mmmmmmmmmmmmmmtrnm PAG. 136 - A J AX CLUBNIEUWS Aan Haarlem onze complimenten voor de prestatie, een schijnbaar onafwendbare groote nederlaag, zoo afgeweerd te hebben. V.S.V.—AJAX. Toen we, vóór den wedstrijd begon en onze aam dacht nog niet geboeid was door hetgeen binnen de lijnen plaats vond, rondkeken, viel ons oog op een opvallende reclame, die hoog boven het doel uitstak. Het was een minzame uitnoodiging van een maatschappij om een levensverzekering te sluiten. Onze gedachten gingen terug tot voor een paar jaar, toen V.S.V. nog een reputatie genoot, die het sluiten van een verzekering op lijfsbehoud niet om wenschelijk maakte. Als het reclamebord wellicht nog uit dien tijd stamt, kan het nu rustig wegge? nomen worden. Het verheugde ons te mogen con? stateeren, dat, ondanks alle felheid waarmee ge? streden werd en ondanks den tegenslag welke V.S.V. gedurende sommige gedeelten van den strijd ondervond, het spel der Velsenaren geen moment ontaardde. Duidelijkheidshalve deelen we even mede, den wedstrijd Ajax?V.S.V. in Amsterdam niet gezien te hebben en het was een verrassing voor ons, hoe deze ploeg in de enkele jaren, dat we haar niet zagen spelen, zich ontwikkeld heeft tot een fair en uitstekend spelend team, dat zeer vele pijlen op haar voetbalboog heeft. We aarzelen ook niet te verklaren, dat Ajax zelden zoo'n zwaren strijd heeft moeten voeren om de overwinning te be? vechten, als in Velsen en dat het tenslotte gelukt is danken we hoe zeer we de prestatie onzer spelers in dezen wedstrijd ook waardeeren aan het feit, dat het voor doel ons beter lukte dan V. S. V. Het is een wedstrijd geweest, waarin alles mogelijk was, zoowel 'n iets grootere overwinning alsook 'n nederlaag met meer dan één goal ver? schil. Ware het V.S.V. gelukt gedurende haar sterke veldmeerderheid in het eerste kwartier na de rust de leiding te nemen en kansen daarvoor zijn er genoeg geweest dan gelooven we stellig, dat de beide puntjes in Velsen gebleven zouden zijn. De Wedstrijd. Het eerste kwartier van den strijd was, van Ajax' standpunt bezien, het beste. De combinatie in ons team vlotte uitstekend en vooral door onzen lin? kervleugel werd het V.S.V.?doel ernstig bedreigd. Keurig werk van v. Reenen stelde Mulders in staat het eerste gevaarlijke schot te lossen, dat v. d. Wint slechts ten koste van een hoekschop uit z'n doel kon houden. En ook deze corner vergde v. d. Wint's uiterste krachten om doorboring van z'n doel te voorkomen. Nauwelijks was deze aanval afgeslagen, of op? nieuw drong onze linkerwing door de Velser?ver? dediging. Ook nu trok Mulders naar binnen en plaatste een hard schot onder de lat, dat v. d. Wint met de vuist uit het doel ranselde. V.S.V.'s eerste waarschuwing, dat ze geen gewil? lig slachtoffer wenschte te zijn, onderbrak even de Ajax?meerderheid. Een snelle aanval, die onze ver? dediging uit elkaar rukte, werd gevolgd door een scherpen voorzet, die ongebruikt langs onze doel? lijn snorde en vele Ajax?supporters de stuipen op het lijf joeg. Enkele seconden daarna kreeg Keizer de eerste pil van Sterk te verwerken. Weer nam Ajax het spel in handen en met goed berekende lage centers werd de V.S.V.?verde? diging uit haar verband gerukt. Mulders gaf een lagen voorzet en ten Have ving het leder op en joeg het ineens langs v. d. Wint. Een ingooibal op de linkerveldhelft werd de in? leiding tot ons 2e doelpunt. Koning dribbelde zich handig vrij, via Volkers kwam Mulders weer in actie, die zoo gedecideerd naar binnen zwenkte, dat ieder een schot verwachtte. Dat gebeurde echter niet, Henk plaatste een trekbal naar binnen en stelde v. Reenen in staat v. d. Wint ten tweede male te passeeren, een doel? punt, dat ondanks den eenvoud waarmee het tot stand kwam, niet voor het eerste onderdeed. De Ajax?aanhang begon zich veilig te wanen en besefte nog niet welke hooge eischen aan hun sup? porters zenuwen gesteld zouden worden. Het tegenoffensief van de Velsenaren werd ingezet met een formidabele kei van de Lugt, welke Keizer schitterend stopte. Een nieuwe aanvalsstoot, nu over den linker? wing, volgde; een hoekschop was het resultaat en uit dezen corner schoot Sterk hard en zuiver het eerste tegenpunt in ons doel. 12. Een hard door Sterk ingeschoten vrije schop was even later Keizer reeds gepasseerd, doch ging via v. Deijck's lokken corner en ook deze hoekschop leverde een door Sterk gemaakt doelpunt op, toen de effectvolle bal even over onze doellijn draaide. Mooi was dit doelpunt niet, doch verdiend was het zeker. Reden tot ongerustheid bestond er ook na dezen gelijkmaker voor ons nog niet. Onze

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4