevaar voor V.S.V. dan voor Ajax. v. Reenen bracht eens, door een voorzet van links te laten loopen, Volkers in prachtpositie om te doelpunten, doch Wim gaf na een korten dribble den bal weer aan v. Reenen, die over de lat schoot. Twee snelle vleugelaanvallen werden door van Deijck en Schubert onderbroken en even later loste Wim Anderiesen een prachtkogel. In de laatste vijf minuten deden de Velsenaren nog een energieke poging het spel in handen te nemen, doch de verzwakking hunner verdediging, die hiermee gepaard ging, werd hun bijna nood? lottig, toen v. Reenen na een snellen uitval op links den bal voor doel plaatste en de eenige aan? wezige back slechts met z'n arm kon verhinderen, dat het leder bij onzen vrijstaanden rechtervleugel belandde. Scheidsrechter v. Moorsel ontging deze overtreding blijkbaar. V.S.V. trok op voor den laatsten aanval, welken door het eindsignaal van den heer v. Moorsel on? derbroken werd. AJAX-H.F.C. Dat de laatste loodjes het zwaarst wegen, heb? ben onze spelers in dezen wedstrijd ondervonden. In den beginne had het er evenwel niet den schijn van, integendeel, toen v. Reenen het veld? overwicht, dat Ajax van den aftrap had, na 4 mi? nuten met een schitterend doelpunt tot uitdruk? king bracht, was de algemeene verwachting, dat onze menschen een gemakkelijke overwinning tegemoet gingen. Ook de volgende periode van sterk Ajax?over? wicht, welke in totaal ongeveer een half uur aan? hield, wettigde die verwachting. Wel hield H.F.C. moedig stand en verdedigde v. d. Togt z'n doel op uitstekende wijze, alles tezamen echter, leek het 'n krampachtige verdediging tegen een onafwendbaar noodlot, dat komen zou, als de H.F.C.?verdediging vermoeid zou raken en door minder zuivere af? weer, onder den druk der Ajax?voorhoede en middenlinie zou bezwijken. De H.F.C.?verdediging hield echter kranig stand en ongeveer een kwartier vóór het einde van de eerste helft, toen de animo in onze gelederen door het uitblijven van succes, wat begon te verflauwen, trad plotseling de H.F.C.? aanval op actieve wijze in den strijd. In het begin werden de vraagstukken, die Koper c.s. ons stelden, nog spelenderwijze opgelost en kon Puttelaar met een optreden als voetbaljongleur

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5